Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2018, 10:17

madafaka_donkele написа:
vld написа:Проблем е когато някой виртуоз се опита да ти продаде някой кош на цената на запазена кола....


Tва с добра диагностика и обстоен преглед в сервиз хваща ли се или не е гаранция?


Зависи колко добър е виртуозът или колко са му платили. Лично мен ме съмнява някой да се изръси за абсолютно пълно връщане по всички модули, въпреки че съм попадал и на такива коли.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12763
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 28 Фев 2018, 10:20

madafaka_donkele написа:
vld написа:Проблем е когато някой виртуоз се опита да ти продаде някой кош на цената на запазена кола....


Tва с добра диагностика и обстоен преглед в сервиз хваща ли се или не е гаранция?

Добра диагностика и гледане на сервизната история.
В сервиз какво точно ще видят немога да ти кажа, сависи от сервиза и от опита който имат.
Пускай в тази тема колите които харесаш но им взимай и рамата преди това за да може да се проверяват по обстойно.
Ако знаеш какво да гледаш и имаш нужните "инструменти" за диагностика можеш и сам да си провериш всяка една кола.
В сервиз могат да и погледнат окачването и евентуално някой теч дето да не се вижда отгоре.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 28 Фев 2018, 12:24

dextuar написа:
madafaka_donkele написа:
vld написа:Проблем е когато някой виртуоз се опита да ти продаде някой кош на цената на запазена кола....


Tва с добра диагностика и обстоен преглед в сервиз хваща ли се или не е гаранция?


Зависи колко добър е виртуозът или колко са му платили. Лично мен ме съмнява някой да се изръси за абсолютно пълно връщане по всички модули, въпреки че съм попадал и на такива коли.
Връщат ги без никакви грижи, по всички модули. За 15 минути работа. Не се заблуждавайте.

Няма шанс да я хванеш на колко км е била, освен ако няма записи на сервизни инспекции.



Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от BaDxBoY » 28 Фев 2018, 12:33

Не се връщат толкова често километражите колкото си мислите. Или трябва да си смените търговците и хората от които купувате и гледате коли !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2018, 12:33

vvasilev1 написа:
dextuar написа:
madafaka_donkele написа:
vld написа:Проблем е когато някой виртуоз се опита да ти продаде някой кош на цената на запазена кола....


Tва с добра диагностика и обстоен преглед в сервиз хваща ли се или не е гаранция?


Зависи колко добър е виртуозът или колко са му платили. Лично мен ме съмнява някой да се изръси за абсолютно пълно връщане по всички модули, въпреки че съм попадал и на такива коли.
Връщат ги без никакви грижи, по всички модули. За 15 минути работа. Не се заблуждавайте.

Няма шанс да я хванеш на колко км е била, освен ако няма записи на сервизни инспекции.



Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk


Айде за 15 минути да не е, но за половин-един час от всякъде се връща, но за навсякъде не струва 100 кинта, така че ме съмнява джамбазите много да се охарчват. За повечето е достатъчно да върнат KOMBI + CAS, има си начини и на други места да се видят другите неща, но предпочитам вече да не споделям /не че съм открил аз топлата вода/, че някои колеги после ги пишат тези неща по форума...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от madafaka_donkele » 28 Фев 2018, 13:44

dextuar написа:...има си начини и на други места да се видят другите неща, но предпочитам вече да не споделям /не че съм открил аз топлата вода/, че някои колеги после ги пишат тези неща по форума...


Изобщо даже не пиши къде и кои модули държат инфо за км., че форума в пълен с всякакви скрити лимонки, не им давай допълнително акъли как да си прикрият милионниците.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 28 Фев 2018, 15:54

BaDxBoY написа:Не се връщат толкова често километражите колкото си мислите. Или трябва да си смените търговците и хората от които купувате и гледате коли !
Това е вица на деня!

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от GlavanizeR » 28 Фев 2018, 17:45

Потвърждавам, че джамбазите основно връщаме само километража. По принцип логиката е, че тя, ако има история и без това ще я видят, защото хората много често проверяват вече в дилърствата. Връщаме ги за да са като всички коли в България с равен старт :) . Всички са на 150-160 000 км и качваш се и караш. Ако я оставиш на 220, ако евентуално е на толкова, ще дойдат 10 малоумника, които ще кажат "Аааа, тая другата е на 160, а тая на 220, 220 са доста повече". Нищо че 220 са реални, а 160 са 560 :D.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 28 Фев 2018, 17:49

Което за пореден път доказва, че просто такъв ни е пазарът и това се търси или известната максима: Българинът обича да го лъжат и да си мисли, че е направил сделката на живота си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от mopasan » 28 Фев 2018, 19:36

GlavanizeR написа:Потвърждавам, че джамбазите основно връщаме само километража. По принцип логиката е, че тя, ако има история и без това ще я видят, защото хората много често проверяват вече в дилърствата. Връщаме ги за да са като всички коли в България с равен старт :) . Всички са на 150-160 000 км и качваш се и караш. Ако я оставиш на 220, ако евентуално е на толкова, ще дойдат 10 малоумника, които ще кажат "Аааа, тая другата е на 160, а тая на 220, 220 са доста повече". Нищо че 220 са реални, а 160 са 560 :D.


Много точно казано :clap:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 28 Фев 2018, 19:58

vvasilev1 написа:
BaDxBoY написа:Не се връщат толкова често километражите колкото си мислите. Или трябва да си смените търговците и хората от които купувате и гледате коли !
Това е вица на деня!

+1 :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 18.12.2007
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nanio » 28 Фев 2018, 23:25

Заключението е че хората искат да бъдат лъгани. Болшинството знаят, че си купуват кола на 300 000++км, но си е друго, като пише 160 000 на километража :dummy: . Лошо е че много от хората, които си търсят кола от 1-2-3 месеца/години/живота, ползват разни VIN check, които нямат нищо общо с реалността. И в крайна сметка след толкова търсене се наиграват със силно положение, докато са изпуснали читави коли, заради разни сайтове. Единствените достоверни начини според мен са: колегата kolp , проверка в bmw (което е равносилно на първото) и bimmerwork. И да завърша: това с "Колата е/май / може би / и т.н. пребоясивана" - ДА 99,99% от колите са пребоядисвани било частично или цялостно по-няколко пъти :) Вероятно има такива които стоят в гараж и не се карат в лоши условия и т.н., но те не са на цена за Българския пазар. Аз на чисто нови коли, които съм притежавал съм имал частични и или 1-2 цялостни пребоядисвания за перид до 5 години. Ако колата се кара всеки ден е неизбежно да има драскотини, следи от камъчета и д.р.. Изискванията на голяма част от купувачите са: кола на реални 100 000км но на цена като за 400 000+. Дребна справка в немските сайтове и след това чаша студена вода оправят положението :yes:

Ако някой от модераторите сметне мението ми за СПАМ, да го трие нямам възражения :lalala:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от BaDxBoY » 01 Мар 2018, 1:01

Leon написа:
vvasilev1 написа:
BaDxBoY написа:Не се връщат толкова често километражите колкото си мислите. Или трябва да си смените търговците и хората от които купувате и гледате коли !
Това е вица на деня!

+1 :mhihi:


Добре, аз как от 10 коли, само 1 видях с върнати километри, всичките от Италия от джамбази.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от mopasan » 01 Мар 2018, 6:53

BaDxBoY написа:
Leon написа:
vvasilev1 написа:
BaDxBoY написа:Не се връщат толкова често километражите колкото си мислите. Или трябва да си смените търговците и хората от които купувате и гледате коли !
Това е вица на деня!

+1 :mhihi:


Добре, аз как от 10 коли, само 1 видях с върнати километри, всичките от Италия от джамбази.


И как разбра , че колите не са връщани?
По принцип хората като търсят в сайтовете задават до 200000км ограничение и затова всички джамбази връщат км.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 30.05.2016
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: е91 320D

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikolaysk » 01 Мар 2018, 7:44

И аз се чудя как разбра , че колите не са връщани?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook