е92 кожен салон подгрев

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

е92 кожен салон подгрев

Мнение от plamen_hh » 30 Ное 2017, 23:39

Здравейте имам бмв е92 с черен кожен салон и скоро извадих едната седалка и видях че в долницата и има подгрев и даже се връзва с колата има си букси но нямам копчета на таблото за него.Някакви идеи ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от Gqbriel » 01 Дек 2017, 11:24

plamen_hh написа:Здравейте имам бмв е92 с черен кожен салон и скоро извадих едната седалка и видях че в долницата и има подгрев и даже се връзва с колата има си букси но нямам копчета на таблото за него.Някакви идеи ?

Да не са ти копчетата на управлението на климатика
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от Knoxville_ » 01 Дек 2017, 11:36

При моделите, които имат подгрев като екстра, би трябвало всички коли, слезнали от поточната линия да го имат. Така излиза по-изгодно на производителя.
Реално се заплаща някоя друга хиледарка в евро, за да ти изведат копчето в централната конзола и да боцнат бушона в инсталацията. По-сръчните могат да си го направят и сами.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от 100imenov » 01 Дек 2017, 11:37

plamen_hh написа:Здравейте имам бмв е92 с черен кожен салон и скоро извадих едната седалка и видях че в долницата и има подгрев и даже се връзва с колата има си букси но нямам копчета на таблото за него.Някакви идеи ?

Кое по-точно като свали седалкта те наведе на мисълта че имаш подгрев?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от Gqbriel » 01 Дек 2017, 12:02

Knoxville_ написа:При моделите, които имат подгрев като екстра, би трябвало всички коли, слезнали от поточната линия да го имат. Така излиза по-изгодно на производителя.
Реално се заплаща някоя друга хиледарка в евро, за да ти изведат копчето в централната конзола и да боцнат бушона в инсталацията. По-сръчните могат да си го направят и сами.

Дрън че пляс...нека не си говорим глупости,отделно както каза 100именов - каквото е видял отдолу май са пружините ,защото подгрева е под кожата..ще го види леко трудно
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от sincheto » 01 Дек 2017, 12:19

Knoxville_ написа:При моделите, които имат подгрев като екстра, би трябвало всички коли, слезнали от поточната линия да го имат. Така излиза по-изгодно на производителя.
Реално се заплаща някоя друга хиледарка в евро, за да ти изведат копчето в централната конзола и да боцнат бушона в инсталацията. По-сръчните могат да си го направят и сами.

Колега, виждам, че караш Хонда, там може и да е така, но при БМВ всичко се цака и даром няма - най-много да получиш някоя заготовка за алармата и дотам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от plamen_hh » 01 Дек 2017, 12:24

100imenov написа:
plamen_hh написа:Здравейте имам бмв е92 с черен кожен салон и скоро извадих едната седалка и видях че в долницата и има подгрев и даже се връзва с колата има си букси но нямам копчета на таблото за него.Някакви идеи ?

Кое по-точно като свали седалкта те наведе на мисълта че имаш подгрев?

Свалих едната седалка да и сменя долната част и под кожата имаше една кутийка и по напред една пластмасова подложка прозрачна с реотани на няколко кръгчета и кабелите всичко си има букси към колата но нямам копчета това е странно.Ако салона просто е сменян трябваше да остава празна буксата за реотаните


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от Knoxville_ » 01 Дек 2017, 12:30

sincheto написа:
Knoxville_ написа:При моделите, които имат подгрев като екстра, би трябвало всички коли, слезнали от поточната линия да го имат. Така излиза по-изгодно на производителя.
Реално се заплаща някоя друга хиледарка в евро, за да ти изведат копчето в централната конзола и да боцнат бушона в инсталацията. По-сръчните могат да си го направят и сами.

Колега, виждам, че караш Хонда, там може и да е така, но при БМВ всичко се цака и даром няма - най-много да получиш някоя заготовка за алармата и дотам.


Не е само за Хонда, колега. При други марки също го има. Дори в този форум четох тема, че всички Е46 имат борд компютър, но нямат лостчето, което да го управлява. (Мисля, че имаше някъде DIY тема). При ВАГ групата е същото с борд компютъра. Цялостно говорим за неща, които не изискват хардуерно добавяне на компоненти (ясно е, че няма скрит шибидах между тавана и ламарината :ok: ). Предполагам доста хора тук знаят DCS в Надежда - там говорих с едно момче, което ми обясни как се активира автопилот за 5 минути със закачане на компютър (Е46 фейс). И т.н., и т.н.

Извинявам се за :OT:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от 100imenov » 01 Дек 2017, 12:44

Реотаните са между дунапрена и кожата на седалкта и отделно са увити в някаква материя, сиреч за да стигнеш до тях трябва да разтапицираш. Ако говориш за жълтата кутия под седалката в нея влизат кабели за кантара, ел регулиране, подгрев и т.н. не е гарант за нищо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от Gqbriel » 01 Дек 2017, 14:15

Knoxville_ написа:
sincheto написа:
Knoxville_ написа:При моделите, които имат подгрев като екстра, би трябвало всички коли, слезнали от поточната линия да го имат. Така излиза по-изгодно на производителя.
Реално се заплаща някоя друга хиледарка в евро, за да ти изведат копчето в централната конзола и да боцнат бушона в инсталацията. По-сръчните могат да си го направят и сами.

Колега, виждам, че караш Хонда, там може и да е така, но при БМВ всичко се цака и даром няма - най-много да получиш някоя заготовка за алармата и дотам.


Не е само за Хонда, колега. При други марки също го има. Дори в този форум четох тема, че всички Е46 имат борд компютър, но нямат лостчето, което да го управлява. (Мисля, че имаше някъде DIY тема). При ВАГ групата е същото с борд компютъра. Цялостно говорим за неща, които не изискват хардуерно добавяне на компоненти (ясно е, че няма скрит шибидах между тавана и ламарината :ok: ). Предполагам доста хора тук знаят DCS в Надежда - там говорих с едно момче, което ми обясни как се активира автопилот за 5 минути със закачане на компютър (Е46 фейс). И т.н., и т.н.

Извинявам се за :OT:


Да вметна нещо борд компа не е подгряване на седалки ;) а си е заложен фабрично и без него не става..докато подгрев-а е екстра и бецален ...дай да не обясняваме някакви неща за Е90 от чел за Е46 и тем поодни...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от plamen_hh » 01 Дек 2017, 16:58

100imenov написа:Реотаните са между дунапрена и кожата на седалкта и отделно са увити в някаква материя, сиреч за да стигнеш до тях трябва да разтапицираш. Ако говориш за жълтата кутия под седалката в нея влизат кабели за кантара, ел регулиране, подгрев и т.н. не е гарант за нищо.

Да за реотаните говоря че ги има и не трябва да се разтапецира за да се видят просто като се разкачи отзад кожата и се надигне се виждат между дунапрена и кожата и започвам да си мисля че наистина всички си ги имат които са с кожа но явно просто не слагат копчета и управление
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от plamen_hh » 01 Дек 2017, 17:06

Изображение
точно това се вижда между дунапрена и кожата само дето е на кръгчета


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от koziak » 01 Дек 2017, 17:47

Това не е подгряване

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от Dextuar » 01 Дек 2017, 17:52

plamen_hh написа:
100imenov написа:Реотаните са между дунапрена и кожата на седалкта и отделно са увити в някаква материя, сиреч за да стигнеш до тях трябва да разтапицираш. Ако говориш за жълтата кутия под седалката в нея влизат кабели за кантара, ел регулиране, подгрев и т.н. не е гарант за нищо.

Да за реотаните говоря че ги има и не трябва да се разтапецира за да се видят просто като се разкачи отзад кожата и се надигне се виждат между дунапрена и кожата и започвам да си мисля че наистина всички си ги имат които са с кожа но явно просто не слагат копчета и управление

Я да се помъчим и да поразсъждаваме заедно :winky: Е9х е вече на пазара от има няма 12-13 години, достъпна кола вече дори за разбиранията на българина. Мислиш ли, че ако това, което си внушаваш, беше вярно, досега нямаше да има хиляди гайдове по форуми и прочие, които да обясняват как не е нужно да си поръчваш подгрев, а само да си смениш конзолата с копчетата?
Мдааа... и аз така си мисля ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: е92 кожен салон подгрев

Мнение от plamen_hh » 01 Дек 2017, 17:58

dextuar написа:
plamen_hh написа:
100imenov написа:Реотаните са между дунапрена и кожата на седалкта и отделно са увити в някаква материя, сиреч за да стигнеш до тях трябва да разтапицираш. Ако говориш за жълтата кутия под седалката в нея влизат кабели за кантара, ел регулиране, подгрев и т.н. не е гарант за нищо.

Да за реотаните говоря че ги има и не трябва да се разтапецира за да се видят просто като се разкачи отзад кожата и се надигне се виждат между дунапрена и кожата и започвам да си мисля че наистина всички си ги имат които са с кожа но явно просто не слагат копчета и управление

Я да се помъчим и да поразсъждаваме заедно :winky: Е9х е вече на пазара от има няма 12-13 години, достъпна кола вече дори за разбиранията на българина. Мислиш ли, че ако това, което си внушаваш, беше вярно, досега нямаше да има хиляди гайдове по форуми и прочие, които да обясняват как не е нужно да си поръчваш подгрев, а само да си смениш конзолата с копчетата?
Мдааа... и аз така си мисля ;)

Незнам не съм я купувал от магазина но изглежда при мен подгрев има на седалките и кабели но копчета и сигурно някакво управление липсват незнам какво да мисля


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook