335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощност

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Re: 335д работи грубо на празен ход и няма достатъчно мощнос

Мнение от surfboard » 24 Яну 2019, 22:54

tzankoo написа:Колега има ли развитие?


Да, колега. В съседната си тема съм описал цялото развитие и решение на проблема. Ще го напиша кратко и тук, за да е ясен развоят на събитията. Няколко месеца след пускането на темата ми, колата счупи турбините. Същите бяха подменени, заедно с всички прилежащи гарнитури и интеркулера, който е бил сцепен и колата е губила налягане. Турбините бяха рециклирани, а интеркулерът сменен, вследствие на което поведението на колата се промени драстично. За разлика отпреди, в момента двигателят има уникална лекота на вървене - усеща се сила по целия оборотомер, лагът е сведен до минимум, лепенето за седалката и усещането от въртящия момент е много силно, катери баири с 1200 оборота и усещането е все едно караш по равно, а надуе ли голямата турбина редовно губи сцепление и блокажът мига дори при скорости от 120 км/ч. Истинско удоволствие е да се кара колата. Съжалявам, че за периода, в който е била в мен, не съм ползвал пълните й възможности - бях решил, че просто толкова си върви и се бях примирил.

Относно грубата работа на празен ход и вибрациите - беше сменен ЕГР охладителят и почистен самият ЕГР, което доведе до много по-мека работа на мотора, повече динамика в ниските обороти, по-тиха работа на мотора и по-добър респонс. Смяната на въпросният ЕГР охладител се наложи поради факта, че установих загуба на антифриз и пушене от ауспуха на антифриз. След смяната на охладителя и почистването на ЕГР, всичко това изчезна.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook