Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от zezoo » 26 Май 2018, 9:12

Здравейте,
Може ли да погледнете това БМВ и да кажете мнение? Някой гледал ли го е?
Vin: WBAUX51060A551694
https://www.mobile.bg/11527166900109356

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от GlavanizeR » 26 Май 2018, 12:46

chris_barnes написа:Заклевам се, по-постна 90ка не съм виждал!
Minimus написа:Здравейте!

Може ли Инфо за тази кола?
VIN WBAVF51010VF74481

https://www.cars.bg/offer/c2616685


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Не трябва ли да е 129 коня тази кола ?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 6.07.2004
Местоположение: Дупница

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Minimus » 26 Май 2018, 15:57

GlavanizeR написа:
chris_barnes написа:Заклевам се, по-постна 90ка не съм виждал!
Minimus написа:Здравейте!

Може ли Инфо за тази кола?
VIN WBAVF51010VF74481

https://www.cars.bg/offer/c2616685


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Не трябва ли да е 129 коня тази кола ?



По Вин номера излиза 147 коня.Повече ме притеснява това 59к км. Възможно ли е това за кола 2007г.
От продавача казаха че няма резервна гума и това било така по-принцип.Дали е така не знам?

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от barona111 » 26 Май 2018, 20:48

Здравейте, моля за бърз съвет от колеги с по голям опит. Намерих колата която търся ---> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=75fqhy
ВИН WBAVR71060KS96582
1. Колко ще ми излезе приблизително смяна на рефлекторните крушки с биксенон. Мисля тези 4300 лумена. Има ли смисъл да се слагат лупи?
2. Смяна на волана с мултиволан (от OLX варират доста).
3. Газов инжекцион - има ли смисъл от скъп при положение че няма турбоинжекцион.
4. 4 гуми са Мишлен, като задните са 2017, предните са зле. Ако ги сменям 2 по 2 ли да е???
5. Колко струва проверката на реалните км. в КАМОР или ДАРУ?

Благодаря ви предварително. Колата е препоръчана и съм я огледал лично днес от Враца идвам, много ми хареса, направиха ми отсъпка като за "свой" така че се радвам на съвети за това как да я донаглася ако я купя и колко ще ми струва на семейния бюджет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 26 Май 2018, 22:22

Колега, ако ще правиш лебед от грозното патенце, фаровете са най-малкия проблем... Цифрите няма да ти харесат тя ще стане като да си купиш фабричен лебед. Но ако толкова си я харесал, мятай се и започни първо от спирачките, не от волана. ;) Този двигател харчи 10-11 в града, не виждам смисъл от газ, но по тази точка не съм компетентен. Гумите няма проблем да се сменят по две. Реалните км за какво са ти, ако е в страхотното състояние, което описваш?
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от barona111 » 26 Май 2018, 22:45

дефинирай моля ТЕ грозно патенце. Попитах конкретни въпроси, на които отговори точно на един (5)! Колко харчи в градско го знам. Изминатите километри някак си не знам защо, но мисля че са важни - започнах да го осъзнавам още от основното училище в уроците по физика.
Моля за компетентни отговори. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10444
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 26 Май 2018, 23:17

Императивния тон приемам, че е от желанието да си купиш кола ;) Тази тема е за запитвания за конкретни коли, за въпросите ти има други теми и вече им е отговаряно многократно. На всичките 5 (пет). А грозно патенце беше закачка с колата, която си пуснал, не е било заяждане. Като си решил да я купуваш, защо ни питаш? И не, километрите на 12-год. не са толкова важни като състоянието. Ако се беше поровил в темата, щеше да видиш, че има прекрасни коли на по 400к и гробници на реални 150.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 26 Май 2018, 23:23

barona111 написа:Здравейте, моля за бърз съвет от колеги с по голям опит. Намерих колата която търся ---> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=75fqhy
ВИН WBAVR71060KS96582
1. Колко ще ми излезе приблизително смяна на рефлекторните крушки с биксенон. Мисля тези 4300 лумена. Има ли смисъл да се слагат лупи?
2. Смяна на волана с мултиволан (от OLX варират доста).
3. Газов инжекцион - има ли смисъл от скъп при положение че няма турбоинжекцион.
4. 4 гуми са Мишлен, като задните са 2017, предните са зле. Ако ги сменям 2 по 2 ли да е???
5. Колко струва проверката на реалните км. в КАМОР или ДАРУ?

Благодаря ви предварително. Колата е препоръчана и съм я огледал лично днес от Враца идвам, много ми хареса, направиха ми отсъпка като за "свой" така че се радвам на съвети за това как да я донаглася ако я купя и колко ще ми струва на семейния бюджет.
Нова кола, какво и се чудиш? В камор за шише домашна ракия всичко ще ти изкарат.

Слагай газчица и не го мисли.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от GlavanizeR » 26 Май 2018, 23:33

barona111 написа:Здравейте, моля за бърз съвет от колеги с по голям опит. Намерих колата която търся ---> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=75fqhy
ВИН WBAVR71060KS96582
1. Колко ще ми излезе приблизително смяна на рефлекторните крушки с биксенон. Мисля тези 4300 лумена. Има ли смисъл да се слагат лупи?
2. Смяна на волана с мултиволан (от OLX варират доста).
3. Газов инжекцион - има ли смисъл от скъп при положение че няма турбоинжекцион.
4. 4 гуми са Мишлен, като задните са 2017, предните са зле. Ако ги сменям 2 по 2 ли да е???
5. Колко струва проверката на реалните км. в КАМОР или ДАРУ?

Благодаря ви предварително. Колата е препоръчана и съм я огледал лично днес от Враца идвам, много ми хареса, направиха ми отсъпка като за "свой" така че се радвам на съвети за това как да я донаглася ако я купя и колко ще ми струва на семейния бюджет.


1. Значи, от смяна до смяна има разлика, зависи какви китайчета искаш. Напоследък гледам доста хора слагат едни Ледове, та мисля, че това е новата мода. Каквото и да правиш, не сложиш ли нови фарове, ще изглежда китайско, като няма лупи.
2. Волан е до това какъв ще си намериш. Като почнеш да търсиш за волан потърси и автопилот, може и някои други работи
4. На OLX продават стари гуми, можеш да си намериш същият размер и модел, ако търсиш и чакаш.
5. Струва да си собственик на колата или да имаш познати.

За да я донагласиш трябват доста неща, няма смисъл.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от barona111 » 26 Май 2018, 23:38

Leon написа:Императивния тон приемам, че е от желанието да си купиш кола ;) Тази тема е за запитвания за конкретни коли, за въпросите ти има други теми и вече им е отговаряно многократно. На всичките 5 (пет). А грозно патенце беше закачка с колата, която си пуснал, не е било заяждане. Като си решил да я купуваш, защо ни питаш? И не, километрите на 12-год. не са толкова важни като състоянието. Ако се беше поровил в темата, щеше да видиш, че има прекрасни коли на по 400к и гробници на реални 150.

не знам какво е "императивен тон", може би търсиш друга дума. Относно другите теми, рових и някой като тука пише че има вече други теми... явно е модерно!?!? Специално за фаровете попаднах на тема от 2010 година и там препращат към 3та тема. А това е само за първа точка...
Мисля, че съм в темата "Съвети и въпроси относно избор на Е9X" и попитах за съвет за кола, която съм решил да купя, за да мога с калемчето да си направя горе долу сметката... или и на този въпрос вече има отговор. Относно километрите, предпочитам поддържана кола на 150 к, отколкото поддържана кола на 400 к :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от host » 27 Май 2018, 0:53

barona111 написа:
Leon написа:Императивния тон приемам, че е от желанието да си купиш кола ;) Тази тема е за запитвания за конкретни коли, за въпросите ти има други теми и вече им е отговаряно многократно. На всичките 5 (пет). А грозно патенце беше закачка с колата, която си пуснал, не е било заяждане. Като си решил да я купуваш, защо ни питаш? И не, километрите на 12-год. не са толкова важни като състоянието. Ако се беше поровил в темата, щеше да видиш, че има прекрасни коли на по 400к и гробници на реални 150.

не знам какво е "императивен тон", може би търсиш друга дума. Относно другите теми, рових и някой като тука пише че има вече други теми... явно е модерно!?!? Специално за фаровете попаднах на тема от 2010 година и там препращат към 3та тема. А това е само за първа точка...
Мисля, че съм в темата "Съвети и въпроси относно избор на Е9X" и попитах за съвет за кола, която съм решил да купя, за да мога с калемчето да си направя горе долу сметката... или и на този въпрос вече има отговор. Относно километрите, предпочитам поддържана кола на 150 к, отколкото поддържана кола на 400 к :)


поддържана кола в автокъща ... чувал съм че има ... ама не съм виждал

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от (h)aman » 27 Май 2018, 1:20

barona111 написа:
Leon написа:Императивния тон приемам, че е от желанието да си купиш кола ;) Тази тема е за запитвания за конкретни коли, за въпросите ти има други теми и вече им е отговаряно многократно. На всичките 5 (пет). А грозно патенце беше закачка с колата, която си пуснал, не е било заяждане. Като си решил да я купуваш, защо ни питаш? И не, километрите на 12-год. не са толкова важни като състоянието. Ако се беше поровил в темата, щеше да видиш, че има прекрасни коли на по 400к и гробници на реални 150.

не знам какво е "императивен тон", може би търсиш друга дума. Относно другите теми, рових и някой като тука пише че има вече други теми... явно е модерно!?!? Специално за фаровете попаднах на тема от 2010 година и там препращат към 3та тема. А това е само за първа точка...
Мисля, че съм в темата "Съвети и въпроси относно избор на Е9X" и попитах за съвет за кола, която съм решил да купя, за да мога с калемчето да си направя горе долу сметката... или и на този въпрос вече има отговор. Относно километрите, предпочитам поддържана кола на 150 к, отколкото поддържана кола на 400 к :)


На половината въпроси можеш да намериш отговор сам. Все едно не можеш да потърсиш в гугъл 4 ксенонови крушки колко струват. Същото важи и за въпроса с проверката на километрите. Всички представителства си имат сайтове с данни за контакт, звъниш и питаш. За волана не разбрах дали е въпрос изобщо. Въпроса с гумите няма да го коментирам, би трябвало да можеш сам да си отговориш от уроците по физика в основното училище. Остана въпроса с газовото - да, има смисъл от скъп, ако не искаш проблеми. На тази кола не знам какво си и харесал толкова, освен цената "като за свой". Той ауспуха и е по-черен от на моя дизел без ДПФ.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 20.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от barona111 » 27 Май 2018, 2:03

host написа:
поддържана кола в автокъща ... чувал съм че има ... ама не съм виждал

затова са вносните коли в автокъщите!

(h)aman написа:
На половината въпроси можеш да намериш отговор сам. Все едно не можеш да потърсиш в гугъл 4 ксенонови крушки колко струват. Същото важи и за въпроса с проверката на километрите. Всички представителства си имат сайтове с данни за контакт, звъниш и питаш. За волана не разбрах дали е въпрос изобщо. Въпроса с гумите няма да го коментирам, би трябвало да можеш сам да си отговориш от уроците по физика в основното училище. Остана въпроса с газовото - да, има смисъл от скъп, ако не искаш проблеми. На тази кола не знам какво си и харесал толкова, освен цената "като за свой". Той ауспуха и е по-черен от на моя дизел без ДПФ.

Определено никакъв отговор е по-добре от глупав.
1. цените варират от 150 лв до близо 1000 (според Гугъл). Има и някакви модули за обучение,
2. Няма как да звъня в събота 22 часа когато пуснах поста в КАМОР, едва ли ще ми вдигнат и в неделя. Пък и научих от един нормален пост какви са изискванията за да направят проверка.
3. И за волана и за газовата уредба не са въпроси, защото нямат въпросителна накрая. Би трябвало да знаеш ако си учил български език пак в училище.
4. Ауспуха единствено ми беше полезен като информация.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 27 Май 2018, 6:23

chris_barnes написа:Заклевам се, по-постна 90ка не съм виждал!

Ето ти да видиш една по-постна :winky:

barona111 написа:Здравейте, моля за бърз съвет от колеги с по голям опит. Намерих колата която търся ---> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=75fqhy
ВИН WBAVR71060KS96582

ЛИЧНОТО МИ МНЕНИЕ
е, че въпросната кола не струва, карана e от някой "европейски" циганин със селска навигацийка. Единственото хубаво при нея е цената. Волана конкретно не е просто да свалиш единия и да ръгнеш другия, по тези коли това са промени, които са далеч от диапазона на 20-30лв. Въпроса с ксенона кво да го коментирам, абе жалко за модела, като виждам накъде са тръгнали нещата. За тези пари ще си намериш някоя екстра Е46-ца от последните, че и ще ти останат. Каква е целта да се качиш на Е9х без грам екстра освен фикс идеята само и само да си в по-новия модел?

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 10.01.2017
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от dd.borislav » 27 Май 2018, 7:19

За точно тази бройка и аз бих те посъветвал да помислиш повечко - самият факт, че мислиш как да и сложиш някой екстри значи, че те те вълнуват и после ще ти е тъпо ако я вземеш ( не смятай само цената на волана примерно, ами и времето и нервите да го монтираш ).

Иначе по темата - аз също се замислям за 320i понеже 1во 330ки или няма или не са ми в бюджета и екстри като цяло не ме блазнят толкова много - дори да е гола ми е все тая, търся си надежден бензинов седан с по ново ЕГН - може ли да ми дадете мнения за конкретния мотор ? Или да се напъна да търся 325 по добре ?

Поздрави на всички :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook