Чип тунинг - въпрос

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 21.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91 320Д

Чип тунинг - въпрос

Мнение от Lyubomir.Rangelov » 06 Фев 2018, 14:55

Здравейте, интересува ме, засега поне информативно, ако се направи тунинг на колата (320Д Н47 мотора - 177 к.с.) дали ще даде резултат в по-бързо заминаване на ДПФ, турбина и т.н. ?
Общо взето въпроса ми е , дали от една такава промяна после следват други проблеми или няма да се съкрати живота кой знае колко..?
Регенерации колата прави сравнително често. Последно Soot mass-a беше 11g , а ash mass - 26.40 g. Карам я предимно градско зимата, с не много чести излизания извън София, но се случва. Лятото всеки уикенд е до морето и обратно.
От както съм я взел съм сменил водната система плюс темп. Датчик. Маслото е мотул на 15000 км се сменя.
Когато взех колата видяхме в БМВ , че обтегача е сменен по акцията, която са имали за този мотор с тази верига. Веригата не е пипана, не е била афектната.
Също така ще съм благодарен и за мнения къде се правят тези интервенции? Кой е добър за този чип тунинг :)
Благодаря ви от сега за отговорите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW 320d 177 к.с. - 2008 година

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от chris_barnes » 06 Фев 2018, 14:58

Lyubomir.Rangelov написа:Здравейте, интересува ме, засега поне информативно, ако се направи тунинг на колата (320Д Н47 мотора - 177 к.с.) дали ще даде резултат в по-бързо заминаване на ДПФ, турбина и т.н. ?
Общо взето въпроса ми е , дали от една такава промяна после следват други проблеми или няма да се съкрати живота кой знае колко..?
Регенерации колата прави сравнително често. Последно Soot mass-a беше 11g , а ash mass - 26.40 g. Карам я предимно градско зимата, с не много чести излизания извън София, но се случва. Лятото всеки уикенд е до морето и обратно.
От както съм я взел съм сменил водната система плюс темп. Датчик. Маслото е мотул на 15000 км се сменя.
Когато взех колата видяхме в БМВ , че обтегача е сменен по акцията, която са имали за този мотор с тази верига. Веригата не е пипана, не е била афектната.
Също така ще съм благодарен и за мнения къде се правят тези интервенции? Кой е добър за този чип тунинг :)
Благодаря ви от сега за отговорите.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Гаранция за нищо няма :) по-принцип колкото по-натоварен е един агрегат, толкова по-кратък е живота му. Ако си стигнал 200 000км бих препоръчал да смениш веригата :) иначе за чип тунинг съм доволен от VRPerformance.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 21.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91 320Д

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от Lyubomir.Rangelov » 06 Фев 2018, 15:02

Да. На 222000 е вече :) Ослушвам се за някакви неща рано сутрин, ама кой знае какво не чувам. Даже не знсм какво точно трябва да чуя, за да ме притесни. На този мотор смяната май е по-скъпа. Не говоря за частите. Те май са нормални цени като на предния мотор. Но за работа взимат доста повече.. мерси иначе за отговора, ще ги проверя.


Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW 320d 177 к.с. - 2008 година

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от vld » 06 Фев 2018, 16:36

Lyubomir.Rangelov написа:Да. На 222000 е вече :) Ослушвам се за някакви неща рано сутрин, ама кой знае какво не чувам. Даже не знсм какво точно трябва да чуя, за да ме притесни. На този мотор смяната май е по-скъпа. Не говоря за частите. Те май са нормални цени като на предния мотор. Но за работа взимат доста повече.. мерси иначе за отговора, ще ги проверя.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не е чак толкова скъпа смяната стига да знаеш при кой да я направиш.
Цялата процедура е максимум 1500лв. с частите и труда.
Колкото до чип тунинга, Вр Перформанс в Русе, аз бих го направил там.
Важно е да се направи качествено, за да няма много сажди и съответно да не се скъси живота на ДПФ-а.
Регенерациите ще стават по лесно след ремапа.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 21.06.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91 320Д

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от Lyubomir.Rangelov » 06 Фев 2018, 16:50

vld написа:
Lyubomir.Rangelov написа:Да. На 222000 е вече :) Ослушвам се за някакви неща рано сутрин, ама кой знае какво не чувам. Даже не знсм какво точно трябва да чуя, за да ме притесни. На този мотор смяната май е по-скъпа. Не говоря за частите. Те май са нормални цени като на предния мотор. Но за работа взимат доста повече.. мерси иначе за отговора, ще ги проверя.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не е чак толкова скъпа смяната стига да знаеш при кой да я направиш.
Цялата процедура е максимум 1500лв. с частите и труда.
Колкото до чип тунинга, Вр Перформанс в Русе, аз бих го направил там.
Важно е да се направи качествено, за да няма много сажди и съответно да не се скъси живота на ДПФ-а.
Регенерациите ще стават по лесно след ремапа.


За тези пари се включва освен веригата и останалите неща около нея? Цял комплект? Обтегач?
Две мнения вече за тези момчета от Русе. Има и в София видях на сайта им. Ако може на лично, ако ще е като реклама тук, да ми препоръчаш къде се справят добре откъм цена/качество за смяната?


Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW 320d 177 к.с. - 2008 година

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от Maverick_VS » 14 Апр 2018, 12:57

Колеги, дайте съвет къде да направя чип тунинга? Моторът е 177к.с. дизел, сменил съм вериги и тн, и сега мисля да я чипна - идеята ми е да не е нещо екстремно, не искам да махам дпф-а и най-важното не искам да пуши после като локомотив. Кажете някои проверени професионалисти, които няма да омажат нещата


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 3.02.2008
Местоположение: Бургас

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от BMW740IL » 14 Апр 2018, 14:10

+1 за VRperformance
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от Maverick_VS » 14 Апр 2018, 17:23

Не ми се ходи чак в Русе за чип , други идеи за до около 100-150 км. радиус от София?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от streetracing12 » 14 Апр 2018, 20:33

Маднес Пловдив
Адлер ауто -Годеч.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от vld » 15 Апр 2018, 6:46

streetracing12 написа:Маднес Пловдив
Адлер ауто -Годеч.

Тия не стават.
Адлер са добри ама не за БМВ, маднес са добри, ама за да ти направят нещо качествено трябва да са ти приятели иначе си поредния на конвейра с плеснат готов софтуер за колата...
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от Maverick_VS » 15 Апр 2018, 9:47

И аз така съм чувал за Маднес, затова и питах тук за мнения, иначе те ми бяха първата опция. То не останаха варианти май, някой друг ? vld ти кой ще препоръчаш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от Satanism » 15 Апр 2018, 10:29

http://www.oemotorsport.com/ бих ти препоръчал аз.Правил съм 2 мои коли там.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от vld » 17 Апр 2018, 15:10

Maverick_VS написа:И аз така съм чувал за Маднес, затова и питах тук за мнения, иначе те ми бяха първата опция. То не останаха варианти май, някой друг ? vld ти кой ще препоръчаш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ми аз писах по горе къде бих го направил аз.
Имат и представител в София, ама няма да имаш графика от дино.
И е друго да отидеш при извора все пак.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Чип тунинг - въпрос

Мнение от chris_barnes » 17 Апр 2018, 15:14

VRPerformance, има представители в доста градове и наистина изпипва нещата. Две коли вече ми прави, супер доволен съм. На предната ми (е46 320д 150кс) постигнахме 166кс на колелата и колата не пуши. Бащата я кара с кеф.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook