Биене волан, хлопане, дърпане на дясно.. Помощ

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 24.06.2018

Биене волан, хлопане, дърпане на дясно.. Помощ

Мнение от Adedikov » 24 Юни 2018, 20:11

Здравейте фенове! Моля ви за помощ!
Колата ми е Е90 318i. След щателен оглед смених предните 2 амортесьора с нови на Sachs, защото само те изглеждаше да имат проблем, освен леекия луфт в рейката. След смяната на амортесьорите колата беше феноменално стегната и стабилна.. но за жалост само 30-40км. След което се случи следното: На бавен ляв 90-градусов завой изпука нещо отпред (мисля си че го чух от дясно), след което прогресивно (повтарям ПРОГРЕСИВНО!) колата започна да се държи странно. Мигновено усетих, че вози по-каруцарско. Веднага тръгнах напът към сервиза в който сменяха амортесьорите. На цариградско шосе вече установих, че дърпа надясно и волана леко ме бие, но бие докато сменям платна - тоест докато се правят корекции в посоката. От сервиза естествено ми казаха, че нищо грешно не са направили. Гледаха ми колата, напъваха с лостове тук и там и ми казаха, че няма проблем. На реглаж на преден и заден мост ми казаха, че колата е била със сравнително затворена предница (което натоварвало рейката, ама за 30км?!?!...), като сега била настроена с фабрични стойности. Е 2000км по-късно няколко РАЗЛИЧНИ сервиза вече гледаха ходовата част. Няма нищо нередно според тях.
Забравих да спомена, че колата е с чисто нови гуми и дискове и накладки, няма проблем в никое от тях.

Фактите са следните: Колата дърпа осезаемо надясно, колата тропа отпред (главно от дясно) и вози каруцарско, волана бие при корекция на посоката при скорости от над 60-70км/ч. Колата я чувствам адски нестабилна, особено при големи скорости.

Нещо което може да си въобразявам, може и да е реалност: По-лесно е да завия в движение надясно, отколкото наляво.

Моля за вашето мнение. Какво е според вас? Рейка? Вътрешни накрайници? Евентуално амортесьорите да са дефектни, но всичките тези симптоми на колата ме карат да си мисля за рейка или накрайници.

Добре де, но накрайниците не би ли трябвало някой от тези сервизи да може да ги хване, че не са наред??

Поздрави! :)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook