Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от choio » 23 Юни 2018, 8:37

Здравейте колеги,както пише в заглавието,колата просто не се отключи от копчетата на ключа,натискайки ги,нищо не се случва,нито мигат мигачи,нито светват плафони...пълен мъртвец,за съжаление предния собственик е премахнал ключалката. Така викнах ключар,той успя да отвори предния капак за да подадем ток ( мислехме, че нещо е убило акумулатора) но уви, нищо не се случи,остави ми разпробиване на тапата и отваряне на вратата. Ключа е проверен и излъчва. Ако някой му се е случвало,ще съм благодарен да сподели преди да изкъртим вратата. Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от expl0de » 23 Юни 2018, 10:00

Имаш ли ключалка на багажника? Оттам има възможност да се пуснат задните седалки и да се отвори някоя врата. Също има случаи, когато е паднал акумулаторът и подаване на ток отпред не отключва. Оставихте ли зарядното поне половин час да зарежда?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от choio » 23 Юни 2018, 10:38

expl0de написа:Имаш ли ключалка на багажника? Оттам има възможност да се пуснат задните седалки и да се отвори някоя врата. Също има случаи, когато е паднал акумулаторът и подаване на ток отпред не отключва. Оставихте ли зарядното поне половин час да зарежда?


10 минути,но всички твърдят че не му е нужно много за да отключи...давахме ток от работеща кола,с проверени кабели...нямам ключалка на багажник..фейслифта нямат,господ да ги поживи :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от expl0de » 23 Юни 2018, 11:01

Освен да провериш на клемите в двигателния отсег колко волта показва и ако са под 11.8, с едно зарядно за през нощта да я съживите. Не се сещам за друга опция освен да се мъчиш с дистанционното да отключиш/свалиш прозорците.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от Dextuar » 23 Юни 2018, 11:18

Тапата се разпробива лесно, после с една отверка се отваря вратата. Но аз бих пробвал също със захранване за повече време. Ако не е акумулатора, трябва някой модул тотално да е сдал багажа, което ми се струва малко вероятно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от choio » 23 Юни 2018, 11:58

dextuar написа:Тапата се разпробива лесно, после с една отверка се отваря вратата. Но аз бих пробвал също със захранване за повече време. Ако не е акумулатора, трябва някой модул тотално да е сдал багажа, което ми се струва малко вероятно.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Мен това ме тревожи,преди няколко дена афтърмарквт алармата ми сдаде багажа,съответно отидох при тези които са я слагали,( слагана е от предишния собственик) те се опитваха да я оправят слагаха нови аларми и нищо не се получи,просто алармите които слагаха не сработваха с колата,накрая ги накарах да я разкарат и да си ми оправят колата да ее без аларма( алармата си беше по кан, фирмата дет я слага е авител) . На следващия ден сичко беше ок,на по следващия сутринта получих съобщение за слаб акумулатор,обадих се там на един жичкаджия,вика заредете акумулатора и ако пак получиш,я карай да търсим. Седя 8 часа на зарядно,прибрах я до паркинга,заключих я,и ....до там ,ни вопъл ни стон...като отворихме предния капак се чуват някакви релета които цъкат,подавахме ток от работещ автомобил около 10 мин...то за отключването дет се вика може и батерийка от 9 волта да отключи... аз ключалката така или иначе си я имам,дадена ми е от предишния собственик освен да отвора и да ми я монтират, поне за в бъдеще да си я имам,а кво ще стане после,ще пиша...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от choio » 23 Юни 2018, 14:47

Такаа, викнах аз пак ключара и докато си лафиме се хванах за дръжката,и хоп колата се отключи,вчера сигурно се изредихме по 15 мин да се държим за тези дръжки.... :banghead: ...окоза се че няма грам ток,дадох ток със същите кабели и същата кола,всичко си заработи ок. Ключа отново не заключваше и отключваше от бутоните...но кейлеса работеше,все пак сложих ключа в гнездото,запалих и я поразкарах малко,закарах я в сврвиз да гледат какво не заспива по тая кола...спирайки пред сервиза, бутоните на ключа вече работеха,сиг 100 пъти пробвахме, без отказ. Батерията на ключа е нова смвнена вчера...вече се обърках,къде да търсим проблем...ок има утечка и то стабилна....но защо ключа не работеше( тестваха го вчера когато не можехме да отворим и си излъчваше и със старата и с новата батерия)...и защо подавайки ток вчера нищо не се случваше...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от Dextuar » 23 Юни 2018, 15:14

Може клемите да са ти мръсни, случвало ми се е да дойде някой при мен за ъпдейт, слагам го на захранване, то дава ток, но в колата нищо не идва. Почистваш или размърдваш щипките, и токът тръгва.
На диагностика какво дава като грешки?

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Бмв 335и н55 2011 проблем с отключването

Мнение от choio » 23 Юни 2018, 15:59

dextuar написа:Може клемите да са ти мръсни, случвало ми се е да дойде някой при мен за ъпдейт, слагам го на захранване, то дава ток, но в колата нищо не идва. Почистваш или размърдваш щипките, и токът тръгва.
На диагностика какво дава като грешки?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Клемите ги проверихме няколко пъти изглеждат перфектни,не сме я чели оставих я в сервиза,хората затваряха,идеята беше, че няма как да я оставя с разкачен акумулатор пред вкъщи,защото нали се сещате без ключалка и без акумилатор в каква забава пак ще попадна :mhihi: четохме я преди 3 дена нямаше нищо особено...d2c4 can ...четехо я алармаджиите не беше с няква читава диагностика....

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook