Смяна на ремъци въпрос.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 325D

Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от Stanislav83 » 12 Юни 2018, 15:50

Здравейте колеги,съвсем наскоро се сдобих с Е90 325д 197кс. и искам превантивно да сменя някои неща и Ви моля за мнение. Маслото реших да е :
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 2360-17474
С този филтър:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... =2020-5599

Комплекта ремъци и ролки:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 1810-21013

Продавача твърдеше че е сменял ремъците и ролките съвсем на скоро но за да съм сигурен...
По немските форуми твърдят ,че заедно с този комплект трябва да се смени и част наречена schwingungsdempfer или ето това:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 1620-11243

Според вас нужно ли е горното да се смени и правилно ли съм се насочил към другите части?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от laviatan » 12 Юни 2018, 15:55

За демпферната шайба колега горещо ти препоръчвам да си вземеш бмв оригинална / ако ще си е караш колата / :yes:


За ремъците за мен пак бмв или в краен случай Конти .



За маслото - мисля,че и то не е оптималния вариант ... ;)
Масления филтър е Окей / Там се знае - бмв , кнехт / мале/ , ман , хенгст и до тук за маслен :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от expl0de » 12 Юни 2018, 16:32

Ако не ти свирят ролките, не ги сменяй, на моята още са си оригиналните и нямат проблем. Ремъка ми до преди близо 2 години също беше оригиналният. Беше започнал леко да се чува и го смених с конти-теч (уж най-добрите афтърмаркет). Сега го гледах преди 1 месец и целият е напукан, трябва да се сменя пак, а цената му беше 50% от оригиналния, който изкара 6години без да се напука. Отделно между двата има видима разлика откъм дебелината на слоя, който обира вибрациите в полза на оригиналния. Този ремък се сваля много лесно и не е проблем да се сменят ролките по всяко време след него.
В момента карам с оригиналното масло на БМВ 5в30 и съм доволен.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от b00st » 12 Юни 2018, 16:45

Stanislav83 написа:Здравейте колеги,съвсем наскоро се сдобих с Е90 325д 197кс. и искам превантивно да сменя някои неща и Ви моля за мнение. Маслото реших да е :
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 2360-17474
С този филтър:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... =2020-5599

Комплекта ремъци и ролки:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 1810-21013

Продавача твърдеше че е сменял ремъците и ролките съвсем на скоро но за да съм сигурен...
По немските форуми твърдят ,че заедно с този комплект трябва да се смени и част наречена schwingungsdempfer или ето това:
https://www.kfzteile24.de/artikeldetail ... 1620-11243

Според вас нужно ли е горното да се смени и правилно ли съм се насочил към другите части?

Звънни в Дару и питай пакет за обслужване на маслото и издиктувай последните 7 от шасито (заслужава си, цената е добра). Ще ти го сменят с оригинално 5w30 и маслен филтър. Ремъци и ролки - онли ОЕМ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от awful » 12 Юни 2018, 17:03

expl0de написа:Ако не ти свирят ролките, не ги сменяй, на моята още са си оригиналните и нямат проблем. Ремъка ми до преди близо 2 години също беше оригиналният. Беше започнал леко да се чува и го смених с конти-теч (уж най-добрите афтърмаркет). Сега го гледах преди 1 месец и целият е напукан, трябва да се сменя пак, а цената му беше 50% от оригиналния, който изкара 6години без да се напука. Отделно между двата има видима разлика откъм дебелината на слоя, който обира вибрациите в полза на оригиналния. Този ремък се сваля много лесно и не е проблем да се сменят ролките по всяко време след него.
В момента карам с оригиналното масло на БМВ 5в30 и съм доволен.


Точно казано, със ремъка нещата са така като е написал колегата :) и според мен ОЕМ ремък и демферна шаиба, ако наистина има промция сменяи там 1 път и няма да съжаляваш :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от Evgeni » 12 Юни 2018, 21:11

За маслото ти препоръчвам ето това https://www.motor-oel-guenstig.de/schmierstoffe/motoroel-pkw-transporter/5w-40/10936/1-liter-addinol-sae-5w-40-premium-0540-c3 Ако си поръчаш 20 литра туба с доставката излиза около 12 лева литъра.
И двете ми коли са със дпф и ги карам с това масло, двигателя е тих, а бмв-то ми го харчи между 500-1000 мл. за 10000 км. За ремъка сложих континентал гледах и стария и новия и ми се видя че са 1:1 отвътре са мъхести, но за най сигурно по добре от оригинал няма. Ролки не съм сменял защото нямах шум единствено обтягащата, марката е на Ина.
Последна промяна Evgeni на 12 Юни 2018, 21:19, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 325D

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от Stanislav83 » 12 Юни 2018, 21:15

Не съм в България и промоция дори и да има такава не ми върши работа. Исках да ги сменя по-скоро превантивно. Единствено каточели едната ролка издава леек шум. Иначе ремъците са контитеч в момента. Значи това е демпферна шайба??? Мислех си че изглежда различно...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 325D

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от Stanislav83 » 13 Юни 2018, 14:55

Сега говорих с близкото до мен бмв представителство...масло+филтър- 257 евро.Демпферна шайба (ако приемем че не бъркам понятието schwingungsdempfer,kurbewelle) 487 евро+ болтове 22,56... общо за нещата,които изброих в първия ми пост 1024евро и нещо си... При това положение твърдо минавам на алтернативни части. Въпроса ми е дали мислите,че тези линкове,които дадох по-горе са на точните части,които ще съвпаднат с моите? Защото за демпферната виждам,че има различни размери. Знам ,че сте привърженици на оригиналните части но това са цени умножени по няколко...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от awful » 13 Юни 2018, 15:05

Stanislav83 написа:Сега говорих с близкото до мен бмв представителство...масло+филтър- 257 евро.Демпферна шайба (ако приемем че не бъркам понятието schwingungsdempfer,kurbewelle) 487 евро+ болтове 22,56... общо за нещата,които изброих в първия ми пост 1024евро и нещо си... При това положение твърдо минавам на алтернативни части. Въпроса ми е дали мислите,че тези линкове,които дадох по-горе са на точните части,които ще съвпаднат с моите? Защото за демпферната виждам,че има различни размери. Знам ,че сте привърженици на оригиналните части но това са цени умножени по няколко...


Номер на рамата и във този саит realoem.com ще си намериш коя е твоята демферна и кои е оем номера, ако ли не даи тук последните 7 цифри на рамата и ще ти кажем. Във коя държава са тези цени? Във Италия съм купувал и моята струваше 380 евро, на такава цена е взех преди 3 години шаибата е за 320д а твоята е по скъпата със 4 болта :) но се сменя лесно :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от ildivvy » 13 Юни 2018, 17:26

Според мен,слагай ОЕМ-шайбата от представителството,пък "спести" от маслото с филтъра (т.е. смени ги другаде или сам)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от Satanism » 13 Юни 2018, 18:29

Слагай си кортеко шайба за 1/2 от цената и не се чуди въобще...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от vld » 14 Юни 2018, 9:38

Аз немога да разбера, как така взимаш една кола и почваш да сменяваш профилактично....
В смисъл, няма ли история тая кола, къде е поддържана и тн, да проследиш какво и защо е правено.
Малко вероятно е да купиш кола от германец и той да те излъже че и е сменил ремъците....
Смени маслото и покарай така да видиш какво що, слушай я повече от начало докато се опознавате и това е.
Пистовия лесно се вижда в какво състояние е, и ако не искаш да свири сутрин като я запалиш си купи ОЕМ ремък.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 10.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E90 325D

Re: Смяна на ремъци въпрос.

Мнение от Stanislav83 » 14 Юни 2018, 14:45

vld написа:Аз немога да разбера...


Логични въпроси колега. Да започна от тук- доста време си търсих кола, мои приятели - също. Обиколили сме заедно поне 20 частни лица- от тях сме попаднали точно на 1 !!! немец (в смисъла,който предполагам влагаш ти в това определение) . Момчето,предишен собственик твърдеше,че е сменяло комплект ремъци и ролки в началото на годината. Колата беше прегледана в сервиз. Прегледа бих оприличил на питстоп във Формула 1 - няколко човека обиколиха колата и със светкавична скорост започнаха да оглеждат и да изреждат... Серво -за смяна , масло -за смяна ,гумени уплътнения над амортисьорите - за смяна,разни други дреболии-за смяна , ремъци-за смяна - с което продавача не искаше да се съгласи , а монтьорите казаха - това виждаме! На мен лично не ми се струва напукан, но не съм сигурен дали моето мнение е меродавна- както гвече си е проличало аз не съм много по тази част... Човека, при който мисля да сменям е с професия монтьор , но се занимава с това само любителски - мои и негово общи приятели си правят при него на приятелски начала дребни ремонти. Той твърди,че шайба би сменил , ако види , че тя играе наляво-надясно... Аз лично чувам лек шум,като от ремък или ролка...кое точно е - не мога да определя. Скърцане,присвирване сутрин или по което и да е било време няма. Но след няколо месеца ми предстои доста дълъг път и...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook