Колата ходи на дясно

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.08.2017
Местоположение: Бургас
Кара: Е91 LCI 330d

Колата ходи на дясно

Мнение от h.petrov » 27 Окт 2017, 20:10

Здравейте колеги, проблемът е следния.Вчера смених летните гуми със зимни такива от 18ки летни на 17ки зимни.Викам си да направя едно кръгче вечерта след смяната да видя всичко ли е ок.Карам си аз 120 -130 тресене няма всичко ок, но установих че пусна ли волана колата тръгва на дясно и без проблем си се престроява от лява в дясна лента сама викам си сигурно има наклон да ама не на още няколко участъка я пробвах над 70 км/ч същата работа.Днеска отидох на реглаж преден заден мост при човек , който ми препоръчаха в Бургас длед реглажа никаква промяна.Някакви идеи от какво може да е? Да уточня гумите са чисто нови рънфлат, джантите ги изправиха преди да ги сложат, проверих налягането и то е ок.С летните гуми преди това не съм имал изобщо такъв проблем. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от zvetiko » 28 Окт 2017, 11:39

h.petrov написа:Здравейте колеги, проблемът е следния.Вчера смених летните гуми със зимни такива от 18ки летни на 17ки зимни.Викам си да направя едно кръгче вечерта след смяната да видя всичко ли е ок.Карам си аз 120 -130 тресене няма всичко ок, но установих че пусна ли волана колата тръгва на дясно и без проблем си се престроява от лява в дясна лента сама викам си сигурно има наклон да ама не на още няколко участъка я пробвах над 70 км/ч същата работа.Днеска отидох на реглаж преден заден мост при човек , който ми препоръчаха в Бургас длед реглажа никаква промяна.Някакви идеи от какво може да е? Да уточня гумите са чисто нови рънфлат, джантите ги изправиха преди да ги сложат, проверих налягането и то е ок.С летните гуми преди това не съм имал изобщо такъв проблем. :dunno:


Колега, завърти предните леви с предните десни гуми- ако проблема смени посоката, сменяш гумите. Ако остане същото провери тампоните на окачването.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от Dirty M5 driveR » 28 Окт 2017, 14:13

Щом реглажа е ок и проблемът се появява след смяна на гуми -> търсиш проблема в гумите, или имаш някоя крива джанта. Ако не са с посока размени двете предни и виж дали ще върви ок. Ако продължи на дърпа, но на другата посока сложи задните отпред. И така, докато се нагласят нещата. Нови, стари... все толкова. Не търси проблема в окачването.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.08.2017
Местоположение: Бургас
Кара: Е91 LCI 330d

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от h.petrov » 30 Окт 2017, 16:27

Размених предните гуми уви абсолютно същата работа може би една идея по-малко ходи, но отново на дясно.Утре ще пробвам като разменя предните със задните да видя какъв ще е резултата.И аз мисля или по скоро се надявам проблема да не е в окачването защото наскоро я взех колата от Германия и беше перфектна от към ходова част, но с нашите пътища нищо не се знае..

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от Rainbow » 31 Окт 2017, 16:36

Какво стана с размяната колега?
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.08.2017
Местоположение: Бургас
Кара: Е91 LCI 330d

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от h.petrov » 03 Ное 2017, 17:39

Rainbow написа:Какво стана с размяната колега?


Чак вчера имах време да извърша процедурата, но за жалост никаква промяна да не кажа, че още повече ходи от когато размених предните гуми, но може и да си внушавам вече :(

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Ное 2017, 18:30

Обясни по-подробно за дърпането - пускаш волана и веднага почва да тегли, или след 50-100м почва лееееко да заминава в дадената посока? Като си държиш ръцете на волана усещаш ли напрежение?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от NGneer4eto » 04 Ное 2017, 19:18

h.petrov написа:Размених предните гуми уви абсолютно същата работа може би една идея по-малко ходи, но отново на дясно.Утре ще пробвам като разменя предните със задните да видя какъв ще е резултата.И аз мисля или по скоро се надявам проблема да не е в окачването защото наскоро я взех колата от Германия и беше перфектна от към ходова част, но с нашите пътища нищо не се знае..


Колега, най-вероятно проблем няма. Всички пътища имат наклон надясно. По магистралата също. Ти не го виждаш но го има и не е малък. Различните автомобили понасят по различен начин този наклон. Забелязал съм, че колкото е по-широка гумата толкова повече тегли. Също така зимните гуми повече теглят настрани от летните. При тях съм наблюдавал и ефекта на бягане от шентралната линия. На магистралата съм карал 7-8 различни автомобила и всичките дърпат малко или много надясно. Не даваш никаква информация за гумите също така. Имай предвид, че сега е много топло за зимни гуми и на 10 градуса, особено чисто нови гуми са като кашкавалени - имам опит от миналата зима. По завоите се гънаха все едно не са напомпани. Даже мислех да ги връщам. Обаче като минах 300-400 км се втвърдиха и започнаха да се държат доста стегнато. Иначе си остава по-голямото теглене надясно. Пробвай, ако успееш за проба, да намериш други гуми, но според мен им дай време и гледай как се държат истински, когато стане под 3-4 градуса С.
Казваш, че скоро си взел колата. Най-вероятно не си и свикнал и сега се шашкаш. Като сменяш от летни на зимни поведението на колата се променя значително. Огледай старите летни гуми за странично износване. Ако всичко е симетрично, не виждам от какво може да се притесняваш.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.08.2017
Местоположение: Бургас
Кара: Е91 LCI 330d

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от h.petrov » 04 Ное 2017, 21:01

Dirty M5 driveR написа:Обясни по-подробно за дърпането - пускаш волана и веднага почва да тегли, или след 50-100м почва лееееко да заминава в дадената посока? Като си държиш ръцете на волана усещаш ли напрежение?

Пусна ли волана веднага отива на дясно и то доста отчетливо и трябва с лявата ръка да придържам волана леко за да върви в права посока.

NGneer4eto написа:
Колега, най-вероятно проблем няма. Всички пътища имат наклон надясно. По магистралата също. Ти не го виждаш но го има и не е малък. Различните автомобили понасят по различен начин този наклон. Забелязал съм, че колкото е по-широка гумата толкова повече тегли. Също така зимните гуми повече теглят настрани от летните. При тях съм наблюдавал и ефекта на бягане от шентралната линия. На магистралата съм карал 7-8 различни автомобила и всичките дърпат малко или много надясно. Не даваш никаква информация за гумите също така. Имай предвид, че сега е много топло за зимни гуми и на 10 градуса, особено чисто нови гуми са като кашкавалени - имам опит от миналата зима. По завоите се гънаха все едно не са напомпани. Даже мислех да ги връщам. Обаче като минах 300-400 км се втвърдиха и започнаха да се държат доста стегнато. Иначе си остава по-голямото теглене надясно. Пробвай, ако успееш за проба, да намериш други гуми, но според мен им дай време и гледай как се държат истински, когато стане под 3-4 градуса С.
Казваш, че скоро си взел колата. Най-вероятно не си и свикнал и сега се шашкаш. Като сменяш от летни на зимни поведението на колата се променя значително. Огледай старите летни гуми за странично износване. Ако всичко е симетрично, не виждам от какво може да се притесняваш.

Да възможно е и да се шашкам като цяло иначе гумите са Hankook Winter i*cept evo2 (W320) RFT 225/45/17.Говорих с хората от където ги купих и казаха че и с други хора се е случвало с различни гуми и следващия път като се прибирам в Бургас ще отида да ги завъртят по джантите, по техни думи това можело да реши проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 10.08.2017
Местоположение: Бургас
Кара: Е91 LCI 330d

Re: Колата ходи на дясно

Мнение от h.petrov » 25 Ное 2017, 13:36

Колеги след разменяне на гуми и един реглаж в крайна сметка се установи че наистина проблема е в предницата единия тампон почти го нямало и като цяло 2та предни носачи са за смяна.След 1-2 седмици, когато имам възможност ще отида да ги сменя. :)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook