Проблем валвтроник система E90 318i

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.01.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 318i
Мечтае да кара: Совалка

Проблем валвтроник система E90 318i

Мнение от kalmuz » 05 Фев 2018, 22:19

Здравейте,
Колата има симптоми на неправилно работеща валветроник система, но след проба с чисто ново моторче и проверка на останалите компоненти-датчик, компютър, извода беше че проблема е механичен.
На колата са сменяни преди това сегменти, клапани на един цилиндър, повдигачи, кобилица на 1 цилиндър. Зацепването е ОК, веригата е ОК.
От сервиз ми даде предположение, че проблема може да идва от някакви клапани между главата и блока. Били 3 на брой /около 50 лв. единия/ и отговарят за вкарване на масло към ваносите. Не открих информация за тези клапани. Някаква информация за тях имате ли ? Може ли от тук да идва проблема ако са пропуснати да се погледат при предишното отваряне на главата ?

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.07.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем валвтроник система E90 318i

Мнение от Aleksiev » 06 Фев 2018, 13:22

Здравей. Може да не отговарям точно по твоя въпрос, но искам да ти кажа, че също съм правил основен ремонт на двигател 2.0, сменял съм валветеоник, като след това всичко е било наред. Някой казват, че е хубаво да се настройва валветеонка след смяна. Аз съм го настройвал, но след повторно отваряне на двигател втория път не съм го настройвал на диагностика и т.н. Не съм имал проблеми. Възможно е да имаш проблем нещо по веригата. Минал съм по този път със не правилно работещ двигател и т.н... Обърни внимание на веригата като дъвет от мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Проблем валвтроник система E90 318i

Мнение от gavrone » 06 Фев 2018, 13:47

Най-вероятно става въпрос за соленоидите,1 на схемата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW POWER

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 22.01.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW e90 318i
Мечтае да кара: Совалка

Re: Проблем валвтроник система E90 318i

Мнение от kalmuz » 06 Фев 2018, 14:38

Aleksiev написа:Здравей. Може да не отговарям точно по твоя въпрос, но искам да ти кажа, че също съм правил основен ремонт на двигател 2.0, сменял съм валветеоник, като след това всичко е било наред. Някой казват, че е хубаво да се настройва валветеонка след смяна. Аз съм го настройвал, но след повторно отваряне на двигател втория път не съм го настройвал на диагностика и т.н. Не съм имал проблеми. Възможно е да имаш проблем нещо по веригата. Минал съм по този път със не правилно работещ двигател и т.н... Обърни внимание на веригата като дъвет от мен.



Мерси за инфото. Определо ще се обърне внимание на верижната система.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook