E90 325i бучене и тресене при ускорение

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

E90 325i бучене и тресене при ускорение

Мнение от Infinity_bg » 10 Яну 2018, 19:36

Симптомите са, при ускорение и при по-високи обороти се усеща най-вече. Чува се едно харектерно бучене, придружено и с вибрации, които имам чувството, че стават и по-силни при по-висока скорост или ускорение, тоест като давам газ се засилват. Също така се усещат тези вибрации, ако докосна педала на амбреажа, но не да го натисна напълно. Сменени са маслата, на двигателя, скоростна кутия и диференциала. Скоростите се включват точно, без никакви проблеми, не съм забелязъл буксуване на съединителя.

Има не малко изписано и по различни симптоматики, но ми се иска да получа мнение и от други. Разговарях и с майстор, който изрази съмнение (а и след като го повозих), че вероятно маховика ми е за смяна, но и вероятно каретата, висящия лагер на кардан и прочие неща по задвижването. Колата я имам от скоро и все още не я познавам напълно, та за това пиша и тук, за някакъв съвет. Дали да почна да се подготвям психически, че ако е заминал маховика, там е една доста приятна сумата... :confused: Или пък първо да сменя карета на кардана, лагери и прочие? :?:
BMW 325i M3 look.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook