Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от BMX » 05 Ное 2017, 14:23

Потърсих, но не намерих нищо по темата.
Накратко, колата е Е91. Свалих акумулатора, за да го заредя. Затворих багажника и сега няма отваряне. Някой да знае как да го отворя без да се налага да се гърча като червей, за да монтирам акумулатора през купето?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от Dirty M5 driveR » 05 Ное 2017, 14:40

Около плафона за осветлението на регистрационния номер трябва да има ключалка за аварийното ключе. Не съм сигурен обаче дали всички е91 имат. Огледай добре и ако има трябва да отвориш багажника без проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от BMX » 05 Ное 2017, 15:54

Благодаря!
Аз намерих тази тема, която мисля, че е доста полезна в този случай.
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=690147

Сега акумулаторът се зарежда. Утре ще пробвам и ще пиша.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от zvetiko » 05 Ное 2017, 16:13

BMX написа:Благодаря!
Аз намерих тази тема, която мисля, че е доста полезна в този случай.
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=690147

Сега акумулаторът се зарежда. Утре ще пробвам и ще пиша.


Може да имаш и други проблеми, за това, че си оставил колата без акумулатор.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от BMX » 05 Ное 2017, 16:46

За 24ч без акумулатор не виждам какво толкова друго може да стане, освен запаметените настройки, отчитания и др да се нулират.

Проблем има и той е свързан с това, че при затворен багажник задната щора се плъзга нагоре (както когато се отвори само стъклото) и дава предупреждение, че задния капак е отворен. От това, което изчетох е или ключалката при задната чистачка, или някой от сноповете с кабели от капака към купето. Утре ще я закарам да се провери.
Иначе проблемът с отварянето се разреши по най-лесния начин. При втори оглед успях да намеря въпросната "връвчица". Няколко снимки да не бъркате между шумоизолацията с ръка, както отчаяно търсих аз.

Изображение Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 22.03.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW R1100GS,BMW R1200GS и E90 330i

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от martinbvbvbv » 05 Ное 2017, 19:48

Колега, трябваше да я отключиш с ключа и да подадеш ток през двигателния отсег за по-лесно. След като има ток отварянето на багажника е лесно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от nikola59 » 06 Ное 2017, 2:15

BMX написа: Иначе проблемът с отварянето се разреши по най-лесния начин. При втори оглед успях да намеря въпросната "връвчица". Няколко снимки да не бъркате между шумоизолацията с ръка, както отчаяно търсих аз.

Имаш връвчица и си късметлия, а тези които нямат? :mrgreen: Филма съм го играл лятото и съм писал. Справка: поста ми в Бързи въпроси и отговори стр.220 от 26 Авг 2017, 14:22
Багажник се отваря с 6 или 9 волтова батерия за некъсметлиите. Поствам отново правилният линк с процедурата: http://www.e90post.com/forums/showthrea ... 147&page=3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Отваряне на багажник Е91 без акумулатор

Мнение от donybg » 06 Ное 2017, 7:56

nikola59 написа:
BMX написа: Иначе проблемът с отварянето се разреши по най-лесния начин. При втори оглед успях да намеря въпросната "връвчица". Няколко снимки да не бъркате между шумоизолацията с ръка, както отчаяно търсих аз.

Имаш връвчица и си късметлия, а тези които нямат? :mrgreen: Филма съм го играл лятото и съм писал. Справка: поста ми в Бързи въпроси и отговори стр.220 от 26 Авг 2017, 14:22
Багажник се отваря с 6 или 9 волтова батерия за некъсметлиите. Поствам отново правилният линк с процедурата: http://www.e90post.com/forums/showthrea ... 147&page=3


Наскоро сменях акумулатор и понеже не бях съвсем подготвен за механичната част се наложи да се върна за нещо. Старият акумулатор в мястото пред шофьорската седалка, новия - пред пасажерската, на случен принцип разпръснати 4 броя чисто нови зимни гуми континентал 17/225/45 из цялото купе. Сега, понеже са ми крали 2 износени гуми на 6-7 години в подобна ситуация, реших да си заключа колата, все пак вътре има гуми и акумулатор на стойност средна работна заплата(брутна). Минах си като пич, заключих всички врати ръчно и затворих багажника. Моментът на осъзнаването на нивото на собствения ми кретенизъм беше болезнен. С механичния ключ отключих шофьорската врата, от там задната отвътре, гумите небрежно натъркаляни около колата, седалките свалени, всичките ми 100+ килограма по диагонал върху тях със сръчни ръце, хващащи за сефте тресчотка, затягат болтчета и гайки. Пророних сълза за старото си е46…
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook