Гумено каре на кардан за е91 320д 163

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Гумено каре на кардан за е91 320д 163

Мнение от koziak » 16 Сеп 2017, 16:23

Здравейте колеги!
При оглед на колата забелязах цепнатини в задното гумено каре на кардана към дифа. Предното каре към скоростите има по-малки цепнатини.
Закупих си двете карета и сега въпроса ми е, трудна ли е смяната? Разполагам с канал и инструменти и се чудя дали сам ще успея, Другия ми въпрос е дали при смяната на каретата се налага смяна на висящия лагер?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 26.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гумено каре на кардан за е91 320д 163

Мнение от killyou » 22 Окт 2017, 10:52

Правих го преди 2 седмици същото. Първо сваляш корите, след това генерацията. Откачаш я от към скоростите(след меката връзка при ДПФ-а). Махаш разпънката на диф-а, за да свалиш кюнците. После термозащитните панели и си ти. Не е трудно, но е много играчка. Много важно е да помниш кое къде е било, че е голям пъзел със защитите. А за висящия лагер....ми ако тропа и хрупа или нещо да те съмнява го смени. Мен ако ме питаш го сменявай, че играчката е голяма.
П.П. Забравих да кажа, че съм е91 330д само на задно и със некви спортни пакети и въпросната разпънка отзад може да я нямаш. Също забравих да спомена - гледай как са били сложени каретата, че има значение как ще ги слагаш, да няма после колата ще се разпадне от вибрацииииии

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook