Пропушва след палене

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Пропушва след палене

Мнение от goro.2 » 14 Яну 2018, 17:35

Здравейте!Автомобила е е90 20 n47.Според мен един от най добрите на бмв,До тук с хвалбите.След пътуване извън града,престой 30 мин.При старт на мотора от ауспуха кълбета светъл дим,това се повтаря и на светофар.Автомобила е с ремап,без дпф.Като грешка излиза агр .Не съм го сменил ,само затапих вакумите. Автомобила върви много добре спря пушенето на празни, обороти но остана припушването ,и то силно след гасене и повторно стартиране.Моля за съвети?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Пропушва след палене

Мнение от Shadowed » 20 Яну 2018, 18:53

goro.2 написа:Здравейте!Автомобила е е90 20 n47.Според мен един от най добрите на бмв,До тук с хвалбите.След пътуване извън града,престой 30 мин.При старт на мотора от ауспуха кълбета светъл дим,това се повтаря и на светофар.Автомобила е с ремап,без дпф.Като грешка излиза агр .Не съм го сменил ,само затапих вакумите. Автомобила върви много добре спря пушенето на празни, обороти но остана припушването ,и то силно след гасене и повторно стартиране.Моля за съвети?


Не знам какво очаквате след рамапи, премахване на дпф-и и какви ли не други затапвания тука и там. Моята старата 2.0 сток на 360к км не пуши.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Пропушва след палене

Мнение от goro.2 » 24 Яну 2018, 20:24

На първо четене ,гарнитура глава!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пропушва след палене

Мнение от vld » 25 Яну 2018, 8:46

goro.2 написа:На първо четене ,гарнитура глава!

И как точно ще припушва от гарнитурата на главата?
Това припушване при студен старт ако е само при него е от не добро изгаряне в някой цилиндър.
Тоест проблемите са или изгоряла свещ, по ниска компресия или зле работеща дюза.
При теб явно е от някоя дюза, като чета описанието го прави по скоро на топло от колкото на студено.
А не е изключено да не ти е спрян качествено ДПФ-а и да се опитва да прави регенерации.
Може да припушва и от натрупване на масло в смукателния колектор.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.01.2013
Пол: Мъж

Re: Пропушва след палене

Мнение от goro.2 » 26 Яну 2018, 13:05

Пропушва и след палене и когато е топла ,самите водни съединения са много по твърди от нормалното в работен режим,т.е надува в охладителната с-ма.След по дълъг престой,при стартиране прави удар.Когато е загасен мотора,от високото налягане влиза в някой от цилиндрите,при работа изглежда пробива е много малък,вдига налягането в охладителната с-ма.При развита капачка на разширителя проблема изчезва.Другата седмица влиза в бокса ще пиша.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пропушва след палене

Мнение от vld » 27 Яну 2018, 10:54

В такъв случай при проверка на антифриза за наличие на газове теста ще е положителен и съвсем спокойно можеш да си сигурен в това твърдение.
Успех с ремонта :yes:
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook