Проблем с ламбди сонди при 325i

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 29.05.2014
Пол: Мъж

Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от pepo89 » 15 Окт 2017, 20:54

Здравейте колеги. Искам да попитам дали някой се е срещал с проблем като моя. На диагностиката дава грешки на двете сонди преди катализатора, като ми отчита по две грешки на сонда. Едната е грешка в окбеляването на сондите, другата дава грешка при отоплението на сондите. Само да кажа че сондите са нови. Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от merx » 12 Ное 2017, 9:05

Някой нещо? :dunno:

Аз също имам проблема с грешката за отоплението (2CA2 и 2CA3) едновременно. От както започна да я записва ауспуха ми стана черен, преди това си беше чисто бял. Масло не гори. Разлика във вървежа няма. При разхода извънградско също няма - 6.9л/100 км последно мин. седмица. Колата се караше предимно в града.

Бях чел в една тема за друг мотор, че след смяна на ламбда сондата и ауспуха се изчиства, та мисля моите да ги сменям. Все пак да попитам дали може да е нещо друго, понеже ми беше странно, че едновременно започна да записва грешки и на двете сонди. Някакви идеи и за марки освен ОЕМ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от r3s1s74nc3 » 13 Ное 2017, 0:20

Обикновенно двата кабела отговорни за подгрева на ламбдата , са два еднакви цвята . По единия трябва да идва +12 Волта (захранване) , а другия трябва да е маса . С тестова лампа е най-добре да се замери това , че някой път мултицета може да те подведе . Ако има описаните неща и записва грешка свързана с подгрева , значи е време за смяна , да . Относно черния ауспух . Момента в който компютъра на колата почне да вижда проблем с ламбдите , почва да използва заучени горивни карти , който обикновенно са в по-безопасния марж ( по-богата смес ) , която обикновенно води и до прекумерно износване на катализаторите . Ако караш дълго време така , маслото почва да се пълни с бензин доста по-бързо от обичайното , което може да доведе пък до други главоболия .

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 29.05.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от pepo89 » 11 Дек 2017, 7:59

Значи колеги старите ми сонди бяха заминали, тези грешки ми ги даде след като смених и двете сонди преди катализатора със нови. Нямам си и на идея защо се получи така. Но мисля да проверя окабеляването на сондите защото грешките не се махат. А до ауспуха и моя черен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от merx » 13 Дек 2017, 8:28

pepo89 написа:Значи колеги старите ми сонди бяха заминали, тези грешки ми ги даде след като смених и двете сонди преди катализатора със нови. Нямам си и на идея защо се получи така. Но мисля да проверя окабеляването на сондите защото грешките не се махат. А до ауспуха и моя черен.

Само за окабеляването ли продължават да ти излизат грешки или и тези за подгрева? Понеже аз имам само тези за подгрева. И как разбра, че са заминали като грешките продължават да ти излизат? Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 29.05.2014
Пол: Мъж

Re: Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от pepo89 » 27 Дек 2017, 15:49

Колега сега с новите сонди ги записва и двете грешки, а колкото до старите ги нямаше тези грешки. Много ме е яд че ги изхвърлих старите, защото можех сега да ги разменя да видя какво ще изкара с тях.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e87 118i 2005

Re: Проблем с ламбди сонди при 325i

Мнение от ialeksandro » 21 Юни 2021, 18:03

Привет ! Все пак какъв се оказа проблема ?

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook