Къде да сменя маслото на автомата?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 26 Мар 2018, 14:39

Здравейте колеги,

Мисля да сменя маслото на автоматика, като се постопли времето. Някой който е сменял да препоръча сервиз, където няма да ми скапят колата.

П.П. Колата е Е90 320D.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Denis1903 » 26 Мар 2018, 17:20

И от къде си Колега ?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 1.01.2014
Пол: Мъж
Кара: Х5, Е46 330 XI
Мечтае да кара: X6

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Sportakus » 26 Мар 2018, 19:04

И мене ме интересува къде в София да се направи тази процедура :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 26 Мар 2018, 22:58

За София става въпрос. Или в най-лошият случай мога да се разходя до Пловдив, ако толкова няма къде да се смени тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Leon » 26 Мар 2018, 23:28

Има, защо да няма. Рекламите са отделен раздел. При когото и да отидеш, няма да сбъркаш. Можеше и да не пускаш отделна тема за нещо толкова обсъждано.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 27 Мар 2018, 8:49

Leon написа:Има, защо да няма. Рекламите са отделен раздел. При когото и да отидеш, няма да сбъркаш. Можеше и да не пускаш отделна тема за нещо толкова обсъждано.


Честно казано пуснах търсачката в Е60 и Е90 подфорумите, но не намерих тема, в която да препоръчват даден сервиз :dunno:

Явно са ми слаби search skills :mhihi:

Както и да е, може да заключиш темата в такъв случай.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от vld » 27 Мар 2018, 11:09

Аз смених моето преди седмица и повече на сервиз за тази процедура едва ли ще отида.
По добре да си го сменя сам, не е трудно просто си трябва канал, на подемник е още по добре.
2-3 часа е цялата процедура, дали ще ти го сменят с машина или ще източат всичко от картера и това от масления охладител, разлика няма, така или иначе това в торка пак остава в кутията.
Доста четох и се двоумих как и къде да свърша процедурата и накрая отидих на сервиз, видях как става и това са моите впечатления.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 30.09.2006
Местоположение: София
Кара: E61 530d , E39 Touring

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Я.Велинов » 27 Мар 2018, 12:32

vld написа:Аз смених моето преди седмица и повече на сервиз за тази процедура едва ли ще отида.
По добре да си го сменя сам, не е трудно просто си трябва канал, на подемник е още по добре.
2-3 часа е цялата процедура, дали ще ти го сменят с машина или ще източат всичко от картера и това от масления охладител, разлика няма, така или иначе това в торка пак остава в кутията.
Доста четох и се двоумих как и къде да свърша процедурата и накрая отидих на сервиз, видях как става и това са моите впечатления.

С машина не успяват ли да източат и маслото в торка? Нали некви "магии" правят там, изреждане на скорости, ала-бала....еба ли го....и аз съм решил да го обслужа автомата, ама все се чудя при кой да отида, с машина ли, без машина ли....един говори едно, друг друго :dunno: .....ако можех верно сам щях да си го сменя, но нямам подходящите условия....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от vld » 27 Мар 2018, 12:56

Я.Велинов написа:
vld написа:Аз смених моето преди седмица и повече на сервиз за тази процедура едва ли ще отида.
По добре да си го сменя сам, не е трудно просто си трябва канал, на подемник е още по добре.
2-3 часа е цялата процедура, дали ще ти го сменят с машина или ще източат всичко от картера и това от масления охладител, разлика няма, така или иначе това в торка пак остава в кутията.
Доста четох и се двоумих как и къде да свърша процедурата и накрая отидих на сервиз, видях как става и това са моите впечатления.

С машина не успяват ли да източат и маслото в торка? Нали некви "магии" правят там, изреждане на скорости, ала-бала....еба ли го....и аз съм решил да го обслужа автомата, ама все се чудя при кой да отида, с машина ли, без машина ли....един говори едно, друг друго :dunno: .....ако можех верно сам щях да си го сменя, но нямам подходящите условия....

Може и да успеят да го изкарат ако колата работи докато наливат и източват едновременно, но доколкото аз рабрах се прави на загасена кола.
Аз не намерих място на което да не е проблем да изчакам докато го правят, не че нещо е голям проблем, просто аз обичам да гледам кое как се прави.
В дунев пък обявиха дебела цена за незнайно какво масло и тн.
Тегаво е да се избере подходящ сервиз за тая процедура.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 27 Мар 2018, 13:41

vld написа:В дунев пък обявиха дебела цена за незнайно какво масло и тн.
Тегаво е да се избере подходящ сервиз за тая процедура.


Kолко ти обявиха в Дунев? Аз единствено за там и Джемини знам, че имат машини, но за вторите прочетох доста кофти коментари в нета и не ми се иска особено да ходя там. Затова и пуснах темата :roll:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от vld » 27 Мар 2018, 14:48

Phil написа:
vld написа:В дунев пък обявиха дебела цена за незнайно какво масло и тн.
Тегаво е да се избере подходящ сервиз за тая процедура.


Kолко ти обявиха в Дунев? Аз единствено за там и Джемини знам, че имат машини, но за вторите прочетох доста кофти коментари в нета и не ми се иска особено да ходя там. Затова и пуснах темата :roll:

750лв.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 27 Мар 2018, 15:00

vld написа:
Phil написа:
vld написа:В дунев пък обявиха дебела цена за незнайно какво масло и тн.
Тегаво е да се избере подходящ сервиз за тая процедура.


Kолко ти обявиха в Дунев? Аз единствено за там и Джемини знам, че имат машини, но за вторите прочетох доста кофти коментари в нета и не ми се иска особено да ходя там. Затова и пуснах темата :roll:

750лв.


Еб*х т'ва масло :shock:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от vld » 27 Мар 2018, 15:10

Phil написа:
vld написа:
Phil написа:
vld написа:В дунев пък обявиха дебела цена за незнайно какво масло и тн.
Тегаво е да се избере подходящ сервиз за тая процедура.


Kолко ти обявиха в Дунев? Аз единствено за там и Джемини знам, че имат машини, но за вторите прочетох доста кофти коментари в нета и не ми се иска особено да ходя там. Затова и пуснах темата :roll:

750лв.


Еб*х т'ва масло :shock:

И то с някакво измислено, в смисъл уж покривало лайв гард 6, ама не е ЗФ.

А ZF масло се намира и на 25-28лв. че и надолу според зависи от отстъпките за литър.
Картера с филтъра е ~140лв. Буксата е 22лв., моята кутията събира 9л. те калкулират 10 заради промивката.
ОК, ама поне да беше с масло каквото трябва, а не с такова от варел, за по 6лв. литъра :ranting:
Затова се отказах, щото правят хората на балами.
Изписва ми ZF картер за 250лв. във фактурата, ми на ма.... му :ranting: :ranting: :ranting:
Не ми се говори щото все не им стига дейва и алчните .........
Уж труда бил 100лв. ми той от частите избива още 300.
Междо другото сетих се за едни пичове на околовръстното, някакви субаро маняци, рекламират се по фейса че сменяват масла.
Те обявяват цена 80 за машинна смяна с части на клиента.
Напазарувай си каквото ти трябва и това е най добрата оферта в случая.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 27 Мар 2018, 16:14

На мен картера ми излиза 336лв в Дару. Има някакви афтърмаркет наполовина, като цена. Ти какъв визираш в тия 140лв?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от horhef » 27 Мар 2018, 16:24

На мен ми излезна 730лв. от майстор известен във форума. Мисля, че са поскъпнали маслата защото бях говорил с него ноември месец и цената тогава беше друга. А сега цената беше 49лв на литър :shock: Ама колкото толкова аз поне на него имам доверие

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook