Проблем заден нагревател на стъклото е91

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 21.07.2010
Местоположение: Plovdiv Sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 320d 163kc 2006г

Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от zlatko_87 » 12 Окт 2017, 20:49

Колеги имам един малък но дразнещ проблем, та до скоро ми работеше нагревателя но от извсно време спря бушон ок свалихме спойлера над стъклото ток до стъклото ок реотаните замерени със мултицет ок няма прекъснати значи остава някакво прекъсване под металната рамка на стъклото дали знаете дали се сваля или върви със стъклото а и някой майстор за Пловдив който може да помогне.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 22.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E90 320i 150 hp 2007 г.
Мечтае да кара: НЛО

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от nasopraso » 17 Окт 2017, 14:03

В Пловдив отиди при Васко...сервиза е до автокъща AutoGili
Всички удоволствия са описани в НК!

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 9.09.2002
Местоположение: София

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от Plague » 19 Ное 2017, 17:50

Имам същия проблем. Някой да ме прати някъде в София ? :D В крайна сметка някой знае ли дали тази пластмаса, която е на самия прозорец се демонтира или е залепена? Къде точно са връзките на кабелите към реотаните на самия прозорец... вероятно там е проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от Gqbriel » 20 Ное 2017, 10:18

Plague написа:Имам същия проблем. Някой да ме прати някъде в София ? :D В крайна сметка някой знае ли дали тази пластмаса, която е на самия прозорец се демонтира или е залепена? Къде точно са връзките на кабелите към реотаните на самия прозорец... вероятно там е проблема.

И аз това се чудя :mhihi: че имам същия проблем...само бушоните още не съм проверил
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от vld » 20 Ное 2017, 12:15

Проблема е в кабелните снопове.
Ето така се оправя проблема на Е91:
https://www.youtube.com/watch?v=Ue3Lx8hAyZE
Аз го правих на Е61, но там е доста по лесно(отне ми един ден от сутрин до вечер), защото не се сваля тавана, там говорителите са удобни за подмяна и реално се прави през техните отвори.
Оправяйте ги докато е време, че после спира да се отваря задната врата, да светят светлите и прочие.
Изображение

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 9.09.2002
Местоположение: София

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от Plague » 23 Ное 2017, 7:36

VLD, при нашите случай явно проблема е друг... ток до стъклото идва и след това кабелите влизат някъде по стъклото под въпросната декорация и няма как да се проследи какво страва натам. Иначе инсталацията беше първото, което проверих... не ми е първото комби това и знам че страдат задните капаци. Гледам по разни чужди форуми че при е91/90 има много вероятни причини да не работят реотаните и на някой им сменяват стъклата... явно се явява проблем в самото стъкло. Понеже сме майстори по всичко преди да тръгна да го сменявам бих искал да се опитам да го оправя.
Ако някой е успял да си реши проблема или са му го оправили в сервиз в района на София нема сподели моля. Ако някой има под ръка счупено стъкло също може да съдейства ако има желание като покаже с 1-2 снимки къде са връзките м/у проводниците и реотаните,
Благодаря предварително!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от vld » 23 Ное 2017, 9:19

Plague написа:VLD, при нашите случай явно проблема е друг... ток до стъклото идва и след това кабелите влизат някъде по стъклото под въпросната декорация и няма как да се проследи какво страва натам. Иначе инсталацията беше първото, което проверих... не ми е първото комби това и знам че страдат задните капаци. Гледам по разни чужди форуми че при е91/90 има много вероятни причини да не работят реотаните и на някой им сменяват стъклата... явно се явява проблем в самото стъкло. Понеже сме майстори по всичко преди да тръгна да го сменявам бих искал да се опитам да го оправя.
Ако някой е успял да си реши проблема или са му го оправили в сервиз в района на София нема сподели моля. Ако някой има под ръка счупено стъкло също може да съдейства ако има желание като покаже с 1-2 снимки къде са връзките м/у проводниците и реотаните,
Благодаря предварително!


Кабелите на реотана са под спойлера с третия стоп, като го махнеш него и отвориш пластмасовия капак на ФМ модула ще ги видиш.
И при мен ток идваше като го мерех с мултицета, но сечението на захранващите проводници беше силно намаляло и при закачена верига и пуснат нагревател масата изчезваше.
Разглоби вземи един мутицет и мери, на изводите на нагревателя при мен съпростилението беше 0.15 ома по спомен, доста си играх аз също мислех, че няма как да са се скъсали, дабе единия път разглобих и не намерих прекъснато(тогава имах прекъснати проводници само в дясната панта), втория път обаче обърнах внимание повече на лявата панта на стъклото и за мое щастие намерих къде е скъсана масата.
Можеш и релето да провериш за всеки случай но е малко вероятно да е от него проблема.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 21.07.2010
Местоположение: Plovdiv Sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 320d 163kc 2006г

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от zlatko_87 » 23 Ное 2017, 22:22

Plague написа:VLD, при нашите случай явно проблема е друг... ток до стъклото идва и след това кабелите влизат някъде по стъклото под въпросната декорация и няма как да се проследи какво страва натам. Иначе инсталацията беше първото, което проверих... не ми е първото комби това и знам че страдат задните капаци. Гледам по разни чужди форуми че при е91/90 има много вероятни причини да не работят реотаните и на някой им сменяват стъклата... явно се явява проблем в самото стъкло. Понеже сме майстори по всичко преди да тръгна да го сменявам бих искал да се опитам да го оправя.
Ако някой е успял да си реши проблема или са му го оправили в сервиз в района на София нема сподели моля. Ако някой има под ръка счупено стъкло също може да съдейства ако има желание като покаже с 1-2 снимки къде са връзките м/у проводниците и реотаните,
Благодаря предварително!



И при мен е така колега кабелите са ок на 100 процента мерени при доста майстори също така и реотаните всички ок ток стига на 100 процента до стъклото и вече се губи някъде по черната рамка на стъклото тази залепената и там нищо несе вижда всеки вика ново стъкло 800-1000+ лв

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от vld » 24 Ное 2017, 8:24

Е ако това е драмата то тя се разрешава доста лесно с една тухла :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от Satanism » 30 Ное 2017, 12:36

Защо ли ги чета тея теми изобщо...май и моя не работи....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от Gqbriel » 30 Ное 2017, 16:37

A как да проверя ток-а по самите реотани дали стига...и някой знае ли кое е релето и къде
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от vld » 30 Ное 2017, 16:45

Gqbriel написа:A как да проверя ток-а по самите реотани дали стига...и някой знае ли кое е релето и къде

Няма как да го провериш.
На входа на нагревателя можеш да видиш дали има съпростивление като направиш верига с мултицет.
По важно е да има ток на кабелите които за нагревателя проверява се при запалена кола.
Всъщност нагревателя като нагревател трудно ще изгори целия наведнъж, всички сте виждали как на по стари коли има ленти накоито остава запотено, това са прекъснати вериги между двата полюса.
За да не бачка целия нагревател или не стига ток до него или ми е прекъсната пистата от входа на проводника до реотаните, което е трудно да се случи, защото е доста дебела и няма причина да се прекъсне току така.
Колкото и да не ви се вярва кабелите стават на пастет като поостареят и се късат, не за друго, ами защото им се вдървява изолацията и почват да се прегъват трудно, в резултат постепенно се намалява сеченито, докато не прекъснат напълно.
Ако имате драма с ФМ модула от време на време и/или примерно ключалката на стъклото или осветлението на номера то това гарантирано води към сноповете.
Преди да му метнеш тухлата провери дали има ток, ако има ток проблема е в нагревателя....
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от Satanism » 30 Ное 2017, 18:33

Моят работи.... :lalala: :lalala: :lalala:

Колкото до проверяването, как не може....тоя пич https://www.youtube.com/watch?v=WhYfqyY7VzM кво прави тогава?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 21.07.2010
Местоположение: Plovdiv Sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 320d 163kc 2006г

Re: Проблем заден нагревател на стъклото е91

Мнение от zlatko_87 » 01 Дек 2017, 22:15

vld написа:
Gqbriel написа:A как да проверя ток-а по самите реотани дали стига...и някой знае ли кое е релето и къде

Няма как да го провериш.
На входа на нагревателя можеш да видиш дали има съпростивление като направиш верига с мултицет.
По важно е да има ток на кабелите които за нагревателя проверява се при запалена кола.
Всъщност нагревателя като нагревател трудно ще изгори целия наведнъж, всички сте виждали как на по стари коли има ленти накоито остава запотено, това са прекъснати вериги между двата полюса.
За да не бачка целия нагревател или не стига ток до него или ми е прекъсната пистата от входа на проводника до реотаните, което е трудно да се случи, защото е доста дебела и няма причина да се прекъсне току така.
Колкото и да не ви се вярва кабелите стават на пастет като поостареят и се късат, не за друго, ами защото им се вдървява изолацията и почват да се прегъват трудно, в резултат постепенно се намалява сеченито, докато не прекъснат напълно.
Ако имате драма с ФМ модула от време на време и/или примерно ключалката на стъклото или осветлението на номера то това гарантирано води към сноповете.
Преди да му метнеш тухлата провери дали има ток, ако има ток проблема е в нагревателя....


Колега моя точно там някъде се губи тока някаде из пистата и аз се чудя как дебела а се е преебала ток стига до жицата която е запоенна на стъклото и от там става нещо но за жалост е кпсаловано и няма как да видя нагревателите са ок меренно със мултицет

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook