BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.02.2018

BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от miwann » 21 Фев 2018, 14:20

Здравейте колеги. След опит да запаля колата първите 10 пъти бяха неуспешни. На топъл двигател палеше без проблем. На следващия ден проблема беше същия, не палеше, стартера върти но коата пали след 10тина опита. Закарх я на диагностика и там излезнаха грешки в датчик разпределителен вал, управление на свещи и свещи. По-късно смених свещите тъй-като при проверка с мултицед и 4те бяха изгорели. Та така на студен двигател запали от първия път. Работеше си нормално, палеше нормално и така няколко дни. После я не я бях палил около 2 дена. Когато се опитах да запаля сякаш тока на акумулатора беше свършил, закачих я с кабели от друга кола и стартера почна да върти, но не палеше и не палеше. Закарах я на сервиз а от там установиха че може би има проблем с компютъра и сега чакам да ми потвърдят къде точно е проблема. Ако имат някъква идея и подобен случей моля да споделите. Искам да отбележа че помпата се чува как запълва системата про подаване на контакт но при яъртене на стартера дори не пропушва от ауспуха.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12755
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от vld » 21 Фев 2018, 15:42

miwann написа:Здравейте колеги. След опит да запаля колата първите 10 пъти бяха неуспешни. На топъл двигател палеше без проблем. На следващия ден проблема беше същия, не палеше, стартера върти но коата пали след 10тина опита. Закарх я на диагностика и там излезнаха грешки в датчик разпределителен вал, управление на свещи и свещи. По-късно смених свещите тъй-като при проверка с мултицед и 4те бяха изгорели. Та така на студен двигател запали от първия път. Работеше си нормално, палеше нормално и така няколко дни. После я не я бях палил около 2 дена. Когато се опитах да запаля сякаш тока на акумулатора беше свършил, закачих я с кабели от друга кола и стартера почна да върти, но не палеше и не палеше. Закарах я на сервиз а от там установиха че може би има проблем с компютъра и сега чакам да ми потвърдят къде точно е проблема. Ако имат някъква идея и подобен случей моля да споделите. Искам да отбележа че помпата се чува как запълва системата про подаване на контакт но при яъртене на стартера дори не пропушва от ауспуха.


Една добра диагностика ще покаже къде е проблема.
в момента не е чак толкова студено, че да не пали от релето и свещите, виж от датчика на вала може и да не пали изобщо, може и от датчик на рейла да не пали.
Без да се закачи колата можем само да си гадем.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от hitar_potar » 21 Фев 2018, 16:11

Извинявам се, че не съм технически запознат, тоя датчик разпределителен вал 1 магнитна гривна ли е? Или точно тоя датчик чете по тая гривна обороти на вала?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от plamen_hh » 21 Фев 2018, 17:18

датчика чете от гривната но обикновенно като се прецака топла не пали


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.02.2018

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от miwann » 21 Фев 2018, 17:31

Майсторите работят със софтуеър на бмв (поне на приказки). Казаха че компютъра постоянно записвал някъкви грешки и сега уж са го свалили да го диагностицират и проверяват. Малко ми е съмнително това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 21.02.2015
Пол: Мъж

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от 2707E91 » 21 Фев 2018, 20:07

Щом има и грешка значи е тръгнал,нз защо не го сменят ,а свалят компютъра..и дори свален какво ще му правят?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.02.2018

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от miwann » 22 Фев 2018, 19:14

Оказа се че компютъра е бил мокър, явно от някъде е влизало вода или се е получавало конденз, тъй-като преди също е бил отварян. След обстойно подсушаване и почисване колата запали от първия пър. Благодаря на всички, които се включиха в темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от hitar_potar » 23 Фев 2018, 15:03

Моя опит, макар и да съм с е46 330д: пак палеше когато си поиска, без значение топла или студена (предимно не палеше). Главния причинител бяха прекъснати кабели нейде отдолу по колата (това от намеса на майстори, сменящи маховик и съединител). При отстраняване на този проблем новите майстори задържат колата за ден-два, за да са сигурни, че всичко е наред и колата ще продължи да пали. Е не продължи - почна да записва ей такива грешки в тоя датчик, дето чете по гривната. Видимо на гривната й нямаше нищо, монтирана бе кадърно (от вторите майстори, за първите не знам), но колата се оправяше за час-два, после пак правеше този номер. Решението бе закупуване на друга такава гривна (мисля 50-60лв струва). Преди всичко това съмненията бяха точно в компа на колата, също се оказа отварян в миналото, но му нямаше нищо. Но по времето, когато бе проверяван, все още окабеляването не бе оправено и колата записваше най-различни грешки както заради него, така и заради гривната. Замалко да поръчвам от Германия нов комп, но овреме се запрях.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.02.2018

Re: BMW e90 320D 163hp ремап Не пали

Мнение от miwann » 23 Фев 2018, 18:05

Вчера и днес и на топло и на студено, колата палеше без проблем. За момента е ОК надявам се майсторите са идентифицирали правишно проблема и са го отстранили.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook