Проблем с загряването на E91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 04 Дек 2017, 8:35

Здравейте колеги имам проблем с загряването на автомобила. Колата(е91 330i xDrive 2010год.) я имам от лятото и сега я карам за първа зима, но не ми се струва нормално за 20км(~20мин) да не успява да достигне работна температура. Колата се държи в гараж с температрура 10градуса. Парното в колата е доста слаба да не кажа никакво.Дайте съвет какво да правя. Прикачвам и снимка от диагностиката тази сутрин.
Capture.PNG

Благодаря предварително.
П.С Забравих да спомена, че смених термостата и проблемите си останаха нито по добре нито по зле.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12755
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от vld » 04 Дек 2017, 8:46

stanislav.p написа:Здравейте колеги имам проблем с загряването на автомобила. Колата(е91 330i xDrive 2010год.) я имам от лятото и сега я карам за първа зима, но не ми се струва нормално за 20км(~20мин) да не успява да достигне работна температура. Колата се държи в гараж с температрура 10градуса. Парното в колата е доста слаба да не кажа никакво.Дайте съвет какво да правя. Прикачвам и снимка от диагностиката тази сутрин.
Capture.PNG

Благодаря предварително.
П.С Забравих да спомена, че смених термостата и проблемите си останаха нито по добре нито по зле.

Освен да си смениш термостата, друго няма да ти помогне в случая.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 04 Дек 2017, 8:59

vld написа:
stanislav.p написа:Здравейте колеги имам проблем с загряването на автомобила. Колата(е91 330i xDrive 2010год.) я имам от лятото и сега я карам за първа зима, но не ми се струва нормално за 20км(~20мин) да не успява да достигне работна температура. Колата се държи в гараж с температрура 10градуса. Парното в колата е доста слаба да не кажа никакво.Дайте съвет какво да правя. Прикачвам и снимка от диагностиката тази сутрин.
Capture.PNG

Благодаря предварително.
П.С Забравих да спомена, че смених термостата и проблемите си останаха нито по добре нито по зле.

Освен да си смениш термостата, друго няма да ти помогне в случая.



Това направих вчера оригинален термостат + нов антифриз и обезвъздушаване. И резултат няма дали да копувам нов(325лв.) или може да търся нещо друго.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12755
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от vld » 04 Дек 2017, 10:37

Според realoem.com това е парт номера на термостата за N53 11537549476, Цената му в дарукар е 199.48лв. него ли смени или нещо друго?
Ако за 20 минути каране този бензинов мотор неможе да стигне поне 80-90 градуса за мен термостата не затваря добре.
Да не говорим, че е с електрическа водна помпа, която се упрвлява от ДМЕ и до достигане на оптимална работна температура циркулацията на антифриза е силно намалена.
За да си сигурен, че термостата не работи можеш да си пуснеш от скритото меню на километража дигиталните показания на температурата и да почнеш да караш, правиш следния тест, караш докато загрее на 80-90-100 градуса и щом загрее минаваш по някой по голям булевард или на околовръстното с постоянна скорост около 100 за 2-3 минути, ако температурата падне пак до 60 градуса е ясно че термостата не затваря.
Ако си някъде където има по дълъг наклон можеш и там да тестваш, при изкачване ще вдигне температура, после спускаш на скорост без газ, ако падне на 60 пак е дефектен термостата.
Здравия термостат не позволява темературата да пада с повече от 3-4 градуса под темературата му на отваряне.
За този мотор незнам на колко градуса отваря термостата, но вероятно пише някъде по него и можеш да се ориентираш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от Gqbriel » 04 Дек 2017, 11:33

vld написа:Според realoem.com това е парт номера на термостата за N53 11537549476, Цената му в дарукар е 199.48лв. него ли смени или нещо друго?
Ако за 20 минути каране този бензинов мотор неможе да стигне поне 80-90 градуса за мен термостата не затваря добре.
Да не говорим, че е с електрическа водна помпа, която се упрвлява от ДМЕ и до достигане на оптимална работна температура циркулацията на антифриза е силно намалена.
За да си сигурен, че термостата не работи можеш да си пуснеш от скритото меню на километража дигиталните показания на температурата и да почнеш да караш, правиш следния тест, караш докато загрее на 80-90-100 градуса и щом загрее минаваш по някой по голям булевард или на околовръстното с постоянна скорост около 100 за 2-3 минути, ако температурата падне пак до 60 градуса е ясно че термостата не затваря.
Ако си някъде където има по дълъг наклон можеш и там да тестваш, при изкачване ще вдигне температура, после спускаш на скорост без газ, ако падне на 60 пак е дефектен термостата.
Здравия термостат не позволява темературата да пада с повече от 3-4 градуса под темературата му на отваряне.
За този мотор незнам на колко градуса отваря термостата, но вероятно пише някъде по него и можеш да се ориентираш.

Отваря на около 107гр..това първо,понеже и аз съм с гараж с такава темп до 5 мин трябва да е над 60гр ...а колата загрява бързо,точно защото не циркулира и помпата почти не работи ..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 04 Дек 2017, 13:38

Благодаря голеги довечера след като се прибера ще видя номера дали е същия да не е объркано нещо но платих 325лв. Също така ще направя тестовете да видим за колко време ще загрее и дали след това ще падне температурата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от desonator » 04 Дек 2017, 19:30

Карах N53 три години.
Термостатите са много дефектни, смених един-не загряваше-смених втори- започна да загрява бързо и след 4м пак започна да не загрява-смених 3-ти и започна да си загрява като пресния и така две години.
Колата загрява до 100гр за под 10мин на -3,4гр. Тествал съм го над 10 пъти.

Термостатите са дефектни, за щастие моя дилър го знаеше и ми ги заменяше срещу протокол от сервиза.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 04 Дек 2017, 20:18

Ясно явно ще трябва нов термостат може да съм попаднал на менте. След като я карах 1 час и не загря нещо не е наред и най вероятно ще е термостата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от Gqbriel » 04 Дек 2017, 20:44

Мотора е Н52б25 - седяла от 7 сутринта навън в тоя студ - това е температура при палене

Изображение

Това е 5мин по-късно и забележи разстоянието около 3км (само в задръстване карал съм с 30/40 без да и дам никаква газ,парното е включено от момента на запалването)
Изображение
Тука беше на 72 ама спрях и докато се сетя да снимам падна на 69

Помпата е на 3 месеца както и термостата - пиербург и бер (помпата е произведена по печат миналия ноември)

Като разликата в двете снимки е 6-8мин


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 06 Дек 2017, 8:13

Здравейте отново колеги. Днес отново си правих проби с колата и се оказа че ако парното не работи колата загрява на 100 градуса не много бързо, но поне ги достига и ги държи, но в момента в който пусна парното започват да падат и се задържат на 70 градуса. Това отново ли се дължи на термостата?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12755
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от vld » 06 Дек 2017, 8:21

Да.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 06 Дек 2017, 8:28

Благодаря за бързият отговор колега. Също така съм безкрайно благодарен на всички.Ще намеря време и ще закарам да сменят отново термотстата и дано проблемът се отстрани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от Gqbriel » 06 Дек 2017, 10:13

stanislav.p написа:Благодаря за бързият отговор колега. Също така съм безкрайно благодарен на всички.Ще намеря време и ще закарам да сменят отново термотстата и дано проблемът се отстрани.

Просто не набивай пак 300лв а 80лв за бер.. :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от stanislav.p » 06 Дек 2017, 10:17

Gqbriel написа:
stanislav.p написа:Благодаря за бързият отговор колега. Също така съм безкрайно благодарен на всички.Ще намеря време и ще закарам да сменят отново термотстата и дано проблемът се отстрани.

Просто не набивай пак 300лв а 80лв за бер.. :mhihi:



Ооо да! Определено няма пак да дам тези пари отново за същото нещо, но ще се пробвам да направя и рекламация просто не е редно такива пари за ментета.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Проблем с загряването на E91

Мнение от nikola59 » 06 Дек 2017, 12:14

stanislav.p написа:
Gqbriel написа:
stanislav.p написа:Благодаря за бързият отговор колега. Също така съм безкрайно благодарен на всички.Ще намеря време и ще закарам да сменят отново термотстата и дано проблемът се отстрани.

Просто не набивай пак 300лв а 80лв за бер.. :mhihi:



Ооо да! Определено няма пак да дам тези пари отново за същото нещо, но ще се пробвам да направя и рекламация просто не е редно такива пари за ментета.

Колега, би ли написал каталожният номер на този термостат и от къде си го купувал?

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook