Части смяна гарнитура глава 325i

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.03.2018

Части смяна гарнитура глава 325i

Мнение от Vaioo » 19 Юни 2018, 21:59

Привет колеги,
Налага се да сменям гарнитурата, че 5-ти и 6-ти се оказаха пияници, та питането ми е покрай нея още какви чарколя ще трябват. До сега се сещам гумички клапани, гарнитури колектори смукателен, изпускателен, за капака на клапаните и свещи, също и нови болтове за главата и капака.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Части смяна гарнитура глава 325i

Мнение от ivoaudi » 24 Юни 2018, 1:17

Като цяло нещата, които си описал са си те и няма нищо друго задължително. Вече като се отвори може да излезе хидравличен повдигач, успокоител или обтегач на веригата, самата верига.. Трябва и непременно да се шлайфа главата, едва ли не знаеш.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Части смяна гарнитура глава 325i

Мнение от b00st » 25 Юни 2018, 8:28

Гарнитура на цил. глава,
Комплект болтове цил. глава
Комплект капак на цил. глава с гарнитури и болтове (ако капака е пластмасовия, ако е магнезиев само гарнитури, но тогава сменяш маслен сепаратор с маркучите)
Тези 3 задължително ОЕМ те съветвам и капак 2ра ръка забравяш.

Възможни други неща за смяна на тези мотори:
Гарнитура на картера
Комплект ал. болтове за картера
Гарнитура тяло на маслен филтър

Също и докато си свалил колектора е хубаво да се проверят диса клапите, че може да са заминали.
Веригата не е проблемна и няма какво да я буташ, не ги разтяга като 4 цил.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.03.2018

Re: Части смяна гарнитура глава 325i

Мнение от Vaioo » 25 Юни 2018, 17:38

+++
Сепаратора и маркуча са поръчани, дисите едната е заминала, май малката защото до 3500 е мъртвец, гарнитурата на картера също тече, и понякой път се обаждат повдигачите... Много съм разочарован от тая кола, по скоро от бензиновия мотор. Нарочно търсих такъв, уж най-безпроблемните, че ми писна от дизели, то пак бахти филма...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Части смяна гарнитура глава 325i

Мнение от b00st » 01 Юли 2018, 21:52

Vaioo написа:+++
Сепаратора и маркуча са поръчани, дисите едната е заминала, май малката защото до 3500 е мъртвец, гарнитурата на картера също тече, и понякой път се обаждат повдигачите... Много съм разочарован от тая кола, по скоро от бензиновия мотор. Нарочно търсих такъв, уж най-безпроблемните, че ми писна от дизели, то пак бахти филма...

Нищо им няма, това са нормални неща за модерните двигатели. Просто ние караме коли дето са вече на по 250к км и там вече се обаждат тия всичките неща и си иска да се подменят. Иначе самия двигател е доста надежден. Сменяш и даваш газ смело :yes:

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook