Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 13.01.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Жена
Кара: E92, F11
Мечтае да кара: М3

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от cvette » 08 Сеп 2019, 19:22

Привет колеги!Нагледала съм се на тази кола , но е досто пипана.Ще съм благодарна ако някой знае по-подробно историята й и най-вече всичко истинско ли е в обявата.Благодаря!
https://m.mobile.bg/details/11563720321441983

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 09 Сеп 2019, 10:42

Gero92 написа:Здравейте,колеги!

Търся си е90 330 бензин , попаднах на тази , изглежда уж добре .Някой случайно да е ходил да я гледа?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=cbc7f7


Не съм я гледал, но преди 2 години през познат човек се свързахме с тази автокъща, т.к. имахме интерес към едно 330D X-drive, което тепърва очакваха в БГ. Моят кумец го беше харесал. Като "наши хора" ни казаха, че колата е превъртяна, и не е на 180 000км, а на 300 000км. Иначе била "перфектна"! След няколко дни, случайно минавайки покрай автокъщата видяхме, че тъкмо я свалят от автовоза и веднага спряхме... Огледа беше около 30 секунди. Отвътре вероятно не беше същата кола от снимките - зверски износен салон и волан, 390 000км показание на километража + брутална ръжда по почти всички не-алуминиеви детайли, сякаш колата е извадена от дъното на океана. Дори не сме я палили. Имай не едно, а две на ум, като/ако ходиш да я гледаш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.08.2019
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Gero92 » 09 Сеп 2019, 11:55

Tristaiosemnaiseis написа:
Gero92 написа:Здравейте,колеги!

Търся си е90 330 бензин , попаднах на тази , изглежда уж добре .Някой случайно да е ходил да я гледа?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=cbc7f7


Не съм я гледал, но преди 2 години през познат човек се свързахме с тази автокъща, т.к. имахме интерес към едно 330D X-drive, което тепърва очакваха в БГ. Моят кумец го беше харесал. Като "наши хора" ни казаха, че колата е превъртяна, и не е на 180 000км, а на 300 000км. Иначе била "перфектна"! След няколко дни, случайно минавайки покрай автокъщата видяхме, че тъкмо я свалят от автовоза и веднага спряхме... Огледа беше около 30 секунди. Отвътре вероятно не беше същата кола от снимките - зверски износен салон и волан, 390 000км показание на километража + брутална ръжда по почти всички не-алуминиеви детайли, сякаш колата е извадена от дъното на океана. Дори не сме я палили. Имай не едно, а две на ум, като/ако ходиш да я гледаш.


Без думи... Добре,де ,защо има толкова много дизелови е90ки , а бензинови се броят на пръсти , това не мога да разбера?! И другото което е , гледам колата да е от автокъща , уж да не е карана в БГ , но след това което ти ми написа , май и при автокъщите не е цветна работата...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 09 Сеп 2019, 13:07

Gero92 написа:
Tristaiosemnaiseis написа:
Gero92 написа:Здравейте,колеги!

Търся си е90 330 бензин , попаднах на тази , изглежда уж добре .Някой случайно да е ходил да я гледа?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=cbc7f7


Не съм я гледал, но преди 2 години през познат човек се свързахме с тази автокъща, т.к. имахме интерес към едно 330D X-drive, което тепърва очакваха в БГ. Моят кумец го беше харесал. Като "наши хора" ни казаха, че колата е превъртяна, и не е на 180 000км, а на 300 000км. Иначе била "перфектна"! След няколко дни, случайно минавайки покрай автокъщата видяхме, че тъкмо я свалят от автовоза и веднага спряхме... Огледа беше около 30 секунди. Отвътре вероятно не беше същата кола от снимките - зверски износен салон и волан, 390 000км показание на километража + брутална ръжда по почти всички не-алуминиеви детайли, сякаш колата е извадена от дъното на океана. Дори не сме я палили. Имай не едно, а две на ум, като/ако ходиш да я гледаш.


Без думи... Добре,де ,защо има толкова много дизелови е90ки , а бензинови се броят на пръсти , това не мога да разбера?! И другото което е , гледам колата да е от автокъща , уж да не е карана в БГ , но след това което ти ми написа , май и при автокъщите не е цветна работата...

Защото бензиновите мотори от Е90 нагоре са калпави, нямат нищо общо с бензиновите мотори от 90-те ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 09 Сеп 2019, 13:31

vld написа:
Gero92 написа:
Tristaiosemnaiseis написа:
Gero92 написа:Здравейте,колеги!

Търся си е90 330 бензин , попаднах на тази , изглежда уж добре .Някой случайно да е ходил да я гледа?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=cbc7f7


Не съм я гледал, но преди 2 години през познат човек се свързахме с тази автокъща, т.к. имахме интерес към едно 330D X-drive, което тепърва очакваха в БГ. Моят кумец го беше харесал. Като "наши хора" ни казаха, че колата е превъртяна, и не е на 180 000км, а на 300 000км. Иначе била "перфектна"! След няколко дни, случайно минавайки покрай автокъщата видяхме, че тъкмо я свалят от автовоза и веднага спряхме... Огледа беше около 30 секунди. Отвътре вероятно не беше същата кола от снимките - зверски износен салон и волан, 390 000км показание на километража + брутална ръжда по почти всички не-алуминиеви детайли, сякаш колата е извадена от дъното на океана. Дори не сме я палили. Имай не едно, а две на ум, като/ако ходиш да я гледаш.


Без думи... Добре,де ,защо има толкова много дизелови е90ки , а бензинови се броят на пръсти , това не мога да разбера?! И другото което е , гледам колата да е от автокъща , уж да не е карана в БГ , но след това което ти ми написа , май и при автокъщите не е цветна работата...

Защото бензиновите мотори от Е90 нагоре са калпави, нямат нищо общо с бензиновите мотори от 90-те ;)

50% заради това и 50% заради надеждността и икономичността на М57... Аз за себе си не виждам причина да мина на бензин при наличието на такъв добър дизел... Освен може би N54 :mrgreen: Явно така са преценили и голямата част от потребителите. :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 09 Сеп 2019, 15:35

Gero92 написа:И другото което е , гледам колата да е от автокъща , уж да не е карана в БГ , но след това което ти ми написа , май и при автокъщите не е цветна работата...


за мен по-тъпо нещо от това да си купиш кола от автокъща няма... но това си е лично мое мнение, а и явно не съм прав поради наличието на ХИЛЯДИ автокъщи в родината (може би, десетки хиляди, ако броим и нерегистрираните джамбази с по 2-3-4-5 коли)

ВИНАГИ, ама ВИНАГИ си купувам кола от човек, който е набил сериозна сума пари в автомобила... а то си личи :yes:

отвреме навреме излиза по някой друг подарък, като тази, която постнах

--> на Ради 460 коньовия дизел с набити над 30 бона в него...

продаде се за 2-3 дни за малко над 20к... :bowdown: :bowdown: :bowdown:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 30.08.2019
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Gero92 » 09 Сеп 2019, 15:52

Добре , де , казвате ,че са калпави , а в същото време изчетох бая теми във форума ,които казват ,че и 3ката бензин на бмв и 3ката дизел са едни от най читавите двигатели.Също така ,че и поддръжката на бензинката е една идея по евтина.Спрях се на бензин понеже карам дизел от 5 години , и ми писна да се занимавам с турбини,с дюзи,с ДПФ-и и с това да се чудя дали догодина няма да вкарат някой закон за тия катализатори и да се чудя как да мина преглед.
Останах с впечетлението ,че и двата двигателя са здрави (говоря за 3 литровия) , сега ще се окаже ,че това не е така...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от tintirimintiri » 09 Сеп 2019, 22:34

Зависи кой ще ти отговори на въпроса, някои не са имали бензин от това поколение и дават мнение за него. Просто са по-капризни от предните поколения, и зависи в какво състояние ще попадне в теб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от drago9205 » 10 Сеп 2019, 8:08

Не малко притежатели на бензинови автомобили от това поколение са съгласни, че дизелите са по-сполучливи. Други преминаха от бензин на дизел, това ми се струва показателно.

Да, бензиновите агрегати не са толкива лоши, но са много по-склонни към проблеми след лоша поддръжка (често и трудно обратими такива). Дизелите са си малко по-дуракоустойчиви.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Bexim » 10 Сеп 2019, 8:55

tintirimintiri написа:Зависи кой ще ти отговори на въпроса, някои не са имали бензин от това поколение и дават мнение за него. Просто са по-капризни от предните поколения, и зависи в какво състояние ще попадне в теб.

Именно, аз просто спрях да пиша, защото ми писна... :dunno:
И не съм съгласен, че дизелът е по-сполучлив. Просто в чужбина го карат по предназначение - повече извънградско и за това болшинството са на такъв пробег. Тук като започнат пак да се карат главно градско и се почва.
Всеки агрегат си има предназначение.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 17.07.2006

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Hellios » 19 Сеп 2019, 16:25

Здравейте на всички. Загледал съм се в една обява в mobile.bg ще съм благодарен за мнения и препоръки относно въпросния автомобил.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от drago9205 » 20 Сеп 2019, 8:01

Нека започнем от там, че не е редно да се представя като фейслифт когато са наредени брони, капак, стопове, волан (предните фарове са оставени). По-коректно е да се отбележи, че последните са сменени с такива от фейслифт, но самата кола не е такава. Даже мисля, че не е 2008 година както е написана, а по-стара. Съдейки по някои захабявания от снимките изглежда на много повече от 250 хил. км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от devent » 20 Сеп 2019, 9:36

drago9205 написа:Нека започнем от там, че не е редно да се представя като фейслифт когато са наредени брони, капак, стопове, волан (предните фарове са оставени). По-коректно е да се отбележи, че последните са сменени с такива от фейслифт, но самата кола не е такава. Даже мисля, че не е 2008 година както е написана, а по-стара. Съдейки по някои захабявания от снимките изглежда на много повече от 250 хил. км.


Не мога да видя хубаво от снимките на телефона, но май и врътката на радиото е старата, а не е тази с хромирания пръстен, т.е. колата е много преди 2008 :D
Това за фейслифта също е доста тъпо описано, защото колата не е фейслифт. Като гледам се предлага и от къща кентавър, та аз бих се насочил към друга кола ;) Или му се обади и искай вин да видим какво ще излезне.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Bexim » 20 Сеп 2019, 9:51

Още по-забавно е, че външните стопове са пре-фейс, а вътрешните - фейс :mhihi:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от devent » 20 Сеп 2019, 10:05

Bexim написа:Още по-забавно е, че външните стопове са пре-фейс, а вътрешните - фейс :mhihi:


:shock: :shock:

вярно.... щом за това лъже и чака рибки смятай каква е цялата кола ;) другият вариант е да са ги излъгали самите кентаври, като са я изкупували, че е фейслифт и те да не знаят и да пишат тъпотии.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook