Въздушен филтър, ама какъв?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Въздушен филтър, ама какъв?

Мнение от expl0de » 02 Фев 2018, 7:55

Аз карах 1 година с к&н на един форд и при обслужването му не бях забелязал запрашаване на колектора различно от стоковия. Доволен бях, но на бмв-тата не съм слагал за всеки случай. Иначе излиза евтино.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Въздушен филтър, ама какъв?

Мнение от chris_barnes » 03 Фев 2018, 22:52

Нищо не може да му стане на двигателя от евентуалния фин прах, който може да премине през филтъра, не живеем във вакуум, прах има навсякъде. А и тая кола няма да я карате докато се пенсионирате ;) Карал съм 2 коли със спортни филтри, сега ще сложа и на тази. Основното, което ме бави е да се наканя, защото на дизелите е голям чеп свалянето на филтъра. Важно е, обаче, да е читава марка, а не китаец от Илиенци. Като добри марки, които съм ползвал мога да посоча K&N и JR filters. Първите са щатски, вторите са френски. JR филтри се продават в ХЕЕД Ауто. Като позитив мога да посоча, че поради подобрения въздушен поток колата не "умира" след 3-4 хил км като обикновените хартиени филтри като се зацапат.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Въздушен филтър, ама какъв?

Мнение от b00st » 05 Фев 2018, 0:30

Аз от към 100к км с бензинови БМВ-та не съм изпитвал никаква разлика преди/след смяната на въздушен филтър, а пък камоли да умира колата след 3-4 000 км :shock: Ако се кара 30 000 км с един филтър може би ще да усетя, ама толкова чак не съм стигал, въпреки, че предписанието на BMW за оригиналния филтър е, че той може да изкара 2 смени на маслото.

Лично аз карам само с хартиени. Не за друго, ами не ми се разправя да пера и да мажа с олио нещо, къде от него ще има 85% само психологически ефект на тия коли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Въздушен филтър, ама какъв?

Мнение от Shadowed » 05 Фев 2018, 17:18

Няма файда от тия K&N особено на 320d. Само занимавка, малко по-гаден звук и те така.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook