Проблем с загряването на E91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 14 Мар 2018, 16:54

Vaioo написа:Здравейте,
Понеже и мойта не загрява-държи 70-80* при 100км/ч. и варира температурата, а е 325i, от тия дето трябва да ври мотора, интересно ми е какъв е бил проблема в радиатора-да прегрява съм чувал от затлачен радоатор, ама да не загрява :no: :dunno:


Ами приемчика на сервиза обясни, че моя радиатор е на две разделен и вътре бил изгнил и водата въртяла през целия радиатор и от там не загрявала. Дали са ме метнали или не незнам. При мен се получи така че след диагностика и убеждаване, че е маслен охладител на скоростите, но след като го смениха и не се оправи сервизът за тяхна сметка смени радиатора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от awful » 14 Мар 2018, 19:10

ivoaudi написа:Просто отново са го метнали колегата.

И аз това се чудя да не загрява а е от радиатора :shock: радиатора е за да се охлажда не да загрява колата :shock:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 6.04.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: E39 '01 525d Touring, E91'06 320d

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от Pashaliiski » 25 Окт 2018, 9:10

Здравейте колеги, откакто паднаха температурите колата не вдига повече от 70 - 75 градуса при магистрално каране с 140км/ч. Ако някой тир ме засече при набиране стига до 80градуса при външна температура 15градуса, но след малко пак пада. Лятото на пуснат климатик държеше 86 с оригинални термостати на две години. Преди две седмици смених термостатите с Behr( големия) и OEM ( малкия), но нещата са същите.
Тази пролет премахнах ДПФ и се чудя дали е възможно причината да идва от премахването му заедно с вихровите клапи и софтуерно изключване на ЕГР? Чел съм, че може да загрява по-бавно без тях, но да не загрява :banghead:
Колата 2.0d 163

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.05.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от OneManArmy » 01 Ное 2018, 8:44

Здравейте,

малко в страни от темата, но мисля, че тук е мястото да питам.

Имам съмнение, че колата (e92 325D - N57 - 2008г) не загрява правилно, но не съм сигурен.

Сутрин до работа карам към 10км. (смесено градско + извънградско с известно изчакване по светофарите заради задръстване) и колата загрява до 70 градуса (при работещо и не работещо парно)

Вчера направих експеримент, карах я градско във високи обороти и вдигна 90 градуса и след това ги поддържа. Докато беше на 90 градуса я изкарах и извънградско където карах на ниски обороти с 80-100 и температурата си остана на 90.

Според вас има ли проблем с термостатите, или това е нормално и просто загрява бавно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от streetracing12 » 03 Ное 2018, 1:10

OneManArmy написа:Здравейте,

малко в страни от темата, но мисля, че тук е мястото да питам.

Имам съмнение, че колата (e92 325D - N57 - 2008г) не загрява правилно, но не съм сигурен.

Сутрин до работа карам към 10км. (смесено градско + извънградско с известно изчакване по светофарите заради задръстване) и колата загрява до 70 градуса (при работещо и не работещо парно)

Вчера направих експеримент, карах я градско във високи обороти и вдигна 90 градуса и след това ги поддържа. Докато беше на 90 градуса я изкарах и извънградско където карах на ниски обороти с 80-100 и температурата си остана на 90.

Според вас има ли проблем с термостатите, или това е нормално и просто загрява бавно?





Ами това което описваш всичко изглежда наред.Щом като вдигне 90 градуса не пада температура значеи е окей.Виж се пак на някое спускане по-продължително какво ще стане.

Доста ми се струда за 10км каране да загрее до 70 градуса.

От нас до работата са ми 7,5км(винаги тръгвам на работа преди 7.15 сутринта и си е хладно) стигам пред работата на 90 градуса като на половината път пускам парно.

Термостата ми е г/д нов на около 30-40000 км :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 6.04.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: E39 '01 525d Touring, E91'06 320d

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от Pashaliiski » 14 Ное 2018, 9:08

Pashaliiski написа:Здравейте колеги, откакто паднаха температурите колата не вдига повече от 70 - 75 градуса при магистрално каране с 140км/ч. Ако някой тир ме засече при набиране стига до 80градуса при външна температура 15градуса, но след малко пак пада. Лятото на пуснат климатик държеше 86 с оригинални термостати на две години. Преди две седмици смених термостатите с Behr( големия) и OEM ( малкия), но нещата са същите.
Тази пролет премахнах ДПФ и се чудя дали е възможно причината да идва от премахването му заедно с вихровите клапи и софтуерно изключване на ЕГР? Чел съм, че може да загрява по-бавно без тях, но да не загрява :banghead:
Колата 2.0d 163

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook