Проблем с АБС-моля за съвет

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 28 Фев 2018, 13:11

Здравейте ,колеги, отказа ми АБС-а и ми светнаха тия три символа на таблото (ще прикача снимка), колата е бмв Е91 320 163 к.с. .Ходих на диагностика и ми излезе 5DF0-хидравлична помпа на АБС. От сервиза в който ходих ми казаха , че може да е от помпата , но може и да е от електрониката (модула) .Въпроса ми е ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да ме насочи кое да погледна и какво да направя ,ще съм много благодарен (изчетох много неща във форума , но ненамерих подобен проблем).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 18.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316ti
Мечтае да кара: 325ti

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от da_ne » 28 Фев 2018, 15:01

Не съм имал Е91, ама май помпата и електрониката са едно цяло. На мен на Е46 ми даде фира и го купувах тоя чарк от ОLX за 90 лева и си има букса и изходи за тръбичките на спирачките.
Виж тия дето са ти гледали колата дали разбират от коли или нещо те пързалят като ти казват отделно помпа отделно електроника.

Това го изрових веднага от нета. Пише че е за твоята кола.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна da_ne на 28 Фев 2018, 16:47, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2018, 15:12

Отиди другаде на диагностика е моят съвет, по-добре при хора, които се занимават само с БМВ-та.

С каква програма четоха колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 28 Фев 2018, 15:21

da_ne написа:Не съм имал Е91, ама май помпата и електрониката са едно цяло. На мен на Е46 ми даде фира и го купувах тоя чарк от ОLX за 90 лева и си има букса и изходи за тръбичките на спирачките.
Виж тия дето са ти гледали колата дали разбират от коли или нещо те пързалят като ти казват отделно помпа отделно електроника.



Колега и мен ме усъмни това и аз се ровех в сайтовете втора ръка и за е91 го има същия чарк ,пак с букса и изходи за тръбички явно ще се сменя сервиза.
Само да те попитам по номер ли се търси от 2-ра ръка или просто да е от същия модел кола ? И след смяна ще го разпознае ли колата или ще трябва с програма да се обучава ?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 28 Фев 2018, 15:23

dextuar написа:Отиди другаде на диагностика е моят съвет, по-добре при хора, които се занимават само с БМВ-та.

С каква програма четоха колата?



Колега не ги попитах за програмата , не се сетих , просто ми казаха кода на грешката?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от awful » 28 Фев 2018, 21:01

Добре са ти казали, модула за абс е едни но се състои от 2 части помпа и платка която командва помпата, някои съм виждал да сменят или платката или помпата, ако помпата е умряла и вземеш друг модул няма нужда да се кодира само местиш твоята платка и си готов :)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 28 Фев 2018, 21:26

Благодаря на всички за информацията ще се търси целия модул със същия номер .
Лека вечер на всички :clap:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от vixx » 03 Мар 2018, 22:30

А проблемът изчезва ли понякога след като угасиш и запалиш пак?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 04 Мар 2018, 9:43

vixx написа:А проблемът изчезва ли понякога след като угасиш и запалиш пак?


Не, свети постоянно ,дори и след изтриване на грешката пак светва и показва същата грешка.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от b00st » 06 Мар 2018, 23:06

Чест проблем е при първите помпи. Проблема е в четките обикновено, може да смениш само механичната част - АБС помпата и да прехвърлиш твоята платка (модул). Ако смениш целия блок, с платката почти сигурно е, че ще имаш нужда от кодиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 07 Мар 2018, 0:29

b00st написа:Чест проблем е при първите помпи. Проблема е в четките обикновено, може да смениш само механичната част - АБС помпата и да прехвърлиш твоята платка (модул). Ако смениш целия блок, с платката почти сигурно е, че ще имаш нужда от кодиране.


А знаете ли ,някой читав майстор в Бургас който може да погледне нещата и който може да установи къде точно е проблема. Все пак частите не са евтини дори и 2-ра ръка , а съветите който получавам от двата сервиза в които съм ходил е да се смени целия блок ,понеже незнаели къде е проблема (дали е в електрониката или в помпата).

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от b00st » 07 Мар 2018, 14:45

classic1 написа:
b00st написа:Чест проблем е при първите помпи. Проблема е в четките обикновено, може да смениш само механичната част - АБС помпата и да прехвърлиш твоята платка (модул). Ако смениш целия блок, с платката почти сигурно е, че ще имаш нужда от кодиране.


А знаете ли ,някой читав майстор в Бургас който може да погледне нещата и който може да установи къде точно е проблема. Все пак частите не са евтини дори и 2-ра ръка , а съветите който получавам от двата сервиза в които съм ходил е да се смени целия блок ,понеже незнаели къде е проблема (дали е в електрониката или в помпата).

Е по 150-200лв върви блок 2ра ръка с модула, те цели ги продават. НЯМА кой да ти каже дали проблема е в платката или в помпата само от диагностика, кода е 5DF0 и 5DF1 именно за проблем в ABS помпата. Обикновено фейслифтовите не правят проблеми, проблемни са преди фейса от първите 2006-2007.
Може да пробваш да чукнеш корпуса на помпата с отвертката или малко чукче, намира се под кората до филтъра от шофьорската страна. Ако са задържали четки, ще се оправи от почукването и трябва да изгаси лампите след малко каране. Ако проблема е по-сериозен - смяна.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.08.2011
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 320 (163 k.c.)

Re: Проблем с АБС-моля за съвет

Мнение от classic1 » 07 Мар 2018, 18:54

b00st написа:
classic1 написа:
b00st написа:Чест проблем е при първите помпи. Проблема е в четките обикновено, може да смениш само механичната част - АБС помпата и да прехвърлиш твоята платка (модул). Ако смениш целия блок, с платката почти сигурно е, че ще имаш нужда от кодиране.


А знаете ли ,някой читав майстор в Бургас който може да погледне нещата и който може да установи къде точно е проблема. Все пак частите не са евтини дори и 2-ра ръка , а съветите който получавам от двата сервиза в които съм ходил е да се смени целия блок ,понеже незнаели къде е проблема (дали е в електрониката или в помпата).

Е по 150-200лв върви блок 2ра ръка с модула, те цели ги продават. НЯМА кой да ти каже дали проблема е в платката или в помпата само от диагностика, кода е 5DF0 и 5DF1 именно за проблем в ABS помпата. Обикновено фейслифтовите не правят проблеми, проблемни са преди фейса от първите 2006-2007.
Може да пробваш да чукнеш корпуса на помпата с отвертката или малко чукче, намира се под кората до филтъра от шофьорската страна. Ако са задържали четки, ще се оправи от почукването и трябва да изгаси лампите след малко каране. Ако проблема е по-сериозен - смяна.



Ще пробвам с почукването поне да се насоча от къде може да е проблема.Благодаря за съвета.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook