Въпрос относно индикация за налягането на маслото

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от barona111 » 25 Юни 2018, 18:43

Здравейте, имам следния проблем. Купих си БМВ 320i Е91, фейслифтово. След докарването му от Германия го закарах в Мирафиори за пълна диагностика и по време на тестдрайва ми казаха, че бил светнал индикатор за ниско налягане (червена лампа). Не можели да установят точно откъде би могъл да произтича проблема, ако искам можело да разглобят целия двигател на съставните му части и пак нямало гаранция, че нямало да светне индикатора. Посъветваха ме да сменя смукателната тръбичка на маслената помпа, защото била пластмасова на този модел и се износвала. Интересното е, че на мен с моят начин на каране (леко пенсионерски) не ми светва, нито на близо двуседмично каране в Германия по аутобаните с по 200 км/ч. Моля някой, който се е сблъсквал с този проблем да ме посъветва какво бих могъл да направя освен смяната на въпросната тръбичка (80 лв. тръбичката +300 лв. работа +50 лв някаква гарнитура). Има ли смисъл да слагам добавки (ако има какви); да сменя маслото с някакво по-различно (какво) или някакви други идеи. Да сменя датчика? Маслената ми помпа е към 2000 лв. и тя не е вариант за смяна. Моля за практични идеи. Благодаря предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от veskot » 26 Юни 2018, 7:51

нека ти дадат черно на бяло оферта !

Ако е тръбичката 11417564233, то по сайта на дарукар е :

номенклатурен номер : 11417564233
Описание : Suction pipe
Ед.цена (с ДДС) : 162.92 BGN
Няма наличност

Да не се окаже, че ще ти вземат парите , а какво ще ти свършат и с какви части ...
"Бил им светнал" - ами ако име е светнал - го има като лог в ДМЕ - да ти го покажат!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от vld » 26 Юни 2018, 7:52

barona111 написа:Здравейте, имам следния проблем. Купих си БМВ 320i Е91, фейслифтово. След докарването му от Германия го закарах в Мирафиори за пълна диагностика и по време на тестдрайва ми казаха, че бил светнал индикатор за ниско налягане (червена лампа). Не можели да установят точно откъде би могъл да произтича проблема, ако искам можело да разглобят целия двигател на съставните му части и пак нямало гаранция, че нямало да светне индикатора. Посъветваха ме да сменя смукателната тръбичка на маслената помпа, защото била пластмасова на този модел и се износвала. Интересното е, че на мен с моят начин на каране (леко пенсионерски) не ми светва, нито на близо двуседмично каране в Германия по аутобаните с по 200 км/ч. Моля някой, който се е сблъсквал с този проблем да ме посъветва какво бих могъл да направя освен смяната на въпросната тръбичка (80 лв. тръбичката +300 лв. работа +50 лв някаква гарнитура). Има ли смисъл да слагам добавки (ако има какви); да сменя маслото с някакво по-различно (какво) или някакви други идеи. Да сменя датчика? Маслената ми помпа е към 2000 лв. и тя не е вариант за смяна. Моля за практични идеи. Благодаря предварително

Така е както са ти казали, пластмасовата тръбичка от която смуче се изпича от топлината и проблема е, че се чупят парчета от цедката и могат да блокират работата на маслената помпа или да намалят дебита на масло, от което последствията за мотора ще са фатални.
Давай я да я правят и се кръсти да не е късно, защото колкото повече време е карано с намалено мазане, толкова по големи са щетите по мотора.
Маслената помпа трябва да се свали и да се прегледа за боклуци, както и филтърното тяло.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от barona111 » 26 Юни 2018, 10:26

Благодаря колеги, ще я сменя тръбичката. Има ли смисъл да се занимавам с добавки към маслото?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от vld » 26 Юни 2018, 12:47

Не.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 2.07.2012

Re: Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от shanana » 26 Юни 2018, 22:41

Здрасти! Аз имах сходен проблем. При мене даваше аларма за ниско налягане на маслото при всяко палене (320i. E91 2005) оказа се че в корпуса на масления филтър има две клапанчета служещи за задържане на маслото когато се угаси мотора. При мен те са били изнесени и изпускали всичкото масло в картера след угасяне на двг. Проблемът се реши след смяната на корпуса на масления филтър. Нов 500лв. Втора ръка 70-100 лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Въпрос относно индикация за налягането на маслото

Мнение от barona111 » 27 Юни 2018, 13:41

Благодаря, само ми се струва, че става въпрос за маслената помпа, а не за масления филтър (корпуса). То поне при теб е било ясно откъде е проблема щом е било при всяко палене. При мен е друго ми се струва. От ДАРУ ми изготвиха оферта от 572 лв. за смяна на тръбичката ще видя и други оферти и действам...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook