е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.06.2018
Пол: Мъж

е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от petko_iliev » 01 Юни 2018, 23:08

Здравейте колеги. :help:
Предстои ми покупка на кола и съм в голяма дилема.Искам да се извиня ако темата се повтаря но изчетох сумати писания по форума и да ви кажа не знам на кой да вярвам. Затова ще помоля хора които имат или са имали някой от тези модели за адекватно мнение.Описанията по каталозите и сам мога да ги прочета.Търся семейна кола не бегачка :D
тЪ директно към въпроса.Спрял съм се на е91 2006 (ръчка) като колебанията са между 320d 163к.с или 320i 150к.с.
Главно ме интересува:
-Разход:Какъв разход мога да очаквам при двата мотора при спокойно каране ( не съм от феновете на бързи и яростни )

-Първоначално обслужване: каква е разликата при обслужването на 2та мотора като ценови диапазон? Кои са задължителните неща които трябва да се сменят при покупка?

-Поддръжка и най често срещани проблеми:Какво мога да очаквам да даде фира и как са ремонтите като цени.

-В дългосрочен план коя от двете е по добрия избор .. нямам намерение да сменям колата в близките 10г след тази покупка.

Друг въпрос чувам че има възможност дизел колите да не се допускат до центровете на градовете .. това не знам за кои по точно се отнася но има ли го като възможност ? ще е кофти да си взема дизел и след 1г да ми кажат sorry пич не може да влизаш в града.

Пак искам да се извиня ако се повтаря темата :bowdown: :bowdown: но наистина ще бъда благодарен за адекватни отговори от хора които са карали двете коли и имат наблюдения върху тях. :bowdown: :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от bai_ILIA » 02 Юни 2018, 17:50

това с влизането в града няма да се случи скоро в БГ. Въпросът е каквъв ти е средният годишен пробег? В никакъв случай не си взимай ръчка ако ще я караш наистина 10 години...
"Чемодан, вокзал, Москва"

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.06.2018
Пол: Мъж

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от petko_iliev » 02 Юни 2018, 18:47

bai_ILIA написа:това с влизането в града няма да се случи скоро в БГ. Въпросът е каквъв ти е средният годишен пробег? В никакъв случай не си взимай ръчка ако ще я караш наистина 10 години...


На този етап колата ще се кара предимно извънградско тъй като живея до настоящата ми работа и ще се ползва само в случай на пребиране София <-> Пазарджик 2пъти месечно горе долу..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: гр.Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 к.с. N46B20B
Детайли за колата: arctic metallic

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от FE LIPE » 03 Юни 2018, 8:30

Аз съм с 320i 150 коня ръчка,разхода е 10-11 в града и 5-6 на магистрала на шеста с каране в ограничението.За справка имах Bora 1,9 TDI 131 на която разхода в града на същия режим бе 7 на магистрала същото.Първоначалното обслужване,ами аз смених маслото и масления филтър,друго не съм сменял,защото колата бе на 67 000,нещо задължително за смяна на бензинов мотор, дори и на 150 000 да е не се сещам.Колата гореше масло още като я взех по около 1,5-2 л на 10 000 и се наложи на 80 000 да сменя гумичките на клапаните(600 лв за два дни) с което проблема се реши.Друго по колата за 4 години каране не се е обадило ,но аз карам малко по 7-8000 км на година(шофирам абсолютно всеки ден,но на къси разстояния,ходя на работа с нея на 3,5 км в посока).В дългосрочен план, ако караш колкото мен е по добре бензиновия двигател,лично мнение.
П.П.Ако ставаше въпрос за чисто нови коли бих гласувал с две ръце за дизела,няма по-хубаво нещо от чисто нов дизел,но за употребявани коли положението е друго,просто западняците не вземат дизели за каране в града или за малко каране,тук идват вече уморени коне.Бензин е много голям шанса да намериш на малко километри.Успех ти желая каквото и да избереш :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.06.2018

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от usuario » 03 Юни 2018, 12:42

За бензина можеш да видиш тази тема - viewtopic.php?f=112&t=415046
Основен проблем на бензините (който на мен най-много ми пречи) е харча на масло. 325 и 330 също са икономични, стават на газ, но шанса да ти пипа маслото е голям. Водната помпа също е пари. Иначе извъградско с нормално каране е 10-11 при автоматика, а с ръчката ще падне и под 10.


За дизела нямам преки наблюдения. Карал съм на е46 двигателя и беше здрав и икономичен. И аз се съмнявам да правят рестрикции за влизане в града, но имай предвид, че ако изкормиш катализатори и DPF, чипосаш и си влизаш в категория "дизел 96 година" със замърсяването. За извънградско е фаворит като разход, но имай предвид, че караш ли 10г, както го мислиш, няма да се простиш със скъпите ремонти като дюзи, съединител и маховик.


Не мисля, че има разлика в цената на поддръжката за това ти предлагам да гледаш и двете и да избереш екземпляра в най-добро състояние.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 10.10.2006

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от ivodivo » 04 Юни 2018, 10:38

Хубавият дизел удря 2 и 60 и нагоре. Литър бензин все още може да се изтъргува за под 2.10. Не знам защо се чудиш въобще.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от vld » 04 Юни 2018, 11:09

400-500км на месец и то само извънградско :shock:
Ти си направо за М3 :D
Шегата настрани, на такива условия все тая какво ще купиш, дали дизел или бензин, двигателите в Е90 са с еднаква поддръжка, като здравина дизелите са доста по надеждни за големи интервали, да развалят се, но на много повече километри. Бензиновите са супер динамични и икономични за конете си, изключение прави 320и, който е икономичен, ама и не върви, което си е минус, 318 изобщо няма смисъл да го споменаваме, там още по лош баланс има.
В крайна сметка в твоя случай е най важно да си намериш автомобил с подробна история и на малко километри, без значение какъв е мотора.
Та ти ще минаваш по 5000км. на година :shock: , с тоя пробег можеш да я караш 10 години без да и се повреди каквото и да е (изключение правят някои пластмасови елементи които се развалят от старост).
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 26.10.2016

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от eddieto_m » 05 Юни 2018, 5:33

Аз имам дизеловият модел с 163 cv. Икономичен е, по компютър ми дава 6.1л,сипвам само Тотал Екселиум и 2 пъти месечно добавки в резервоара. Предимно извънградско се движа. Да направя 100000км ми бяха необходими 562 дни. Като поддръжка филтрите, ремъците, гуми между 8 и 10 месеца нови, и шлайфане на главата със съпатващите гумички на клапани, гарнитура..... водна помпа и термостатите. Масло предимно Лики Моли. По ходовата част нищо не е пипано.Максимално е карам до 150км.

Изпратено от моят G3221 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 28.09.2016
Местоположение: Пловдив
Кара: ги да викат
Мечтае да кара: камаз
Детайли за колата: E90 320i 2005г.

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от djakere4a » 05 Юни 2018, 15:14

Аз също съм N46 с 150кс бензин/газ, така я купих. Освен харча на масло /основен проблем/ и сменен термостат засега друго не съм сменял. Разбира се на 10 хил. км масло и филтри /5w30/. Предстои ми смяна на гумички на клапаните и да видим харча на масло как ще се коригира.
Разхода на гориво е доволен особено след смяната на термостата се усети /около 8 извънградско, 11 градско/, но пък ми се струва, че гори повечко масло сега. В момента и аз така я карам 500-600км на месец. Ако има нещо питай.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от Leon » 08 Юни 2018, 22:51

Малко философски ще ти отговоря, но карал ли си 6-цил.атмосферен мотор БМВ? В Е90 са последните, ей така за размисъл ;)
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от ivoaudi » 09 Юни 2018, 1:21

Хич не е философски, ами си е баш не оставящ поле за размисли! Кой каквото ще да си разправя..
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от vixx » 09 Юни 2018, 3:40

За дизела, автомат, наблюденията са ми следните. За ръчка нищо не мога да кажа:
- Мога да я сваля под 6 извънградско, но карайки на ограничението по-скоро е около 6.3-6.6.
- Градско зависи и от джантите, но да кажем 8-8.5 в пиковете в София с 18-ките, мога да я докарам и до към 7.6-7.8 ако си поиграя. Със 16-ките забелязвам грубо около 0.3-0.5 надолу, но не съм сигурен.
- Изминал съм 50 хиляди от 2013-а насам, още нищо не съм ремонтирал по мотора, освен вакуум помпата преди месец за 60 лв.
- Динамика: ...Ти нали каза, че не ти трябва :mhihi: Въщност, сравнявайки с еквивалентни класове и мотори, е много добре, ама само толкова. Аз лично повече 20-ка няма да си взема, освен ако не е чисто нова.

Предполагам си зависи много на каква ще попаднеш. Ако се окаже читава нищо не й се чупи, чак е скучно.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от b00st » 10 Юни 2018, 19:21

Ако ще караш 4 цилиндъра се насочвай към дизела, бензиновите в Е90 не си заслужава в този вариант. При 6 цилиндровите съм карал почти всички бензинови и дизелови и винаги бих избрал бензина лично, особено ако ще я караш извънградско мисля няма какво да го коментираме :yes:
Също и при 6 цилиндорвия бензин ръчната кутия е съвсем ок дори да караш в града (5-та с 50, 6та с 60 км/ч), при 3.0 дизела ръчната кутия е един абсолютен мазохизъм.
Успех с избора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от Ivo III » 08 Сеп 2018, 23:40

b00st написа: при 3.0 дизела ръчната кутия е един абсолютен мазохизъм.


Колега би ли обяснил малко повече, какво не ти допада при 3.0 дизел с ръчна кутия ?
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: е91 дизел или бензин... ТОВА Е ВЪПРОСА !

Мнение от b00st » 10 Сеп 2018, 9:23

Ivo III написа:
b00st написа: при 3.0 дизела ръчната кутия е един абсолютен мазохизъм.


Колега би ли обяснил малко повече, какво не ти допада при 3.0 дизел с ръчна кутия ?

Просто автомата е далеч по-добрия избор при голям дизелово мотор според мен. Особено ако е позасилен с ремап въпросния двигател, при ръчната кутия пада едно превключване, като почнеш да го понастъпваш, а реално автомата не го спъва толкова.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook