Проблем с подгрева на седалката на е91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Проблем с подгрева на седалката на е91

Мнение от zlatev2000 » 01 Дек 2017, 15:45

Здравейте колеги. Отскоро ми изчезна подгрева на шофьорската седалка. Изчетох нета но не намерих сходен проблем.
При всички им се изключват диодите на копчето, а при мен като включиш си остават включени и си светят но нищо не подгрява.
Пасажерската седалка си е ок и всичко и работи.Бушоните са проверени и са ок.

Явно е прекъснат нагревателя ( без да е дал на късо) или модула под седалката е изпляскал. Как да разбера в кое от двете е проблема ?
Ако са реотаните, от къде мога да си купя такива нови за модела , нямам предвид оригинални от БМВ.
Ако е модула по седалката , трябва ли да се кодира след смяната? Възможен ли е ремонт на модула?

Също така и двете седалки когато всичко работеше, загряваха мноого бавно. Някъде за 5-10 мин което е пълна глупост , защшото вече почти съм си стоплил сам дотогава :) Може ли да се промени това време?

Колата е е91 от 09.2005

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с подгрева на седалката на е91

Мнение от sincheto » 01 Дек 2017, 16:39

zlatev2000 написа:Здравейте колеги. Отскоро ми изчезна подгрева на шофьорската седалка. Изчетох нета но не намерих сходен проблем.
При всички им се изключват диодите на копчето, а при мен като включиш си остават включени и си светят но нищо не подгрява.
Пасажерската седалка си е ок и всичко и работи.Бушоните са проверени и са ок.

Явно е прекъснат нагревателя ( без да е дал на късо) или модула под седалката е изпляскал. Как да разбера в кое от двете е проблема ?
Ако са реотаните, от къде мога да си купя такива нови за модела , нямам предвид оригинални от БМВ.
Ако е модула по седалката , трябва ли да се кодира след смяната? Възможен ли е ремонт на модула?

Също така и двете седалки когато всичко работеше, загряваха мноого бавно. Някъде за 5-10 мин което е пълна глупост , защшото вече почти съм си стоплил сам дотогава :) Може ли да се промени това време?

Колата е е91 от 09.2005


На диагностика закачал ли си колата и как ти е акумулатора?

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с подгрева на седалката на е91

Мнение от zlatev2000 » 04 Дек 2017, 10:33

Акумулатора е на 3 седмици нов , на диагностика дава някаква грешка за подгрева, но тоя пич който я чете не ми каза каква е точно.
Днеска ще отида до друг да я прочете да видя какво точно дава.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с подгрева на седалката на е91

Мнение от zlatev2000 » 10 Дек 2017, 16:16

Грешката която дава е : Seat heating , driver's side .
Според мен нищо конкретно не е това. Или е модула или е нагревателите, бутоните са проверени , работят.
Според мен е почти сигурно че е нагревателя , защото е нормално на тези години да се прекъсне или окъси.

От къде може да се купи нагревател за седалката?

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 18.08.2013
Пол: Мъж

Re: Проблем с подгрева на седалката на е91

Мнение от zlatev2000 » 14 Дек 2017, 10:18

Тъй като немога да си намеря оригинални подгревни "платна" за да си ги подменя , искам да питам дали някой е слагал от китайските дето се продават в и-бей за 25-30 долара?
Чудя се дали няма да дават грешка към модула и към компа, ако не са със същото съпротиление като оригиналните?

Моля някой ако го правил това да даде някой съвет, за да не се окаже че ще си купя платната,ще си разцепа седалката да ги сменям и накрая да не могат да се подкарат с оригиналното управление и да трябва да се правят цигании.
Ако немогат да тръгнат с оригиналния модул, по добре да съм без подгрев.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook