Къде да сменя маслото на автомата?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от motofan » 09 Апр 2018, 7:01

Който е достатъчно ентусиазиран може да свали и мехатроника,ако е достатъчно търпелив общо изтичат 8-9 литра :yes:
Аз намерих zf картера за 90 евраки ,а маслото беше оригиналното на бмв за около 7 евро литъра.
Проблема е с неудобното място на буксата за мехатроника, но като се отвие задният тампон на кутията за да увисне и нещата стават.
Това при е91 с 6hp19.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 1.03.2018

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Vaioo » 09 Апр 2018, 9:01

Малко полезно инфо към темата:

https://www.google.bg/amp/s/sayyarti.wo ... rce=images

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Meidana » 01 Окт 2018, 17:17

Днес звънях на 4 места да събирам отзиви къде ще правя смяната, имам частите, търся труд само:
1. http://kptransmission.com - тези кутии са лайфтайм и маслото не се сменя, казах им добре аз искам да го сменя обаче - може но ще се подпишеш че не носим отговорност, стана ми ясно че не са правили смяна на нашите автомобили :kuku:
2. 10 40 Subaru workshop - звъннах на управителя, каза че на БМВ никога не са сменяли...
3. Автосервиз Слатина - 120 лева ми искат, 9 литра масло ми казаха, 7 + 2 за промивка
4. Джемини - 180 лева и 12 литра, кутията ми събирала 11 литра + 1 за промивка?! Викам му кутията ми е GA6HP19Z, човека каза да знам, толкова събира :!:
Колеги GA6HP19Z не беше ли 7 литра?
Отизви за Автосервиз Слатина?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Leon » 02 Окт 2018, 8:23

А защо не отидеш в сервиз, който се занимава основно с БМВ? Гледам, че разстоянията не са ти проблем като мислиш за Джемини ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Meidana » 02 Окт 2018, 12:52

Проблем са си да ти кажа, ако има някой около Дианабад, или да работи в събота ще е супер, но си прав, тези другите всеки ти казва различно, препоръчайте някой сервиз който има машина за смяната? За Мопарт се сещам сега ще погледна в раздела със сервизите.
И в Дунев питах, но не работят с части на клиента.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Meidana » 04 Окт 2018, 12:18

Мопарт - не работят с части на клиента
Мирафиори - не работят с части на клиента
DSC Performance - нямат машина...
Има ли друг вариант или да го сменям в Автосервиз Слатина и да се приключва?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от BaDxBoY » 04 Окт 2018, 13:05

Занимавате се с глупости с тия псевдо фейсбук сервизи.

https://www.google.com/maps/place/%D0%9 ... d23.300465

Обадете се, Недко се казва собственика, ще ви вземе на половината пари и ще ви свърши двойно повече работа !

В цяла София на СМГ скоростите лъжат хората и им взимат по 1500-2000лв за ремонт за 5 минути с подръчни средства, той за 50 лева ги оправя.

ДСЦ,мирафиори,дунев пунев, тва са толкова измислени сервизи, държащи се само на името и на никаква репутация като сервиз.

Тия глупендери при божурище Гемини ли кви бяха,продадох една х5-ца и я закараха купувачите след покупката за обслужване там, имало някакъв датчик излезнал на компютър на скоростите, и казали на собственика, че отказват да отворят скоростите, понеже не знаели какво ще има вътре и да оставили колата за няколко дни и за около 1400-1500 лева щели да обслужат и да ги направят като нови. :kuku: Нали излишно е да казвам, че скоростите бяха перфектни.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от drago9205 » 04 Окт 2018, 13:12

На доста места започнаха да чешат с цени (и работа на час) близки до тези на оторизираните такива.
По принцип "за авери и свои хора" ще вземат донесените части и ще свършат работа, на за останалите - "не работим с части на клиента", разбира се искат да се защипе едно 20-30% надценка и от частите. Аз все още не разбирам защо просто не си сложат малко повече пари за труд пък да свършат работа с твоите части.

Опитай да потърсиш в по-широк радиус най-вероятно ще намериш къде да свършат работа с твои части. В крайна сметка може и просто да отидеш някъде да ти свършат работа и без да имат машина.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от vld » 04 Окт 2018, 14:13

Meidana написа:Проблем са си да ти кажа, ако има някой около Дианабад, или да работи в събота ще е супер, но си прав, тези другите всеки ти казва различно, препоръчайте някой сервиз който има машина за смяната? За Мопарт се сещам сега ще погледна в раздела със сервизите.
И в Дунев питах, но не работят с части на клиента.

Не ти трябва сервиз с машина, просто намери някой който няма да има против да свали мехатроника и да му смени уплътненията.
Това е най важното в случая, прочети статията от линка на колега по горе.
Ако нямаш кой пиши ЛС ще ти дам координати на един точен колега който ще ти свърши работа.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от A9A » 04 Окт 2018, 14:45

Докато има балъци ще има и тарикати!
180 лева за смяна на масло на скоростите??? Не е проблем, че е струва толкова! Проблем е, че нямам никаква гаранция за извършената услуга! Като му зададеш въпрос да му видиш супер знанията и осъзнаваш, че няма никакви познания по темата! Половината велики майстори на BMW даже един TIS не са прочели през живота си. Чета някакви форумни легенди и се мая как има хора вярващи в тях, но...
Наслушах се на простотии, че като мине 200000км и ако смениш маслото и автоматика и се чупел защото маслото било гъсто, а новото било рядко и не оплътнявало и хайде на ремонт... Това ако го чуете от някой, който работи в сервиз БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧЕ от там! Кутия се чупи от издевателства, от липса на масло или от "компетентен" майстор!

Намери си познат с канал и ISTA. Сваляш картера, слагаш нов, пълниш с масло, палиш, допълваш, редиш скоростите, чакаш да стане нужната температура, допълваш ако не прилива от пробката. Това е! Какви машини, какви п*утки майни, какви ракетни технологии...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Phil » 04 Окт 2018, 15:19

Понеже аз отворих темата, да взема и да я затворя :mhihi:

Джемини ми обявиха цена от 750лв за смяна. Дару ми обявиха цена от 880лв за смяна. Познайте къде го смених :mhihi:

Meidana написа:Днес звънях на 4 места да събирам отзиви къде ще правя смяната, имам частите, търся труд само:
1. http://kptransmission.com - тези кутии са лайфтайм и маслото не се сменя, казах им добре аз искам да го сменя обаче - може но ще се подпишеш че не носим отговорност, стана ми ясно че не са правили смяна на нашите автомобили :kuku:


Тая твоя констатация не е особено вярна. Приятел с Е70 с 8 степенен автоматик попита за смяна на масло в Дару и там му казаха същото нещо. Не го препоръчваме, но ако толкова много държиш ще се подпишеш ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Rainbow » 04 Окт 2018, 16:14

Точно това наблюдавам и аз в последно време - кварталните сервизчета и някви с измислена слава почнаха да работят на цените на официалните. Знам и те не са стока, но имаш фактура и гаранция и опция за разправене, при другите има колеги и теми във форума с резултата...

Реално с някоя друга акция и подобни, скоро биха изчезнали и форумните/кварталните сервизи и форумните/квартални продавачи на части според мен. На мен са ми давали от Дару цена за смяна на масло с тяхно масло, по-ниска отколкото аз мога да си купя само маслото и филтъра от форумните търговци, да не говорим че после и сервиз трябва да търся :mhihi: Същото нещо съм имал като оферта и за спирачки и накладки - пак от тях 8)

Естествено все още има и услуги с нереално високи цени, както и части, при официалните де. Вече ако се гони тунинг и т.н. също е проблем там :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от drago9205 » 04 Окт 2018, 17:24

Аз именно на това се дразня. Цялото съществуване на кварталните сервизи се обуславя от това, че там (уж) е по-евтино и получаваше (понякога) приятелско отношение и безплатен съвет.
Вече стана голямо печалбарство, приятелството изчезна, а истината е, че повечето са стабилно в сивия сектор - по документи безработни, без приходи и невнасящи данъци. А все повече започнаха да се допускат грешки и да се претупва работа.

По-големите неоторизирани сервизи (или още "лъскавите универсални" сервизи), не са напълно в сивата икономика, имат доста работници и поддържат някак някакво име- там работят мощно на килограм, и основно с афтърмаркет/морга (но не твои) части.

П.П. Съжалявам за :OT:, който повдигнах, но не се сдържах - болна тема ми е. Някой ще кажат, че като могат - взимат... но просто така са намерили беззаконие и липса на проверки/одити.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от Meidana » 04 Окт 2018, 19:24

vld написа:
Meidana написа:Проблем са си да ти кажа, ако има някой около Дианабад, или да работи в събота ще е супер, но си прав, тези другите всеки ти казва различно, препоръчайте някой сервиз който има машина за смяната? За Мопарт се сещам сега ще погледна в раздела със сервизите.
И в Дунев питах, но не работят с части на клиента.

Не ти трябва сервиз с машина, просто намери някой който няма да има против да свали мехатроника и да му смени уплътненията.
Това е най важното в случая, прочети статията от линка на колега по горе.
Ако нямаш кой пиши ЛС ще ти дам координати на един точен колега който ще ти свърши работа.

Ами мислех че с машина е по-добре, но май това не е от значение. Днес звънях на този сервиз:
http://www.vari-bg.com
Човека ми каза че от дълго време се занимават с автоматици и дали е с машина или не, около 95% от маслото се сменяло и в двата случая. 100лв е труда и работят и събота, нямат машина. Каза ми че трябват 6-7 литра, на машина просто ще трябва повече масло.
Тук във форума го намерих в препоръчаните сервизи.
Аз съм приготвил буксата и квадратното уплътнение на мехатрониката, това ли имаш предвид?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Къде да сменя маслото на автомата?

Мнение от vld » 04 Окт 2018, 19:32

Meidana написа:
vld написа:
Meidana написа:Проблем са си да ти кажа, ако има някой около Дианабад, или да работи в събота ще е супер, но си прав, тези другите всеки ти казва различно, препоръчайте някой сервиз който има машина за смяната? За Мопарт се сещам сега ще погледна в раздела със сервизите.
И в Дунев питах, но не работят с части на клиента.

Не ти трябва сервиз с машина, просто намери някой който няма да има против да свали мехатроника и да му смени уплътненията.
Това е най важното в случая, прочети статията от линка на колега по горе.
Ако нямаш кой пиши ЛС ще ти дам координати на един точен колега който ще ти свърши работа.

Ами мислех че с машина е по-добре, но май това не е от значение. Днес звънях на този сервиз:
http://www.vari-bg.com
Човека ми каза че от дълго време се занимават с автоматици и дали е с машина или не, около 95% от маслото се сменяло и в двата случая. 100лв е труда и работят и събота, нямат машина. Каза ми че трябват 6-7 литра, на машина просто ще трябва повече масло.
Тук във форума го намерих в препоръчаните сервизи.
Аз съм приготвил буксата и квадратното уплътнение на мехатрониката, това ли имаш предвид?
Още четири гумички има освен квадратното затова ти писах да видиш линка за зф кутиите даден по горе има обяснение има и парт номера на всичко.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook