Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 14 Фев 2019, 19:12

b00st написа:Италянките пък нямат ръжда ма и мотор :mhihi:
Имал съм две коли от Италия, от които едната бмв, проблем с мотора не съм имал и бяха много чисти.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от b00st » 14 Фев 2019, 20:04

Явно твойте са били модели преди 2005та

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vvasilev1 » 14 Фев 2019, 20:16

b00st написа:Явно твойте са били модели преди 2005та

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Йа, йа

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от madafaka_donkele » 15 Фев 2019, 9:21

vvasilev1 написа:
b00st написа:Италянките пък нямат ръжда ма и мотор :mhihi:
Имал съм две коли от Италия, от които едната бмв, проблем с мотора не съм имал и бяха много чисти.

Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk


Абе и аз съм имал 'талянка, даже 2, лъскачки и не съм имал каквито и да е проблеми с тях, ама 1 птичка пролет не прави. Сегашната пък ми е германка, ама пак няма ръжда. Та не ги генерализирайте швейцарка, 'талянка и т.н. Просто гледайте е така :shock: преди да купувате :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 19 Фев 2019, 20:31

Днес ходих да гледам тази, тъй като е в моя град и със собственика имаме общи приятели:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=9wk4q4 ВИн А200906
И съм в дилема.
Какво видях:
Колата е от Швейцария, на 259000 км., според собственика, който я е карал след покупка в М Кар - реални. Най-вероятно е така(не съм я проверявал). Има сервизна книжка с много записи, според мен - истински. Според него е с един собственик в Швейцария. Той я е докарал, не е прекупувана.
Интериор - леко захабен волан по кожата и трима. Съвсем леко протриване на ръба на шофьорската седалка, там където е най-изпъкнало.
Екстериор - две леки драскотини, нищо друго. Според мен(и не само) не е удряна, или поне не сериозно.
Карах я, върви уникално, спира много добре, няма никакви потропвания и шумове. Държи пътя, не ходи наляво-надясно, ако няма наколн. Според собственика имало някакви тампони за смяна отпред, които се чували слабо. Аз не го усетих.
Дискове - без грам ръб, кажи-речи нови накладки. Няма омасляване никъде около мотора, ДПФ-а е там, работи, беше регенерирал преди 600км. Стойности на дюзи - под 1 всички. Само излезе някаква грешка на подгряване на горивния филтър, която нямам идея какво значи.
Абсолютно екстри и копчета работят.
Сегашният собственик е сменил ЕГР, нещо дребно по окачването, крушки на фаровете и хидравлична течност с казанчето. Маслото е за смяна скоро, той вярва на записите в книжката, там пише, че е сменено с филтрите на 246к.
Има два комплекта гуми с джанти - зимните гуми са чисто нови, летните на 2 сезона с джанти стил 193.
Не съм я качвал на подемник, но това няма да е проблем.
Какво ме спира да я купя:
Първо - цената. Собственика не мърда грам от обявената.
Второ - колата е без навигация. Тоест-не ми се дават тия пари за кола без нави. Как може да е поръчана с толкова много екстри, че даже и с боя индивидуал, и да и сложат радио. Навито ми липсва основно заради визията и няколкото допълнителни настройки. Без него вътре е като Е36.
Иначе, реално след покупка в момента имам евентуално само разходи за нотариус и смяна на талони. Другият месец и масло с филтри.
Та се чудя сега, какво да правя. Да си купя кола, без една от задължителните за мен екстри и после да ме е яд, или да чакам и да обикалям България по огледи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Alek_SV » 19 Фев 2019, 21:16

колкото повече обикаляш толкова повече разходи : пари + ВРЕМЕ
ти сам я описваш като супер стегната кола - рядко има такива . Масово се продават коли си 10000 неща за правене.
Навито - имаш три варянта :
- стойка с екранче с вендуза - лепваш на джама - 300 до 500 лв.
- китайска навигация с андртойд ня мястото на радиото в центалния панел - 600- 1000 лв
- ретрофит CIC с табло - сигурно към 2500 лв с труд.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Satanism » 19 Фев 2019, 21:48

Аз не бих я купил, на твое място.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 19 Фев 2019, 22:17

Липсата на навигация в Е90 те спира да купиш хубава кола :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ей, тия на Горубляне съм ги признал, че са психолози. Ама щом те влече, търси друга, няма лошо. Важното е да си доволен от покупката.

P.S. Днес четох, че сателитите за GPS ще ресетват часовниците и може навигациите над 10г.да се ошашкат и да не показват вярно. Да го имате предвид.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 19 Фев 2019, 22:27

Липсата на навигация - не. Даже на предната съм я ползвал само, за да я пробвам дали върви. Спира ме липсата на iDrive(ако мога така да се изразя), ако трябва да съм точен. :) Все пак това е основното в Е90, което я прави да изглежда съвременно вътре.
Не съм фен на всякакви китайски и други преправаяния, също и пари в ретрофити не ми се влагат. Ако я взема, ще си я карам така. Мина времето с наливане на кофи с излишни пари.
Иначе - прав си, това не е причина да се откажеш от кола, или поне не е обективна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от drago9205 » 20 Фев 2019, 8:12

Ако не бързаш му кажи, че искаш да вземеш колата (на парите, които си решил 18 или 18500, не знам за колко искаш да се спазариш). След 1 седмица му се обаждаш пак и шансът да се навие е доста голям, ако не се навие след месец може и сам да те потърси :D
Вярно, че има екстри, но все пак си остава 10-годишно дизелово комби на 260 хил. км. Дори километрите да са реални (по състоянието изглежда, че са) трябва да се вземе предвид, че дори не е преминало стандартно обслужване след като е внесено от Швейцария. Не знам в историята какво е записано и какво е обслужвано предходните 50-60 хил. км, но като започнеш с маслото ще последват и други дреболии като ремъци/ролки, някое тампонче, спирачна течност подгревът на горивен филтър, масло на раздатка/скорости (ако не е сменяно преди това според историята), та ще се насъберат неща. Всичко това си е добра база за някакъв коментар, ако не желае да коментира - да си я държи :D

П.П. А към наближаващи 300 хил. може би е редно и за верига да се замисли следващият собственик, та коментарът си е задължителен, поне с 1000 лева надолу. Маслото на какви интервали е сменяно според историята?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 20 Фев 2019, 8:26

Не мисля, че в Швейцария е сменяно нещо различно от масло и филтри. Ще я мисля, реално нямам причина да бързам, имам си кола заместител, която да ме придвижва.
Поне ако някой търси таква, има един безплатен оглед от мен с дългия ферман по-горе. :)

П.П. Маслото - на 30к, както почти всички. И за веригата съм се замислял, ама то е валидно за всички, които гледам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от drago9205 » 20 Фев 2019, 8:31

Може дискове, някой тампон и други флуиди да са сменени там - пак е по-добре от нищо. Според твоите наблюдения явно не е никак лоша колата, но явно собственикът не осъзнава, че бъдещите разходи по нея са непредвидими на фона на това, че основни компоненти предстоят да се обслужат. Затова и ако цената не се коментира, по-скоро пас. Все пак ако наистина ти харесва - може да му подхвърлиш, че веригата на този двигател се сменя и да опиташ да спазариш по-добра цена.

Успех в начинанието и да се похвалиш като вземеш новата! Наясно си нещата и какво да гледаш, така че изборът най-вероятно ще е добър :bchug:
Последна промяна drago9205 на 20 Фев 2019, 8:39, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от exc » 20 Фев 2019, 8:36

Да, дисковете най-вероятно са сменяни там. Има някакви дописвания в някои записи в книжката, ама не разбирам френски.
Иначе, благодаря. Ще се похваля, като взема друга(ако е за хвалене). :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 20 Фев 2019, 10:32

базово аудио + липса на iDrive е кофти тръпка

ако се заиграеш да вграждаш от 19к отиваш на 22к :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 20 Фев 2019, 10:39

Провери в историята има ли смяна на веригите, защото това ти е най големия разход по тоя мотор.
Ако толкова много ти се иска навигация в ибей за е9х има комплекти за по 1000лв., едно табло ти остава да си намериш и за около 2000лв можеш да си сложиш.
Швейцарските коли са много хубави основно заради поддръжката която получават там, повечето коли са с удължена гаранция и за всяко нещо си ходят в БМВ.
Провери историята какво съдържа, аз си мисля, че това ще ти даде насока какво решение да вземеш. :yes:
Аз бих купил такава кола дори без нави, просто е много важно да знаеш кое кога е правено, за да можеш да си направиш сметката кое колко ще изкара и кога горе долу да очакваш нещо като проблем.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook