Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 06 Ное 2019, 23:04

Chappie написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561614801733085&slink=d1wb82

Някой с мнение за това? Проверих че (естествено) е ударена, но май не е сериозен бил ударът. Пише "- Една от 6500 произведени бройки" - но май даже са по-малко.


за да стане на кола тотала ще е 40к и всичко ще е тип-топ, ако ти се дават - давай, ако мислиш, че ще караш "една от..." за 20-25к... лоши новини...

ако си направиш хубаво сметката, определено е готин автомобил :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 19.02.2019

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Chappie » 06 Ное 2019, 23:59

vicho написа:
Chappie написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11561614801733085&slink=d1wb82

Някой с мнение за това? Проверих че (естествено) е ударена, но май не е сериозен бил ударът. Пише "- Една от 6500 произведени бройки" - но май даже са по-малко.


за да стане на кола тотала ще е 40к и всичко ще е тип-топ, ако ти се дават - давай, ако мислиш, че ще караш "една от..." за 20-25к... лоши новини...

ако си направиш хубаво сметката, определено е готин автомобил :driving:


Окей, възможно е, какво според теб не и е наред точно, та да иде на 40к?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от chris_barnes » 07 Ное 2019, 10:23

Мисля, че Виктор включва както визуланият ремонт така и всички "подводни камъни" които могат да излязът при автомобил с N54 мотор :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 07 Ное 2019, 11:13

Chappie написа:Окей, възможно е, какво според теб не и е наред точно, та да иде на 40к?


това, ако всичко й е наред, ако има сериозни проблем ще стане и нагоре...

съветвам те да се запознаеш с мотора, поддръжката, слаби места и цени...

има много хубави теми из форума

------------------------

viewtopic.php?f=112&t=401078

ако не си погледнал, задължително е...

Накратко водна помпа, горивни помпи, дюзи, турбини. И това е преди да започнеш да тунинговаш(а ти ще започнеш). Тогава в играта освен ремонтите, идват и кулер, ремап, шпер, охладител за масло, blow off, DP, окачвания и т.н. и т.н. задни гуми харчи също доволно(летните, чисто нови на 1 сезон ще ги махам догодина, че не им остана много грайфер).


и такива работи... N54 рлз

п.с. кутията също има хубава сума за обслужване :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от R1d3r » 13 Ное 2019, 11:43

Здравейте,

Някой може ли да каже нещо повече за колата, ако знае?
https://www.mobile.bg/11570124541457961 :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от apexs » 14 Ное 2019, 10:47

Някой интересно Е90, което няма обява за продаване :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ice_box » 14 Ное 2019, 12:34

Здравейте бъдещи колеги,
Имам следнада дилема е90 320i или 320d. Бих искал да е бензин но до колкото разбирам има проблеми този двигател свързани със горенето на масло. Има ли начин при самия оглед да се разбере дали автомобила има такива симптоми и дали скоро няма да бъда похитен от скъпо струващ ремонт?
От друга гледна точка кое бихте вие, като по запознати ми препоръчали тъй като аз карам около 40к на година предимно извънградско?
Като цяло търся по безпроблемния вариянт.
П.п. бях се засилил за едно 325 xi но не изпревариха и сега дилемата ми остана като цяло между тези два модела.
Поздрави.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от HackeD » 14 Ное 2019, 13:47

ice_box написа:Здравейте бъдещи колеги,
Имам следнада дилема е90 320i или 320d. Бих искал да е бензин но до колкото разбирам има проблеми този двигател свързани със горенето на масло. Има ли начин при самия оглед да се разбере дали автомобила има такива симптоми и дали скоро няма да бъда похитен от скъпо струващ ремонт?
От друга гледна точка кое бихте вие, като по запознати ми препоръчали тъй като аз карам около 40к на година предимно извънградско?
Като цяло търся по безпроблемния вариянт.
П.п. бях се засилил за едно 325 xi но не изпревариха и сега дилемата ми остана като цяло между тези два модела.
Поздрави.


Лично мое мнение, щом навърташ толкова километри и то извънградско, по-добрия вариант е дизела, не знам към кой мотор си се насочил 163кс(преди фейс) или 177кс(фейс). но и двата мотора са доста здрави вървят прилично и харчат малко.
Бензин особено 2.0 не си заслужава по никакви причини според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N55

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от bscsystem » 15 Ное 2019, 11:54

vicho написа:
Chappie написа:Окей, възможно е, какво според теб не и е наред точно, та да иде на 40к?


това, ако всичко й е наред, ако има сериозни проблем ще стане и нагоре...

съветвам те да се запознаеш с мотора, поддръжката, слаби места и цени...

има много хубави теми из форума

------------------------

viewtopic.php?f=112&t=401078

ако не си погледнал, задължително е...

Накратко водна помпа, горивни помпи, дюзи, турбини. И това е преди да започнеш да тунинговаш(а ти ще започнеш). Тогава в играта освен ремонтите, идват и кулер, ремап, шпер, охладител за масло, blow off, DP, окачвания и т.н. и т.н. задни гуми харчи също доволно(летните, чисто нови на 1 сезон ще ги махам догодина, че не им остана много грайфер).


и такива работи... N54 рлз

п.с. кутията също има хубава сума за обслужване :ok:



Това са глупости. Да приписваш ремонти на кола по снимки за 15 000лв.

Аз я гледах колата, но продавачът не обича коментарите. Въпреки това се реших, но ми отказа каране и оглед събота или неделя и купих друг фейслифт във въпросния ден от инат. :bang:
Тази кутия е супер добра. Има резервни части за нея и се ремонтират без проблем в България (не, че ще ти се наложи). Проблема е с ръчните кутии, а не с автоматичните.

Ремонта не е голяма работа, има много хора, които ще ти я дръпнат и боядисат на цена по-ниска от 4 нови гуми. Ако някой успее да и свали 2к и я купи ще е супер :mhihi:
E46 330d M57D30, 304k.c. 550nm 1.6 boost by TST Racing, Black/Estoril Blue, Full M tech 2, Simota AF w/ custom downpipe and 76mm straight exhaust, Boost Meter VDO, Strut bar, Brembo 320mm/300, Coilovers w/ Rondell 0081 8x18 225/40 - 10x18 245/40 Vredestein Ultrac Sessanta, Front camber plates, Rear Adjustable Camber Arms, Black HID Retrofit 6k. - Sold

E87 - Black on black, exterior M1 bodykit, interior full sports package. - Sold

N55 335i m-sport, S2+ 331whp

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от devent » 15 Ное 2019, 13:21

bscsystem написа:
vicho написа:
Chappie написа:Окей, възможно е, какво според теб не и е наред точно, та да иде на 40к?


това, ако всичко й е наред, ако има сериозни проблем ще стане и нагоре...

съветвам те да се запознаеш с мотора, поддръжката, слаби места и цени...

има много хубави теми из форума

------------------------

viewtopic.php?f=112&t=401078

ако не си погледнал, задължително е...

Накратко водна помпа, горивни помпи, дюзи, турбини. И това е преди да започнеш да тунинговаш(а ти ще започнеш). Тогава в играта освен ремонтите, идват и кулер, ремап, шпер, охладител за масло, blow off, DP, окачвания и т.н. и т.н. задни гуми харчи също доволно(летните, чисто нови на 1 сезон ще ги махам догодина, че не им остана много грайфер).


и такива работи... N54 рлз

п.с. кутията също има хубава сума за обслужване :ok:



Това са глупости. Да приписваш ремонти на кола по снимки за 15 000лв.

Аз я гледах колата, но продавачът не обича коментарите. Въпреки това се реших, но ми отказа каране и оглед събота или неделя и купих друг фейслифт във въпросния ден от инат. :bang:
Тази кутия е супер добра. Има резервни части за нея и се ремонтират без проблем в България (не, че ще ти се наложи). Проблема е с ръчните кутии, а не с автоматичните.

Ремонта не е голяма работа, има много хора, които ще ти я дръпнат и боядисат на цена по-ниска от 4 нови гуми. Ако някой успее да и свали 2к и я купи ще е супер :mhihi:


Колега, Вичката има бая приятели с 35-ци и бая е прочел, чул и видял, така че не е като да си ги измисля нещата ;) Сега, не знам дали ще са 15к, но да си вземеш евтино фейсово 335is си е заявка да ядеш хурката :D Да не говорим, че колата може да е наводнявана и т.н. филми в америка. Гледа ли я по ВИН ти ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 15 Ное 2019, 13:23

bscsystem написа:Това са глупости. Да приписваш ремонти на кола по снимки за 15 000лв.
Ремонта не е голяма работа, има много хора, които ще ти я дръпнат и боядисат на цена по-ниска от 4 нови гуми. Ако някой успее да и свали 2к и я купи ще е супер :mhihi:


не приписвам нищо, а прЕписвам от приятели, които имат 335ци от доста време...

и ние сме имали е92ки и ние знаем как са цените... в никакъв случай не е евтино, особено 335i, както сигурно вече знаеш :) :driving:

п.с. честито
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 17.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от doganay » 22 Ное 2019, 19:13

HackeD написа:
ice_box написа:Здравейте бъдещи колеги,
Имам следнада дилема е90 320i или 320d. Бих искал да е бензин но до колкото разбирам има проблеми този двигател свързани със горенето на масло. Има ли начин при самия оглед да се разбере дали автомобила има такива симптоми и дали скоро няма да бъда похитен от скъпо струващ ремонт?
От друга гледна точка кое бихте вие, като по запознати ми препоръчали тъй като аз карам около 40к на година предимно извънградско?
Като цяло търся по безпроблемния вариянт.
П.п. бях се засилил за едно 325 xi но не изпревариха и сега дилемата ми остана като цяло между тези два модела.
Поздрави.


Лично мое мнение, щом навърташ толкова километри и то извънградско, по-добрия вариант е дизела, не знам към кой мотор си се насочил 163кс(преди фейс) или 177кс(фейс). но и двата мотора са доста здрави вървят прилично и харчат малко.
Бензин особено 2.0 не си заслужава по никакви причини според мен.


177 кс. здрав мотор ?! :conf: проблема с веригата мисля че няма смисъл за коментар.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.09.2019

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Yannie » 23 Ное 2019, 12:49

doganay написа:
177 кс. здрав мотор ?! :conf: проблема с веригата мисля че няма смисъл за коментар.



Очевидно има, така да се разсеят митовете и легендите, за разнообразие.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.11.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 325i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Barird » 28 Ное 2019, 10:50

Здравейте,
нов съм във форума и все още нямам автомобил от марката, но ме интересува, какво ви е мнението за тази обява:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2454495912
Предпочитам предимно бензиновите автомобили и от скоро се оглеждам за такова Е90! За бюджет съм си опрделил около 8000 лв. С удоволствие ще прегледам всички съвети и предложения!
Благодаря на отзовалите се!!!
Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 28 Ное 2019, 14:25

На снимки е прилична, моторът е 129к.с., вървеж не очаквай, но е надежден, ако е поддържан добре. Най-добре я закарай на диагностика в някой фоирумен сервиз, гледам, че е в София.

Ето и темата за тези двигатели
viewtopic.php?f=112&t=415046
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook