335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощност

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощност

Мнение от surfboard » 17 Юни 2018, 16:19

Здравейте. Откакто съм взел колата /година и половина/ забелязвам следната закономерност:
При повечето запалвания, работата на двигателя на празен ход е груба и съчетана с лека вариация на оборотите /от порядъка на +-50 оборота/. Когато забележа тази груба работа на празен ход, ми прави впечатление също така, че мощността /особено в ниските обороти/ е по-ниска, колата не е толкова отзивчива, по-лагава е и по-мудна /особено до 2500-3000 оборота/. Чувството е все едно няма малка турбина и все едно тегля ремарке от един тон.
В определени случаи обаче, работата на празен ход е безупречна още със запалването - много равномерна, стегната и мазна. В тези ситуации поведението на колата е съвсем различно - тегли като вол буквално от 1000 оборота, много директна е, лагът е сведен до минимум и още с потеглянето от 0 км/ч те залепя за седалката. Върви с огромна лекота и се чувства лека като перце.
До момента не съм успял да забележа някаква закономерност от какво зависи всичко това. Мисля, че има пряка връзка между грубата работа на място /особено сутрин при запалване/ и понижената мощност и мудност. Просто в някои случаи още със запалването работи добре и върви много, а в други - работи грубо, има леко колебание на оборотите и няма същата мощност, особено в ниските обороти, където трябва да е активна малката турбина.
Карал съм я няколко пъти на диагностика и навсякъде ми казват, че показателите били перфектни - и на дебитомера и на всичко останало, каквото и да значи това. Ако имало някакъв проблем, колата била умна и ще си покаже софтуерно.
Четох подобен казус за 535д и там беше посочено, че имало някакъв акутатор на турбините и в определени случаи малката не работела, което давало такива симптоми. Но тогава защо има и връзка между грубата работа на мотора и понижената мощност?
Какво ще ме посъветвате, къде да търся проблема?
Колата е със софтуерно и хардуерно премахнат ДПФ, ако това има някакво значение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от don't be » 17 Юни 2018, 16:31

Колега егр. изключен ли ти е и той софтуерно ? Вериги сменял ли си, вакумите по мотора прегледани ли са?
За милиони-няма закони.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от surfboard » 17 Юни 2018, 16:37

Здрасти, колега, ЕГР не е изключен. Прегледът на вакуумите уж влиза в цялостната диагноза, че "всичко е ок". Веригите не съм ги сменял аз, но според сервизната история са сменени преди 50 000 километра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от don't be » 17 Юни 2018, 16:40

Колега, защо не го почистиш егр-ра. За вакумите да ти кажя на диагностика няма как да се хванат, моите ги проверявах с вакум тестер и имаше няколко в пропуск. Накрая си смених всички. При мен имаше едно леко придърпване с около 1000 обр. но не и загуба на мощност.
За милиони-няма закони.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от bai_ILIA » 19 Юни 2018, 13:38

този мотор страда от вакуумните мъркучи, които минават над малката турбината и от жегата умират след време, въпреки че са над термо щит...Доста хора като прогори вакуума на малкото турбо карат без него (турбото), от там се задръства ДПФ-а, а както знаем БМВ е много тъпо направено в това отношение - не казва, че е задръстен, докато не е за боклука вече :D Отделно и малката турбина заминава...Смени ги всичките мъркучи ако не са сменяни. Тази твърда работа на мотора сигурен ли си, че не мъчи да регенерира? В смисъл ДПФ премахването е както трябва нали? Питам, понеже вече го правят под път и над път по принцип...
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от surfboard » 19 Юни 2018, 14:46

Ок, а какви са нормите на надуване, т.е колко трябва да надува малката и голяма турбина и може ли по това косвено да се познае дали има изпускане на налягане?
Относно ДПФ-а - махнат е софтуерно и хардуерно при специалист, който е доста наясно, така че изключвам проблемът да е там.
Можете ли да ме насочите към майстор, който да провери вакуумите, този въпросен клапан между турбините, тяхното налягане и всичко необходимо?
Възможно ли е това да е от някоя дюза, или пък от хидротрансформатор?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от surfboard » 05 Окт 2018, 22:00

Здравейте отново,
Продължавам с наблюдението и констатациите, които, може би ще окажат помощ в установяването на проблема и ще дадат насока за съветите, които бихте ми дали.
Двигателят продължава да е на "настроения". Няколко дни е като самолет и е ок, после не е. Аз обаче забелязвам някои закономерности, които реших да ви споделя.

1. Когато е ОК винаги автоматът потегля от първа скорост от място, а когато не е - от втора.
2. Когато е ОК работи стегнато и равномерно на празен ход, а когато не е - оборотите са неравномерни и субективното чувство е все едно са ниски. Те реално и в двата случая са едни и същи, но когато не е ОК ги мени леко, работи неравномерно, леко накъсано и се чувства все едно са ниски.
3. Когато е ОК чувам леко свистене на турбината още на 1000-1100 оборота, а когато не е - чак на 1800-1900
4. Разликата в мощността, когато е ОК, е наистина драстична. Когато е ок, тегли още от 1000-1100 оборота, чак до края на оборотомера и върви силно в целия оборотен диапазон. Когато не е, започва да върви чак от 1600-1700 и в целия диапазон се чувства доста по-слаба.
5. Когато е ОК, няма почти никакъв лаг, а когато не е - има чувствително по-голям.
6. Субективното чувство когато не е ОК е все едно работи на 4-5 цилиндъра, вместо на 6.
7. Имам чувство, че когато навън е студено /под 3-4 градуса/, тогава по-често не е както трябва. Като е топло е по-добре.

По пътя на логиката ако е дюза ми е странно веднъж да работи, веднъж не. Ако е нещо, свързано с автоматика /понеже като е ОК тръгва винаги от 1-ва, а не от 2-ра/, как точно кутията ще влияе на всички останали симптоми? Ако са турбините и са издухали, според мен няма да си върви постоянно, а не веднъж да е самолет, веднъж да е зле?
По-скоро невървежът е следствие от първоначалната груба и неравномерна работа на място - когато има такава, тогава и отрицателните симптоми са налице.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 30.05.2016
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: е91 320D

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от nikolaysk » 06 Окт 2018, 4:56

Свещите сменял ли се ги

Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от surfboard » 06 Окт 2018, 6:09

Да, преди началото на миналата зима. Имаше изгорели, смених ги, но нямаше промяна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от Щурми » 06 Окт 2018, 21:14

Аз като взех колата оборотите играеха. Смених маслото и положението малко се подобри. След това дали заради каране с много малко гориво в резеровара или поради друга причина две дюзи се развалиха. След смяната им и пак смяна на маслото от опасения, че маслото се е смесило с бензин, играенето на оборитите почти изчезна.

При мен има и едно "ритане" през 15 секунди някъде, което го има само когато колата е на едно място. За да се оправи всичко ми казаха, че трябва едно по едно да сменям дюзи, бобини, свещи и т.н. И пак не е сигурно, че ще се оправи. Затова си чакам ако има още нещо тръгнало само да се покаже.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от asent1977 » 10 Окт 2018, 16:05

Дебитомер ? Моята прави подобни номера, и досега не може да се открие причината, днес например го направи като я изгасих и запалих при 2рото запалване почна да влачи и да гори като обезумяла и да тресе, затова мислех, че е счупила торка, но не е той слава богу :) поръчал съм нов дебитомер да видим.......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от surfboard » 09 Ное 2018, 16:52

Колеги, онзи ден един приятел ми сподели казус, при който както си карал, дизеловата му Тойота започнала да работи на 2-3 цилиндъра, да прекъсва, да ускорява насечено и да работи много грубо на празен ход. Закарал я в сервиз и диагнозата била 3 дюзи за ремонт. Сменил и четирите дюзи и колата върви мазно, гладко, работи супер меко и плавно като за дизел, мощността също се увеличила.
Сподели ми, че преди да се случи проблема и той също като мен е усещал груба работа на празен ход и пушене при даване на газ.
Аз също имам черен пушек, ако колата не е била настъпвана по-дълго / с премахнат ДПФ съм/.
Възможно ли е и аз да имам начални симптоми на дюзи? Моите пиезо ли са? Защото неговите не са. И съответно моите подлежат ли на рециклиране и колко е цената на нови?
Моля тези от вас, които са имали проблеми с дюзи, да споделят какви симптоми са усещали? Могат ли да се хванат на диагностика отклонения от нормалната им работа?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от Щурми » 09 Ное 2018, 22:01

Аз нямах особени симптоми, особено тресенето на празен ход не го е имало. Един ден изведнъж ми светна чека със 180 и на светофара колата взе да се тресе и пуши. Смениха ми две дюзи и всичко си беше както преди.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от vld » 11 Ное 2018, 18:53

surfboard написа:Колеги, онзи ден един приятел ми сподели казус, при който както си карал, дизеловата му Тойота започнала да работи на 2-3 цилиндъра, да прекъсва, да ускорява насечено и да работи много грубо на празен ход. Закарал я в сервиз и диагнозата била 3 дюзи за ремонт. Сменил и четирите дюзи и колата върви мазно, гладко, работи супер меко и плавно като за дизел, мощността също се увеличила.
Сподели ми, че преди да се случи проблема и той също като мен е усещал груба работа на празен ход и пушене при даване на газ.
Аз също имам черен пушек, ако колата не е била настъпвана по-дълго / с премахнат ДПФ съм/.
Възможно ли е и аз да имам начални симптоми на дюзи? Моите пиезо ли са? Защото неговите не са. И съответно моите подлежат ли на рециклиране и колко е цената на нови?
Моля тези от вас, които са имали проблеми с дюзи, да споделят какви симптоми са усещали? Могат ли да се хванат на диагностика отклонения от нормалната им работа?

Могат да се хванат дюзите с диагностика.
Трябва да се види колата студена, да се проверят корекциите, после да се видят корекциите на типъл мотор и накрая да се замери обратната нафта която връщат.
Всичко това може да даде доста ясна представа за състоянието на дюзите.
Но за да се види на 100% как точно впръскват и добра ли е мъглата която трябва да направят трябва да се свалят и да се премерят на стенд и този който ги мери трябва да е добър иначе нищо няма да може да ти каже.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 31.05.2016

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от tzankoo » 02 Дек 2018, 13:42

Колега има ли развитие?

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook