Отваряне на фар и почистване е92

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от qnko_rr » 07 Май 2018, 22:31

Някой правил ли е тази процедура за е92 ка искам да си почистя единия фар полирах и двата фара но единия трябва да се почисти отвътре някой ако е правил моля да сподели благодаря предварително колеги

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 11.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 CSL
Детайли за колата: 325/625

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от Bokoftw » 08 Май 2018, 7:37

Моят съвет е да идеш при хора дето с това се занимават,а не да пробваш да го " оправиш" сам.Филма с тия фарове е много голям и си трябва време,прецизност,уреди и най вече умения.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от Alek_SV » 08 Май 2018, 19:24

А те "хората дето с това се занимават" и им даваме пари какви мърлячи и помяри са и как трябва да отваряш след тях да почистваш парчета лепило и ПРАХ ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от asent1977 » 08 Май 2018, 21:44

Alek_SV написа:А те "хората дето с това се занимават" и им даваме пари какви мърлячи и помяри са и как трябва да отваряш след тях да почистваш парчета лепило и ПРАХ ....


Кой визираш ? може ли да препоръчате някой ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от Alek_SV » 08 Май 2018, 22:01

На три различни коли съм правил фаровете - Двама в София и един в Пловдив . И тримата бяха мърлячи , които търсят да вземат пари само . И при тримата имаше дефекти . Не мога да препоръчам никого към момента . Ако някой има адекватен човек по фаровете да пише , за напред със сигурност ще ми потрябва все някога.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от qnko_rr » 08 Май 2018, 23:03

Гледах как става трябва да се нагрее леко края на пластмасата за да се отдели и после пак се слага силикон гледах във утуб. А по въпроса със мърлячите колегите имат право не е за всеки работата е прецизна и много е важно хубаво да се почисти отвътре че после двойна работа

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от abefen » 31 Май 2018, 10:34

Фара се нагрява във достатъчно голяма фурна на 100 градуса около 15 мин. Преди това махни всички гумени елементи и модули от него съответно и крушки. Има един единствен болт който държи предната част трябва да се отвие преди да се свали предната част и си готов. Лично съм го правил става перфектно. Аз обаче не използвах силикон или нещо а набързо го изчистих и го затворих по обратният ред. Не мисля че е много удачно това макар че стана супер затова докато е още топъл може да изчистиш лепилото и да си вземеш ново лепило и да го презалепиш грамотно.
м50 + турбо....безценно ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от qnko_rr » 14 Юни 2018, 22:54

Благодаря колега щте пробвам и щте пусна снимки като съм готов

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от plamen_hh » 16 Юни 2018, 7:44

А някой знае ли дали лупата се вади през задния капак за крушката като на аудитата?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от hitar_potar » 18 Юни 2018, 8:28

Нз дали мога да посоча тук в коментарите фирма, занимаваща се точно с ревизиране/възстановяване на фарове, щото да не е непозволена реклама. В София се намират, имат страничка във Фейса, изпращах си фаровете при тях, понеже се нуждаеха от смяна на 1 стъкло и според мен, от възстановяване на рефлектора, защото направо ги нямаше в тъмното. Оказа се, че само за почистване са били, отделно смениха едното стъкло с ново, а другото така полираха и възстановиха, че не може да се познае кое е новото и кое - полираното старо стъкло. А старите стъкла бяха полирани 2-3 месеца по-рано - тия софийски момчета не знам как по-различно ги полираха, ама ефекта е страшен. Вече е удоволствие да се кара нощем, а съм с рефлектори с обикновени крушки. И вече няколко пъти ме питат за колко съм си купил тия нови фарове... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Отваряне на фар и почистване е92

Мнение от qnko_rr » 14 Юли 2018, 19:25

Работата стана много добре стъклата ги поръчах от ебау дойдоха ми 240 лв малко играчка със разлепянето на старите но стана леко се нагряват със сушоар или пистолет за горещ въздух и се отлепят лесно после се почиства от статото лепило нещто подобно на силикон който седи мек и със микрофибърна кърпа и препарат се почиства от вътре преди да се сложи не използвайте памучни тъкани защтото има власинки Стъклата пасват без забележка

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook