Пукнато предно стъкло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 470
Регистриран на: 4.04.2011
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: 4.0 TFSI

Пукнато предно стъкло

Мнение от surfboard » 15 Ное 2017, 11:35

Здравейте, колеги. Преди няколко дни, при разминаване с ТИР, малко камъче удари предното ми стъкло и то се пукна. Пукнатината не е голяма, в радиус от около 1 сантиметър е, но ме притеснява, че започват да се появяват "лъчове" около мястото на удара и е възможно те да станат по-големи и с времето стъклото да се пукне още повече.
Как се процедира в такива случаи? Най-логичното е стъклото да се смени, но чух за някакви майстори, които "запълвали" тези пукнатини и стопирали процеса на уголемяването им. Можете ли да ме насочите към такъв специалист?
Вариантът за ново стъкло ми се струва краен, защото все пак пукнатината не е толкова голяма. Третият вариант е да си го карам така, но се притеснявам да не би от КАТ да ми правят проблем ако ме спрат или пък да не мога да мина на технически преглед.
Какво ще ме посъветвате?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от 3186 » 15 Ное 2017, 11:43

Зависи от пукнатината, ако е тръгнал дълъг лъч ще е почти невъзможно. Миналата зима оправях такава пукнатина с лъч около 10 см при един човек в Горубляне, който се занимава с ремонти на пукнати стъкла. Реклама няма да правя, но гугъл знаеш как да ползваш ;) Беше към 50-60 лв и стана за половин час. Съвета ми е да не го бавиш, защото студа му влияе зле и лъча може да се удължи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от overclock » 15 Ное 2017, 12:21

В Дару кар мисля, че също лепят пукнатини по предното стъкло.
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Bexim » 15 Ное 2017, 12:57

С RainX за 20 лв можеш и сам да си го залепиш, но трябва слънце, което вече е кът...
Или инфрачервена лампа.
Аз съм си лепил такива и не са се увеличавали.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от ceco_kd » 15 Ное 2017, 14:23

И на мен миналата година в Русе едно момче ми лепи такава пукнатина от разминаване с джип. При мен всичко е ок вече една година, но колкото по-рано отидеш е по-добре и по-качествено става. Иначе на мен ми взе момчето 15 лева. А той самия ми показа как на неговото БМВ има пукнатина около 30-40 см и ако не ми я беше показал нямаше да я открия сам повярвай ми. Вярно, че не беше централно, ами в ъгъла на стъклото, но......Така, че не му мисли ами отивай да ти го фиксират спуканото, за да не се разраства. То ако всеки път тръгнеш да сменяш стъклото заради някое камъче, че ти е пукнало тук или там стъклото.... къде ще му излезе края :D . Успех и със здраве колега!
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Dextuar » 15 Ное 2017, 14:33

Тази година смених 2 стъкла заради камъчета, бях писал и във форума и всички казаха, че е по-добре да се смени, така и направих.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Bexim » 15 Ное 2017, 16:04

Ами не е по-добре, рискът да потрошат друго е по-голям. От такава смяна на стъкло в БМВ при предишния собственик са счупили една пластмаса зад таблото, която тропаше но отврат.
Едва й намерих лека.. И пак се обажда от време навреме.. :censored:
Много зависи къде е пукнатината.
Аз имам шупла до огледалото, зад него и не я виждам и долу под чистачките, за какво да го сменям, като е оригинално стъкло..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от b00st » 15 Ное 2017, 16:16

Оригиналното стъкло се сменя само кога е на сол! Тия дето ги продават след него са къде по-лесни за трошене от камъчета. От моето е рикишурал камък дето залегнах направо, после имаше само една точка.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от c04 » 15 Ное 2017, 20:16

И при мен същата ситуация ми беше случила преди няколко месеца. Обадих се на един от тези дето възстановяват стъклата, 30лв ми струваше.Като цяло на пипане стъклото и почти напълно гладко и мн. слабо си личи, че е имало нещо. Според мен си струва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Фидел Кастро » 15 Ное 2017, 21:57

ceco_kd написа: А той самия ми показа как на неговото БМВ има пукнатина около 30-40 см и ако не ми я беше показал нямаше да я открия сам повярвай ми.

Колега, аз пък искам да ми повярваш на следната случка: Беше преди около 10 години, около 19 часа, точно по това време - средата на ноември. На изхода на Стражица ме спират КАТ-аджии и започнаха образцова проверка. Нямаше за какво да се заядат и изведнъж единият извади едно странно малко фенерче и започна много подробно да оглежда челното стъкло. След като ми върнаха документите и пожелаха добър път се престраших да ги попитам какво е било това с фенерчето. Отговорът ме удиви: "Господине огледахме Ви абсолютно подробно челното стъкло за наличие на пукнатини и ако имаше дори малка директно Ви пишехме акт. Това ни е заповядано от областното." Направо онемях, но човекът със сигурност каза истината. :shock:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от ceco_kd » 15 Ное 2017, 22:25

Фидел Кастро написа:
ceco_kd написа: А той самия ми показа как на неговото БМВ има пукнатина около 30-40 см и ако не ми я беше показал нямаше да я открия сам повярвай ми.

Колега, аз пък искам да ми повярваш на следната случка: Беше преди около 10 години, около 19 часа, точно по това време - средата на ноември. На изхода на Стражица ме спират КАТ-аджии и започнаха образцова проверка. Нямаше за какво да се заядат и изведнъж единият извади едно странно малко фенерче и започна много подробно да оглежда челното стъкло. След като ми върнаха документите и пожелаха добър път се престраших да ги попитам какво е било това с фенерчето. Отговорът ме удиви: "Господине огледахме Ви абсолютно подробно челното стъкло за наличие на пукнатини и ако имаше дори малка директно Ви пишехме акт. Това ни е заповядано от областното." Направо онемях, но човекът със сигурност каза истината. :shock:

Вярвам ти колега! Мен полицай ми е казвал, че иска ли винаги ще намери за какво да ме хване. Почва се с обичайните неща като проверка на документи(лични и на колата), може да се премине на проверка на пътниците и багажа, оборудване на автомобила, пожарогасител, резервна гума(напомпана, а не мека), ама то по закон знаете ли, че жилетката не й е мястото в багажника, а трябва да си я облечеш преди да излезеш от автомобила, а я да видим имате ли резервни лампи за пътепоказателите, за светлините де що има от всеки вид лампи, а я да видим аптечката има ли всичко необходимо, за което се вади списък с това какво трябва да има в една автомобилна аптечка и естествено дали всичко е в срок на годност. Така, че искат ли да те барнат си изгорял, щото винаги могат да намерят все нещо. Е това е частен случай разбира се и понеже живеем в БГ си караме масово със затъмнени предни стъкла и никоя проверка не го установява това. Така, че всеки си решава дали е нужно след всяка пукнатина да си сменя стъклото и да рискува по време на смяната да му поломят джамджийте нещо, че съм чувал и за случаи на некадърно поставени стъкла, където след удар в дупка по пътя ти се сцепва стъклото понеже е под напрежение заради некачествен монтаж. Та така, въпрос на личен избор кой какво да направи. Ние му казахме на човека, че като се залепи става, да си продължи с това стъкло без да се дочупи, а вече той дали ще го лепи или ще купува ново си е негов избор!
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Hussyi » 17 Ное 2017, 16:58

Фидел Кастро написа:
ceco_kd написа: А той самия ми показа как на неговото БМВ има пукнатина около 30-40 см и ако не ми я беше показал нямаше да я открия сам повярвай ми.

Колега, аз пък искам да ми повярваш на следната случка: Беше преди около 10 години, около 19 часа, точно по това време - средата на ноември. На изхода на Стражица ме спират КАТ-аджии и започнаха образцова проверка. Нямаше за какво да се заядат и изведнъж единият извади едно странно малко фенерче и започна много подробно да оглежда челното стъкло. След като ми върнаха документите и пожелаха добър път се престраших да ги попитам какво е било това с фенерчето. Отговорът ме удиви: "Господине огледахме Ви абсолютно подробно челното стъкло за наличие на пукнатини и ако имаше дори малка директно Ви пишехме акт. Това ни е заповядано от областното." Направо онемях, но човекът със сигурност каза истината. :shock:
Да не проверяват за спукано стъкло а да проверяват и задължават на тия тирове голямата престилка отзаде на прицепа, и аз това лято пострадах от такъв случай след като карах зад един тир

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Alexander82 » 19 Ное 2017, 16:53

Аз смених моето след спукване, но ще ми е интерсно как изглежда лепеното стъкло.
Ако някой колега има снимка мисля, че ще е полезно за темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Hussyi » 19 Ное 2017, 19:06

Alexander82 написа:Аз смених моето след спукване, но ще ми е интерсно как изглежда лепеното стъкло.
Ако някой колега има снимка мисля, че ще е полезно за темата.

ето как изглежда, залепено е в Кобрата
DSC_0003_3.JPG
преди
DSC_0005_3.JPG
след. Сега залепвам стикера за ГО зад спуканото и нищо не се личи
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: Пукнато предно стъкло

Мнение от Alexander82 » 19 Ное 2017, 20:08

Доста добре е станало :yes:
Не очаквах такъв резултат.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook