n46b20b прекъсва в средни обороти

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.07.2016
Пол: Мъж

n46b20b прекъсва в средни обороти

Мнение от Aleksiev » 02 Фев 2018, 18:45

Здравейте, някой може ли да ме насочи в някаква посока относно проблема ми. Колата е е90 320и 150 коня. Сменени са въздушен филтър , масло , запалителни свещи. Колата се кара и на газ и на бензин, като проблема го има и в двата случая. Изразява се в това , че когато колата е достигнала около работна температура при пълна газ или по стабилно ускорение за секунда забива муцуната и прекъсва ускорението около 2000-3000 оборота, след което изведнъж рязко пак си тръгва да набира стабилно след като премине 3000об. При плавно постепенно ускорение проблема го няма или е почти незабележим. На место си работи в нормални обороти, нито падат или се вдигат. Двигателя си работи добре и всичко е нормално. Възможно ли е да е от дебитомер и във каква посока да се насоча. Също така няма грешки в компа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: n46b20b прекъсва в средни обороти

Мнение от kali76 » 25 Фев 2018, 14:43

Aleksiev написа:Здравейте, някой може ли да ме насочи в някаква посока относно проблема ми. Колата е е90 320и 150 коня. Сменени са въздушен филтър , масло , запалителни свещи. Колата се кара и на газ и на бензин, като проблема го има и в двата случая. Изразява се в това , че когато колата е достигнала около работна температура при пълна газ или по стабилно ускорение за секунда забива муцуната и прекъсва ускорението около 2000-3000 оборота, след което изведнъж рязко пак си тръгва да набира стабилно след като премине 3000об. При плавно постепенно ускорение проблема го няма или е почти незабележим. На место си работи в нормални обороти, нито падат или се вдигат. Двигателя си работи добре и всичко е нормално. Възможно ли е да е от дебитомер и във каква посока да се насоча. Също така няма грешки в компа.


Оправили проблема колега , колата върви ли?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.07.2016
Пол: Мъж

Re: n46b20b прекъсва в средни обороти

Мнение от Aleksiev » 10 Мар 2018, 23:40

Все още не... Колата върви при постепенно подаване на газ, а при натистат педал до долу се получава това забиване и над 3к все едно се отпушва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 15.10.2011
Местоположение: ПЛЕВЕН
Пол: Мъж
Кара: Е 91 318I
Мечтае да кара: НОВ автомобил

Re: n46b20b прекъсва в средни обороти

Мнение от kali76 » 30 Мар 2018, 19:19

Ами аз мога да кажа ,че смених две бубини и проблема сякаш вече изчезна . Сега съм я карал предимно градско,но мисля ,че вече е по- добре.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook