е90 - оранжев кран на таблото

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2017

е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от velko_123 » 23 Дек 2017, 15:43

Здравейте, имам е90, 325i, от 2005 г. Днес карах около 300 км със скорост 110-120 км/ч , т.е. съвсем на
бавничко, със 100 октанов от петрол, всичко беше ок, реших да дозаредя от Шел с 100 октана v racing, след 10тина километра ми светна този оранжев кран. Гледах в раководството но е на немски и само разбрах нещо прекомерно количество изгорели газове, възможен проблем с катализатора или мотора и че мога да продължа да се движа с умерена скорост . Продължих, колата има мощност и звучи нормално. Сега съм на края на света в (Юндола) и естествено няма сервиз, а аз съм от Варна. Моля, някой ако има идея какъв може да е проблема да пише!!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от Atsalov » 23 Дек 2017, 22:19

Без диагностика едва ли ще стане ;) но в района ако намериш някой много читав гадател(ама от новите, за да разбира от конкретния модел) ...в кръга на шегата де :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 12.01.2016
Пол: Мъж

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от imanov » 24 Дек 2017, 12:27

velko_123 написа:Здравейте, имам е90, 325i, от 2005 г. Днес карах около 300 км със скорост 110-120 км/ч , т.е. съвсем на
бавничко, със 100 октанов от петрол, всичко беше ок, реших да дозаредя от Шел с 100 октана v racing, след 10тина километра ми светна този оранжев кран. Гледах в раководството но е на немски и само разбрах нещо прекомерно количество изгорели газове, възможен проблем с катализатора или мотора и че мога да продължа да се движа с умерена скорост . Продължих, колата има мощност и звучи нормално. Сега съм на края на света в (Юндола) и естествено няма сервиз, а аз съм от Варна. Моля, някой ако има идея какъв може да е проблема да пише!!


Здравей,
може да си сипал кофти гориво, ако отиваш към Банско си сипи от 100 октановия на Газпром може и да се оправи ако е горивото. Другото което се сещам е виж дали са ти затегнали капачката на резервоара като хората защото на мен така ми беше светнало и се оказа, че не са ми затегнали капачката за която има датчик за налягане и светва лампата на мотора.... другото е диагностика:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: гр.Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 к.с. N46B20B
Детайли за колата: arctic metallic

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от FE LIPE » 24 Дек 2017, 16:34

При мен този "кран" се появи един път ,когато колата гореше масло и изпушваше,пишеше ,че има проблем някакъв с катализаторите.Изчистих грешката,след това не се появяваше,но и аз смених гумичките на клапаните,вече не гори масло и се надявам точно тази грешка да не я виждам повече.Та ако ти гори масло,а това е с 90% вероятност,като гледам какъв е двигателя,вземи мерки.С тази грешка,дори и да не е изтрита,може да се кара,но не е приятно да свети нещо оранжево на таблото,когато си далеч от дома.
Весели празници!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2017

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от velko_123 » 24 Дек 2017, 17:22

FE LIPE написа:При мен този "кран" се появи един път ,когато колата гореше масло и изпушваше,пишеше ,че има проблем някакъв с катализаторите.Изчистих грешката,след това не се появяваше,но и аз смених гумичките на клапаните,вече не гори масло и се надявам точно тази грешка да не я виждам повече.Та ако ти гори масло,а това е с 90% вероятност,като гледам какъв е двигателя,вземи мерки.С тази грешка,дори и да не е изтрита,може да се кара,но не е приятно да свети нещо оранжево на таблото,когато си далеч от дома.
Весели празници!
Благодаря за отговорите ! Пробвах да затегна капачката на резервоара но за съжаление не помогна. Ще долея гориво при първа възможност. Относно горенето на масло, аз от скоро я карам тази кола но май понагаря, за около 1200 км. долях 500 гр. Дано да успея да се прибера до Варна и ще я карам на майстор и ще пиша какво е станало, за да съм полезен евентуално на някой. Някой ако може да сподели колко му е струвало смяната на гумичките на клапаните ще бъде супер ! Весели празници !!!

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 310
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: гр.Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 к.с. N46B20B
Детайли за колата: arctic metallic

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от FE LIPE » 25 Дек 2017, 15:00

На мен смяната на гумичките ми излезе към 600 лв-работа, консумативи и масло. Ефекта след смяната е поразителен.
Честито Рождество!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2017

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от velko_123 » 25 Дек 2017, 16:53

FE LIPE написа:На мен смяната на гумичките ми излезе към 600 лв-работа, консумативи и масло. Ефекта след смяната е поразителен.
Честито Рождество!
Мерси. Честито Рождество Христово!

Изпратено от моят NEM-L21 с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2017

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от velko_123 » 26 Дек 2017, 16:01

Днес карах малко по-спортно по баирите на Велинград и ... грешката изчезна :) По Коледа стават чудеса ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 19.04.2016

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от harry74 » 28 Дек 2017, 7:58

Здравейте
Аз имам Е91 320i ,смени си гумичките и клапан картерни изпарения защото, ако почнала да гори масло ти цапа катализатора и Ланда сондата ти дава грешка мисля че е 29f5. Аз си купих добавка за почистване на катализатора Oxicat немска, засега не светвал чека.
Във Варна си смених гумичките при едно момче без да сваля главата.

Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2017

Re: е90 - оранжев кран на таблото

Мнение от velko_123 » 28 Дек 2017, 15:54

harry74 написа:Здравейте
Аз имам Е91 320i ,смени си гумичките и клапан картерни изпарения защото, ако почнала да гори масло ти цапа катализатора и Ланда сондата ти дава грешка мисля че е 29f5. Аз си купих добавка за почистване на катализатора Oxicat немска, засега не светвал чека.
Във Варна си смених гумичките при едно момче без да сваля главата.

Успех.


Много ти благодаря! Можеш ли да ми пратиш координатите на това момче?

FE LIPE написа:На мен смяната на гумичките ми излезе към 600 лв-работа, консумативи и масло. Ефекта след смяната е поразителен.
Честито Рождество!



Извинявай, колега, ти с какво масло я караш твоята, че аз съм Fusch 5w40 и се чудя дали това е подходящия избор на марка и най-вече дали не е прекалено 'тънко' за кола на 270 000 км?

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook