Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kolp » 14 Мар 2018, 8:58

човека не знам какво е правил ;) това е правено от първия собственик в официален сервиз, и не е "правено" а е подменено. той евентуално да е рециклирал нещо.

км има шанс да са реални, ако за 7г+ е карана под 120хкм

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 17.12.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е90 320д

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от sacrament » 14 Мар 2018, 9:35

Добре колега мерси, а да кажете струва ли си парите като я гледате. Какво ще кажете. Външен вид, интериор, колко пари си струват за нея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от drago9205 » 14 Мар 2018, 10:22

Линкът ти не се отваря (поне при мен), но предполагам става дума за тази https://www.cars.bg/offer/c2536036 ?
Малко ми е странна с всичките наредени тунинг елементи, преправяна генерация и този дядовски калъф на волана. Пък и за толкова постна кола 13.800 не са малко. За 2 бона надолу може и да си струва - много е тъпо някой да иска при продажба на кола да си покрие рзходите за наредения М-пакет и преправянето на генерацийката.

П.С. И това не разбирам "Чисто нови 2 летни гуми 17-ки." - 2 нови и 2 стари ли означва или 2 летни и 2 зимни

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 14 Мар 2018, 10:30

Той и м-пакета е само една предна броня. Ама продава. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 14.07.2010
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от marmot123 » 14 Мар 2018, 11:09

Здравейте!

Имам нужда от съвет относно избора на е90. Не съм особено запознат с марката, така че разчитам на малко помощ. Разполагам с бюджет около 12к и съм се насочил към този модел, като търся да е седан и автоматик. Главно ме интересува да ме насочите към типа двигател - дизел или бензин. Интересувам се от цената на поддръжка и разхода. Познат бмв "разбирач" ми каза да бягам от дизелите и да се насоча към бензиновите мотори, едно че били по-здрави, друго че били по-евтини за поддръжка и накрая, че се газифицират и така и разхода намалява. Мерси предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 170
Регистриран на: 13.11.2011
Местоположение: Schweiz
Пол: Мъж
Кара: F11 M550D LCI
Детайли за колата: Champagner quarz metallic

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Burnar » 14 Мар 2018, 11:09

На такова некадърно изпълнение даже обявата не бих му гледал. Още като цъкна втората снимка и видя че е само с предна М броня и директно "Х". Аз съм на принципа или се прави или не се бара и такива ла*на даже по улицата като ги видя и се изнервям.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 12.01.2018
Кара: 325i
Мечтае да кара: F10

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от pablo2006 » 14 Мар 2018, 11:13

kolp написа:коментирана е на втора страница. има нов двигател сложен на 177хкм. на таблото пише 181, но са около +100. Гледана е тук http://www.romanobruno.it/

Благодаря!
Според вас струва ли си тази цена, предвид ремонта на производствения "дефект" на тези мотори? Ясно ми е, че ще се дават и допълнително пари, предвид това, че все пак не е нова кола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 14 Мар 2018, 11:26

marmot123 написа:Здравейте!

Имам нужда от съвет относно избора на е90. Не съм особено запознат с марката, така че разчитам на малко помощ. Разполагам с бюджет около 12к и съм се насочил към този модел, като търся да е седан и автоматик. Главно ме интересува да ме насочите към типа двигател - дизел или бензин. Интересувам се от цената на поддръжка и разхода. Познат бмв "разбирач" ми каза да бягам от дизелите и да се насоча към бензиновите мотори, едно че били по-здрави, друго че били по-евтини за поддръжка и накрая, че се газифицират и така и разхода намалява. Мерси предварително!

С този бюджет ще попаднеш на бензинови шестаци, които също са проблемни, а автомат с четири цилиндъра няма да ти допадне особено. Дизелите пък са на доста километри и крият много подводни камъни. В общи линии търси добре запазена кола в рамките на бюджета без да слагаш двигателя като най-важен критерий за избор. Така като чета 320д 163к.с. или 320и 150к.с. май са най-добрите опции в бюджета, само за ориентир ги давам, не ти казвам какво да си купиш.
Never mistake motion for action...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12755
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 14 Мар 2018, 11:27

marmot123 написа:Здравейте!

Имам нужда от съвет относно избора на е90. Не съм особено запознат с марката, така че разчитам на малко помощ. Разполагам с бюджет около 12к и съм се насочил към този модел, като търся да е седан и автоматик. Главно ме интересува да ме насочите към типа двигател - дизел или бензин. Интересувам се от цената на поддръжка и разхода. Познат бмв "разбирач" ми каза да бягам от дизелите и да се насоча към бензиновите мотори, едно че били по-здрави, друго че били по-евтини за поддръжка и накрая, че се газифицират и така и разхода намалява. Мерси предварително!

На този рабирач можеш да му кажеш да си закупи безинова и да си я поддържа ефтино той ;)

За парите които си споменал, можеш да намериш прилична 320д автоматик.
Гледай колата да има подробна история, не е чак толкова страшно дори да е с 177кс. мотор, просто там трябва да смениш ангренажа като я купиш, за да си спокоен.
Важно е да има работещ ДПФ, това е сериозен показател, че колата не е на 300-400к км., там някъде се скапва и никой не го сменя особенно в България и Италия.
Това са едни от най здравите и евтини за поддръжка дизели измежду всички на пазара.
Като определено 163кс. версията е шампион в това отношение.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kolp » 14 Мар 2018, 11:31

pablo2006 написа:
kolp написа:коментирана е на втора страница. има нов двигател сложен на 177хкм. на таблото пише 181, но са около +100. Гледана е тук http://www.romanobruno.it/

Благодаря!
Според вас струва ли си тази цена, предвид ремонта на производствения "дефект" на тези мотори? Ясно ми е, че ще се дават и допълнително пари, предвид това, че все пак не е нова кола.


Според мен си струва, според Драган не си струва, според Петкан мани тея беенвета ;) важното е според теб какво е, тоя двигател е нов все пак, ако колата беше на 100хкм щеше да струва +50%. аз я гледах за жена ми и чичката като му казах че е с нов двигател и се оцъкли, така че се прави че не знаеш и бутай надолу. заседя се доста там и е от най евтините коли в тая къща, така че ще гледат да я кешират по-бързо.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 12.01.2018
Кара: 325i
Мечтае да кара: F10

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от pablo2006 » 14 Мар 2018, 11:40

kolp написа:
pablo2006 написа:
kolp написа:коментирана е на втора страница. има нов двигател сложен на 177хкм. на таблото пише 181, но са около +100. Гледана е тук http://www.romanobruno.it/

Благодаря!
Според вас струва ли си тази цена, предвид ремонта на производствения "дефект" на тези мотори? Ясно ми е, че ще се дават и допълнително пари, предвид това, че все пак не е нова кола.


Според мен си струва, според Драган не си струва, според Петкан мани тея беенвета ;) важното е според теб какво е, тоя двигател е нов все пак, ако колата беше на 100хкм щеше да струва +50%. аз я гледах за жена ми и чичката като му казах че е с нов двигател и се оцъкли, така че се прави че не знаеш и бутай надолу. заседя се доста там и е от най евтините коли в тая къща, така че ще гледат да я кешират по-бързо.

Благодаря! То, че ще е надолу, ще е като се има предвид, че в сервиза, където сега си правя БМВ-то ми обявиха около 3к за превантивния ремонт.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kolp » 14 Мар 2018, 11:49

и как ти го обявиха без да са видели колата, без да знаят за какво става въпрос, и без да знаят че вече е сменен двигателя и е отстранен дефекта? ;)

много силно препоръчвам на всички които четат това, да бъдат сериозни и да не се занимават с квартални разбирачи, поне докато колата не направи 10г и не падне под 10 бона. всичко друго е пародия за мен.
Последна промяна kolp на 14 Мар 2018, 11:54, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 14 Мар 2018, 11:54

Писали сме много пъти, че има поне 3-4 "форумни" сервиза, които се занимават само с БМВ и знаят какво правят. Човек като иска да се упражняват на колата му и да го дерат, как да го спреш...? :mhihi:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 12.01.2018
Кара: 325i
Мечтае да кара: F10

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от pablo2006 » 14 Мар 2018, 11:54

kolp написа:и как ти го обявиха без да са видели колата, без да знаят за какво става въпрос, и без да знаят че вече е сменен двигателя и е отстранен дефекта? ;)

много силно препоръчвам да всички които четат това, да бъдат сериозни и да не се занимават с квартални разбирачи, поне докато колата не направи 10г и не падне под 10 бона. всичко друго е пародия за мен.

Това, че е отстранен не го знаех. Поразпитах конкретно за този модел двигател и колко би струвало отстраняването на проблема. :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12755
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 14 Мар 2018, 12:24

pablo2006 написа:
kolp написа:
pablo2006 написа:
kolp написа:коментирана е на втора страница. има нов двигател сложен на 177хкм. на таблото пише 181, но са около +100. Гледана е тук http://www.romanobruno.it/

Благодаря!
Според вас струва ли си тази цена, предвид ремонта на производствения "дефект" на тези мотори? Ясно ми е, че ще се дават и допълнително пари, предвид това, че все пак не е нова кола.


Според мен си струва, според Драган не си струва, според Петкан мани тея беенвета ;) важното е според теб какво е, тоя двигател е нов все пак, ако колата беше на 100хкм щеше да струва +50%. аз я гледах за жена ми и чичката като му казах че е с нов двигател и се оцъкли, така че се прави че не знаеш и бутай надолу. заседя се доста там и е от най евтините коли в тая къща, така че ще гледат да я кешират по-бързо.

Благодаря! То, че ще е надолу, ще е като се има предвид, че в сервиза, където сега си правя БМВ-то ми обявиха около 3к за превантивния ремонт.

Колегите над мен ти разясниха някои работи, аз ще добавя, че частите за подмяна на ангренаж на този мотор ОЕМ от дилър на БМВ без отстъпки са около 1200лв.
Труда по смяната е около 300лв., какво точно са искали да сменят с какви части и тн, остава за теб да си направиш сметката ;)
Щото за 3000лв. освен ангренажа ще и смениш и четирите амортисьора+ демпферната шайба...., че даже и за масла и филтри ще останат :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook