Проблем "Адаптивни светлини" Е90 320д 2005!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Проблем "Адаптивни светлини" Е90 320д 2005!

Мнение от Fulgrum » 09 Май 2018, 20:50

Здравейте колеги, от два месеца съм собственик на Е90 320д 2006 и от няколко дни имам проблем с адаптивните светлини!
Проблема се появи след пороен дъжд, след който ми се запоти силно десния фар и на следвашия ден ми се появи на таблото грешка за проблем с адаптивни светлини, ето тази показана на прикачения файл.
Днес разглобих SMC модула който се намира под фара, този който управлява движението на светлините(лупите) и беше пълен с вода!!!
Изсуших го хубаво, почистих го с контактен спрей и си го поставих наново, но отново на таблото ми излиза тази грешка.
Проверих и другия фар, там всичко е сухо!!!
Купих си нова капачка от Дару кар и сега фара не се пълни с вода, но грешката стой!!!
Предположих, че проблема е в модула който беше мокър и днес се свързах с колега, който има няколко бройки от този модул и замених моят с този на колегата със същият номер и грешката отново е на таблото ми и не се трие!!!
Преди смяната на модула , в ИНПА ми даваше грешка 9CBE- Communication with stepper motor box left right defective.
След като сложих новият SMC модул на десният фар и в ИНПА изтрих тази грешка, тя вече не се появи, но на таблото отново ми излиза грешката от снимката и ми пищи преди всяко палене на колата!!!!
Моля ви дайте някакъв съвет какво да правя с този модул????
Трябва ли да се обучава този модул след като се вземе същият със същият номер свален от друга кола?????
Моля за съвет!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна Fulgrum на 15 Май 2020, 9:28, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 15.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е53 06'

Re: Проблем "Адаптивни светлини" Е90 320д 2006!

Мнение от kerpicha » 09 Май 2018, 21:44

Да, вероятно трябва да се обучи новият модул за твоята кола.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook