Гуми рън флат е92 поведение

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 30 Дек 2017, 14:15

Здравейте колата е 335 i e92 не беше карана известно време и едната гума изпуска отнякъде след надуване на нормални атмосфери пак ми светна за ниско налягане след 10 Мин се оправи като е занулих при леки неравности има едно леко замятане наляво или надясно все едно гумите нямат налягане или караш на лед. Възможно ли е самата гума да се е деформирана и да иска каране при висока скорост няма проблем

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от tosh » 30 Дек 2017, 14:36

Като зануляваш трябва всички гуми да са с приблизително еднакво налягане. Най-добре иди в някоя гумаджийница да ти проверят гумата. Може и нов баланс да и трябва....
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 30 Дек 2017, 14:58

Ходих да ми сменят иглата каза че може леко да се е деформирала от стоенето мека

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 30 Дек 2017, 15:06

Задната е 255 30 19 много са ниски но все пак като е мека колата е натиска

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от tosh » 30 Дек 2017, 15:51

qnko_rr написа:Ходих да ми сменят иглата каза че може леко да се е деформирала от стоенето мека


Рънфлат да се деформира от стоенето мека? :shock: Те са с подсилен борд и не би трябвало да се деформират. Все пак са направени така че да могат да караш с до 80 км/ч при загуба на налягането им.
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от Щурми » 30 Дек 2017, 17:07

Леле, колега, аз съм със същата кола и размер джанти и вози като каручка с гумени колела. А твойта с тия рънфлат сигурно вози пак като каруца, но с железни колела. :mhihi:

Иначе колата как разбира, че има спукана гума, като гумаджията ми ми каза, че не вижда да има сензори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 30 Дек 2017, 21:24

Ха да твърдо вози ама мисля да ги махам сега на пролет ши взема предни заднитенса ми на 4000 км като свършат ши взема обикновенни

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 30 Дек 2017, 21:26

Сега съм пред дилема трябват ми задни амортисьори да взема обикновенни или малко по спортни за м техник

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от tosh » 30 Дек 2017, 21:42

Щурми написа:Иначе колата как разбира, че има спукана гума, като гумаджията ми ми каза, че не вижда да има сензори.

Някои системи действат на по-прост (конструктивно) принцип а именно като използват датчик от ABS системата който измерва ъгловата скорост на колелата. При отчетена разлика системата ситнализира за проблем с налягането на гумата.

Щурми написа:Леле, колега, аз съм със същата кола и размер джанти и вози като каручка с гумени колела. А твойта с тия рънфлат сигурно вози пак като каруца, но с железни колела. :mhihi

Не знам какво не им харесвате на рънфлата - според мен не вози чак толкова твърдо. Даже наскоро взех на жена ми Е90 с обикновени гуми които бяха поизносени и взех нови рънфлат. Ами същата кола, същия размер гуми 225/45/17 - обикновени и рънфлат, и почти незабележима разлика във возията. Дори нарочно взех да минавам през дупките да я усетя ама все тая.
На F30-ката са ниско профилни 18" рънфлат и също вози супер.... Мисля, че просто хората не им харесва да плащат повече за рънфлат и затова си вземат обикновени...


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 30 Дек 2017, 21:58

Може да няма голяма разлика колега към возията аз така взех колата със рън флат ако не целя дупки е Ок проблема е че са ниски за Бг пътищата 30 задни 35 предни

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от zaharia » 31 Дек 2017, 20:08

tosh написа:Не знам какво не им харесвате на рънфлата - според мен не вози чак толкова твърдо.


При мен има осезателна разлика. предполагам защото гумите са по-стари от 2013, като си сложих зимните обикновени, направо се родих. Иначе всяка, дори и най-малката неравност се усеща, да не говорим за по-големите кръпки и дупки. Всъщност за пръв път срещам мнение според което разликите между рънфлат и обикновни са минимални. Мога да кажа разлики няма само там където няма неравности, например на магистралата. На градско с много кръпки, както е при мен, си е мъка.
Последна промяна zaharia на 02 Яну 2018, 18:39, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91
Детайли за колата: '11

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от steppenwolfbg » 02 Яну 2018, 11:54

Аз бях с летни рънфлет, 16" и не беше драма с дупките. Като сменявах лятото, сложих Континентал обикновенни. И сега адски се дразня на това мое решение! Просто поведението на колата много се промени и ми се гъне в завой. Преди завиваше като на релса, само я насочвам. Повече нерънфлет няма да си взема!! Сега нарочно ги пиля тези, за да свършат. Иначе държат ,много.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от pimpo » 02 Яну 2018, 16:00

Не съм карал RFT гуми, но мога да кажа че между различни модели обикновенни гуми има голяма разлика! Карал съм доста различни гуми и мога да кажа, че разликата между една еко гума и друга, която е с подсилен борд е оргромна!
Еко гумата е е лека, мека, тясна (макар по размер да се води същата, стъпката е по-малка), борда е супер тънък и се мачка с голи ръце като вестник. Тази гума вози много меко, сравнително тиха е, но по завоите се гъне като кашкавал. Цялата кола се носи като автобус - трагедия!
От друга страна, една качествена гума с борд е много по-тежка, шумна и твърда, вози много по-твърдо, но поведениято е много, много по-добро от еко варианта.
Така че, когато сравнявате гуми, не пропускайте този елемент. Ако някой е карал със спортни Дънлоп да речем и е минал на FRT, няма да усети голяма разлика. Но ако е бил с еко гуми, тогава няма да си познае колта :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 2.11.2014
Местоположение: София-Враца
Пол: Мъж
Кара: е92 335i
Мечтае да кара: е92 335i 500 коня

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от Щурми » 02 Яну 2018, 20:03

steppenwolfbg написа:Аз бях с летни рънфлет, 16" и не беше драма с дупките. Като сменявах лятото, сложих Континентал обикновенни. И сега адски се дразня на това мое решение! Просто поведението на колата много се промени и ми се гъне в завой. Преди завиваше като на релса, само я насочвам. Повече нерънфлет няма да си взема!! Сега нарочно ги пиля тези, за да свършат. Иначе държат ,много.

Сигурно разликата би била голяма ако не са 16 инча, а 19. А пък 19 инча рънфлат зимата ще да е още по-ужасно на не добре почистен път.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 5.10.2008

Re: Гуми рън флат е92 поведение

Мнение от qnko_rr » 02 Яну 2018, 22:10

Ако са със подсилен борд XL със сигурност щте е със по добро поведение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook