Проблем след почистване на климатика с озон против миризми.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Проблем след почистване на климатика с озон против миризми.

Мнение от toshibata » 25 Юни 2018, 19:10

Здрвейте колеги. Преди няколко месеца си озонирах колата Е91 320 163коня и отскоро започна да ми вкарва бял ситен прах в купето през въздуховодите. Прилича на стрит тебешир. Миризма няма, но при първото пускане на климатика всичко в купето става бяло. След няколко секунди прочиства и спира и така до следващия ден. Никога преди озонирането не съм имал такъв проблем.Дадоха ми съвет, че трябвало таблото, да се свали и да се почисти всичко отвътре но въпроса е от къде е проблема. Не мисе сваля цяло табло.Някой да е имал подобен проблем? И съответно идеи за решение на въпроса?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от Infinity_bg » 25 Юни 2018, 21:12

toshibata написа:Здрвейте колеги. Преди няколко месеца си озонирах колата Е91 320 163коня и отскоро започна да ми вкарва бял ситен прах в купето през въздуховодите. Прилича на стрит тебешир. Миризма няма, но при първото пускане на климатика всичко в купето става бяло. След няколко секунди прочиства и спира и така до следващия ден. Никога преди озонирането не съм имал такъв проблем.Дадоха ми съвет, че трябвало таблото, да се свали и да се почисти всичко отвътре но въпроса е от къде е проблема. Не мисе сваля цяло табло.Някой да е имал подобен проблем? И съответно идеи за решение на въпроса?


Филтрите сменяни ли са и с какви?
BMW 325i M3 look.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от toshibata » 25 Юни 2018, 21:27

Всичко сменено. Масло, въздушен, маслен, купе с акт. въглен.Преди и след смяната никаква разлика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от toncho83 » 26 Юни 2018, 8:57

Да не е прах от кит?Да е пребоядисвано нещо и като са търкали да не са си го почистили....

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от b00st » 26 Юни 2018, 9:02

toshibata написа:Здрвейте колеги. Преди няколко месеца си озонирах колата Е91 320 163коня и отскоро започна да ми вкарва бял ситен прах в купето през въздуховодите. Прилича на стрит тебешир. Миризма няма, но при първото пускане на климатика всичко в купето става бяло. След няколко секунди прочиства и спира и така до следващия ден. Никога преди озонирането не съм имал такъв проблем.Дадоха ми съвет, че трябвало таблото, да се свали и да се почисти всичко отвътре но въпроса е от къде е проблема. Не мисе сваля цяло табло.Някой да е имал подобен проблем? И съответно идеи за решение на въпроса?

Вкарали са ти някаква свинщина и сега сигурно въздуховодите и радиатора са пълни с нея. Може и от препарата им да е, аз лично бих се върнал да ги застрелям тия. Защо се занимавате с глупости при незнайни сервизи да ви "озонират", като дехидратора се почиства за половин час точно с пяната и после няма никакви неприятни миризми? viewtopic.php?f=112&t=429276

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от ~Мишо~ » 26 Юни 2018, 13:36

Озонът е много активен химически, предполагам е окислил алуминиевите радиатори и от там е белият прах... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от toshibata » 26 Юни 2018, 18:54

Хронологията е следната:Края на миналата есен имах лоша миризма в купето и ми направиха почистване с озон+пяна която пръскаха в отвора под филтъра за купето. Препарата който използваха е този: EVOPORATOR CLEANER FOAM на HACCP. След около 3/4 месеца, се появи проблема. Ходих при майстора и той каза, че за първи път му се случва нещо подобно. Предложих му, да е озонира пак за да пробваме...каза няма да помогне. На своя глава реших сам да поробвам да реша проблема и купих от ТЕХ-КО пяна AIRCON CLEANER НА GAT... НЕМСКА. Напръсках според указанията под филтъра върху лопатките купето се ароматизира, но проблема с белия прах остана. Смених филтър купе с нов марка Кнект. Друг майстор ми каза да чакам сама да изхвърли боклуците които са останали от озонирането ама колко да чакам... Край няма. Пак казвам табло не ми се сваля. Сега смятам да пробвам метода от видеото по горе. Дано помогне като пръскам директно върху изпарителя. Ако някой има други идеи нека сподели. Ще бъда благодарен.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от toshibata » 26 Юни 2018, 18:57

Това са двете пяни които съм използвал:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от toshibata » 26 Юни 2018, 19:02

20171206_142527.jpg
20171206_142527.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 8.11.2016
Пол: Мъж
Кара: Е91

Re: Проблем след почистване на климатика с озон против мириз

Мнение от toshibata » 23 Юли 2018, 15:04

Колеги явно чакане му е майката. Вече се прочисти почти на 100%,но колко нерви изхабих... Просто имайте го в предвид, че понякога се получава реакция от препаратите и после няколко месеца мъки.. Между другото направих почистване както ме посъветва колегата по горе и това пръскане директно върху изпарителя също помогна за по бързото решение на проблема. Благодаря за съветите. Поздрави..

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook