е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от dijec » 03 Мар 2018, 18:10

Здравейте колеги имам следния проблем, при спиране при по високи скорости (над 80) се получава вибрация наподобяваще криви дискове. Усеща се ,че вибрацията идва от задния край на колата. Днес свалях задните дискове, които са чисто нови на АТЕ със дебелина 21,8мм и са идеално прави замерено при стругар страничното отклонение е 0,03мм ( 3 стотни което е далеч над допостимаа норма от 7 сотни 0,07мм) смених накладките с нови текстар.
Смени са и преднитедискове и накладки вибрацията при спиране остана. сменени са късите щанги със плаващите втулки,тампоните на диф. са здрави,гумите и джантите са балансирани и прави ( в движение няма вибрации) от какво може да е проблема според вас? колата е Е91 325д 2006г.

?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Мар 2018, 13:17

Тампони на кривите носачи. 99% е от тях.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

Re: е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от dijec » 04 Мар 2018, 17:30

Ще бъда сменени тогава! Благодаря
И пак се извинявам ама кои криви носачи от зад са само прави...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Мар 2018, 20:50

Аз не съм убеден, че вибрациите ти идват от задния мост. Говорех за кривите носачи отпред (горните). Отзад по принцип май няма какво да доведе до вибрации при спиране, поне не съм попадал на такъв случай.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

Re: е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от dijec » 04 Мар 2018, 21:02

Съгласен съм но отпред докато караш колата и натиска педала вибрацията не се чувства във волана или в педал а буботенето се чува отзад а като се возя в колата се усеща отзад шума .... А и Ваня се пак бях на стенд платен! За диагностика на ходова част и според тях всичко е точно или те не знаят какво правят или е от модела проблема :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.12.2015
Пол: Мъж

Re: е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от dijec » 28 Апр 2018, 12:39

Извинявам се че толкова късно пиша но проблема си остана и след подмяна на тампоните които бяха здрави.... Единственото което остава са тампони на амортисьора и да проверя от това ли е проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.07.2014
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320D 163k.c

Re: е91 вибрации при спиране Не от дискове !!!

Мнение от cherniy » 02 Май 2018, 19:55

И аз имах същия симптом. След пълен оглед на ходовата част смених 4-те диска с накладките с АТЕ спорт, тресенето намаля но си остана. Усъмних се в джантите (оригинални 16'' style 156 с гуми Nokian WR D4 на една зима като нови), направих баланс (месец по рано бях правил) оказаха се с по 15,20,30 гр. дебалансирани и четирите, джантите много леко криви все пак се карат в бг но не толкова, че да тресе и след всичко това тресенето си остана макар и по-леко :evil: . За моя огромна изненада като сложих летните джанти тресенето изчезна. Сега съм се уговорил с гумаджията като мине офанзивата от подмяна на зимни с летни гуми да проверяват какво става със зимните, предполагам, че имам крива/и гуми.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook