Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от madafaka_donkele » 19 Юли 2018, 8:10

nikola59 написа:има и платени сайтове за подробна информация.


:OT: Някой може ли да препоръча такъв сайт? Гледам autodna, но не знам доколко е достоверен :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Exclusive89 » 19 Юли 2018, 11:45

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Parzival » 19 Юли 2018, 12:37

Exclusive89 написа:http://www.auto-records.com/

Потвърждавам, ползвам съм го и работи, но не пише за какво е влизала, а само кога.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Exclusive89 » 19 Юли 2018, 15:41

Информацията/историята, която получаваме от колегата kolp едва ли ще получим от някакъв онлайн декодер :) или поне аз не знам за такъв.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.07.2016

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от jbiznesa » 19 Юли 2018, 17:58

Може ли да ми дадете инфо за този вин,че предстои да я гледаме

WBAVU31040KY15880

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 19 Юли 2018, 19:15

Без обява няма да ти се даде инфо

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Alek_SV » 19 Юли 2018, 19:52

nikola59 написа:
Ico_pz написа:Здравейте колеги. Имам едно шаси на е92 за проверка. За съжаление няма обява все още, но мога да предоставя и снимки. Шасито е: P045778. В момента е на 118 к км. Благодаря предварително!

Американка с удар отпред на 30895 (навярно е мили...). По подробно колегата kolp ако пожелае да ти даде инфо, а има и платени сайтове за подробна информация.
19.7.2018 г.png


да те светна за няколко неща , че вече 3та година вкарвам от Щатите и Канада. Salvage title е много разтегливо понятие - в него влизат от леко подпряна на паркинг / окраднати джанти и дискове до смачкана на варел / удавена.
Както се сещаш има сериозна разлика от едно до друго и от описанието Front Damage ти няма как да знаеш кое от двете или някъде по средата е. Още един интересен момент - по стандарта на американците кое е за Salvage title едни добри 50% от колите в БГ до 10г ( за по-стари процентът става драстично по-голям) са за такава категоризация , защото са имали няколко малки или един среден/тежък удър ( знам го от човек имащ достъп до системите в един от 3те най-големи застрахователи в БГ) само че в БГ има само един тип талон и колкото и да е джаскана "перфектната" си е с него.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.07.2016

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от jbiznesa » 19 Юли 2018, 20:27

здравейте отново колеги, сега след като добавих и обява бихте ли били така добри да ми помогнете. благодаря

https://www.cars.bg/offer/c2633381

WBAVU31040KY15880

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.06.2018
Пол: Мъж
Кара: F30 330d 310HP

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Parzival » 19 Юли 2018, 20:34

Alek_SV написа:
nikola59 написа:
Ico_pz написа:Здравейте колеги. Имам едно шаси на е92 за проверка. За съжаление няма обява все още, но мога да предоставя и снимки. Шасито е: P045778. В момента е на 118 к км. Благодаря предварително!

Американка с удар отпред на 30895 (навярно е мили...). По подробно колегата kolp ако пожелае да ти даде инфо, а има и платени сайтове за подробна информация.
19.7.2018 г.png


да те светна за няколко неща , че вече 3та година вкарвам от Щатите и Канада. Salvage title е много разтегливо понятие - в него влизат от леко подпряна на паркинг / окраднати джанти и дискове до смачкана на варел / удавена.
Както се сещаш има сериозна разлика от едно до друго и от описанието Front Damage ти няма как да знаеш кое от двете или някъде по средата е. Още един интересен момент - по стандарта на американците кое е за Salvage title едни добри 50% от колите в БГ до 10г ( за по-стари процентът става драстично по-голям) са за такава категоризация , защото са имали няколко малки или един среден/тежък удър ( знам го от човек имащ достъп до системите в един от 3те най-големи застрахователи в БГ) само че в БГ има само един тип талон и колкото и да е джаскана "перфектната" си е с него.
Със сигурност си прав, но коя ти идва по на цена - тази смачканата или тази леко чукнатата, ясно е коя се взима в масовия случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikola59 » 19 Юли 2018, 23:13

Alek_SV написа:
nikola59 написа:
Ico_pz написа:Здравейте колеги. Имам едно шаси на е92 за проверка. За съжаление няма обява все още, но мога да предоставя и снимки. Шасито е: P045778. В момента е на 118 к км. Благодаря предварително!

Американка с удар отпред на 30895 (навярно е мили...). По подробно колегата kolp ако пожелае да ти даде инфо, а има и платени сайтове за подробна информация.
19.7.2018 г.png


да те светна за няколко неща , че вече 3та година вкарвам от Щатите и Канада. Salvage title е много разтегливо понятие - в него влизат от леко подпряна на паркинг / окраднати джанти и дискове до смачкана на варел / удавена.
Както се сещаш има сериозна разлика от едно до друго и от описанието Front Damage ти няма как да знаеш кое от двете или някъде по средата е. Още един интересен момент - по стандарта на американците кое е за Salvage title едни добри 50% от колите в БГ до 10г ( за по-стари процентът става драстично по-голям) са за такава категоризация , защото са имали няколко малки или един среден/тежък удър ( знам го от човек имащ достъп до системите в един от 3те най-големи застрахователи в БГ) само че в БГ има само един тип талон и колкото и да е джаскана "перфектната" си е с него.

Въобще не ме интересува какво искаш да ме " светнеш"! Аз съм посочил един ФАКТ за даден WIN номер за да знае колегата за какво евентуално би си дал парите. Какво е Salvage title, защо една кола попада там и за разтегливите понятия, моля обяснявай ги на бъдещите си купувачи.

madafaka_donkele написа: :OT: Някой може ли да препоръча такъв сайт? Гледам autodna, но не знам доколко е достоверен :dunno:

Колегите вече написаха за auto-records - абсолютно проверен. По него, ако е влизала за редовно обслужване при дилър може да се ориентираш за изминатите км. Вече какво точно е правено при всяко едно влизане само инфо от дилър или човек с достъп до тази информация. Онлайн чекери за такова инфо свободно в нета няма и няма и да има. Даже се чудя колегата kolp как издържа толкова време :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kolp » 20 Юли 2018, 7:52

Parzival написа:
Alek_SV написа:
nikola59 написа:
Ico_pz написа:Здравейте колеги. Имам едно шаси на е92 за проверка. За съжаление няма обява все още, но мога да предоставя и снимки. Шасито е: P045778. В момента е на 118 к км. Благодаря предварително!

Американка с удар отпред на 30895 (навярно е мили...). По подробно колегата kolp ако пожелае да ти даде инфо, а има и платени сайтове за подробна информация.
19.7.2018 г.png


да те светна за няколко неща , че вече 3та година вкарвам от Щатите и Канада. Salvage title е много разтегливо понятие - в него влизат от леко подпряна на паркинг / окраднати джанти и дискове до смачкана на варел / удавена.
Както се сещаш има сериозна разлика от едно до друго и от описанието Front Damage ти няма как да знаеш кое от двете или някъде по средата е. Още един интересен момент - по стандарта на американците кое е за Salvage title едни добри 50% от колите в БГ до 10г ( за по-стари процентът става драстично по-голям) са за такава категоризация , защото са имали няколко малки или един среден/тежък удър ( знам го от човек имащ достъп до системите в един от 3те най-големи застрахователи в БГ) само че в БГ има само един тип талон и колкото и да е джаскана "перфектната" си е с него.
Със сигурност си прав, но коя ти идва по на цена - тази смачканата или тази леко чукнатата, ясно е коя се взима в масовия случай.


:yes: :yes: :yes: :lol: :lol: :lol:

всички знаем че идват най давените гробчета, дето минават за 4-5, до 10к макс на търга. още 2к контейнера и после пускаме въдицата за някой баламурник.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от madafaka_donkele » 20 Юли 2018, 8:41

kolp написа:4-5, до 10к макс на търга. още 2к контейнера и после пускаме въдицата за някой баламурник.


E, сега, имаш ДДС + мито на цената(общо 30% отгоре) на цената на колата + разходите по шипинга, Технотест - 1000лв., някой друг мигач и/или стопове и цената си набъбва сериозно. На 5к кола + 2к контейнер * 1.3 става 9к + 1к за мигачи/стопове + 1к технотест + минимум 2 месеца чакане и разправии :mhihi: Аз съм гледал нормални, изправни, за лично ползване(не salvage title-и за търгашество, ударени, давени и т.н.) коли и както и да го смяташ ти се връзва на абсолютно същите цени, като в Германия например и даже леко по-скъпичко. Щом една кола се вкарва, че и се вади профит от продажбата ѝ след всички разправии, сметни каква утайка се продава на нищо неподозиращите хора :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Alek_SV » 20 Юли 2018, 8:46

@nikola59 Добре ,че си ти да ми кажеш какво на кого да разяснявам , дечко . Аз ти дадох информация да не си толкова забит и ненаясно , ти реагираш като ощипана госпожица . А как стигаш до заключение , че аз продавам Salvage title , и че само Salvage title за по 3-5 хил се кипиват (@колп) . И си мега балък да си мислиш ,че историята в официален сервиз ти дава ясно и пълна картина за колата . Като се нахакаш в бордюра и згънеш предната броня и решетка ходиш да ти ги оправи някой квартален , а не да се похвалиш в Камор . Хайде със здраве й и си купивайте дизеловите италянски кенефи със несменяни филтри и масла + немските кенефи садрани от химикали през зимата и карани от Айшето и Фатмето . След година и половина като ви нахакат допълнителните данъци на нафтата от еврогейския съюз ще се смея много .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от drago9205 » 20 Юли 2018, 8:56

:OT: Колега, забелязал съм, че почти винаги мненията ти са с рогата напред, с обидни квалификации към хората и с агресивен тон. С това кофти отношение не знам как очакваш някой да те вземе на сериозно. Също не знам защо така се палиш, но реакциите и тонът ти прави до голяма степен мнението ти безполезно.

Като искаш да помогнеш на хората - вкарай американка, покажи какъв "салвидж" е била преди и каква е сега, дай цена и така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от BaDxBoY » 20 Юли 2018, 9:16

Донякъде е прав или вие не сте. Няколко бързи доуточняване . Мито не се плаща вече. Технотест няма вече и т.н.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook