Оранжева подсветка-проблем

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Оранжева подсветка-проблем

Мнение от desonator » 02 Дек 2017, 16:35

Не ми свети оранжевата подсветка на копчетата в купето.
Свети единствено джойстика на навигацията, климатичния панел и копчето за светлини-когато е на 0 (колаго е на А, на габарити или фарове и то не свети).

Моля ако може някой колега да замери сиво /червения кабел отговаррящ за подсветката на всеки бутон и да ми каже
-какво тече по него когато габаритите са изключени и
-когато са включени какво тече?

Кабела може да се види на всеки един бутон с оранжева подсветка.
Най-лесно е да се махне един от единичните бутони за ел.стъклата и да се премери там, или ако сте автомат може да премерите от подсветката на буквичките.

Надявам се накой да отдели 10мин и да ми каже какво измерва с мултицета.
Ако сте от София и искате да се запознаем мога и аз да го замеря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 19.03.2017

Re: Оранжева подсветка-проблем

Мнение от desonator » 04 Дек 2017, 19:12

Колеги, реших проблема който, не беше изобщо приятен.
За целта се наложи разглобяване на доста неща, рязане на кабели, мерене и припояване.
Добре, че БМВ са измислили програма съдържаща всички кабелни връзки, понеже явно неможе да се разчита някой тук, да помогне.
Успех на всички и ако някой има подобен проблем да знае, че веригата за оранжевата подсветка на бутоните се казва 58g dimed instrument lightning. Цвета на кабела е сив с две червени тънки ивици, по него не тече нищо ако не сте на габарит/фарове. Ако е пусната тече 12в, които се подават от FRM, модула.
Има още малко тънкости от осно включването и изключването на веригата но това може да си го видите сами във ista(това е програмата за БМВ).

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook