Въпрос за ПДК датчици и 9E35 грешка

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Въпрос за ПДК датчици и 9E35 грешка

Мнение от Satanism » 07 Сеп 2017, 18:31

Здравейте,

Питах в темата за бързи въпроси и отговори, но историята стана по-сложна, така че си позволявам да си пусна една темичка:

Накратко, от сутринта парктроника ми връща 9E35 PDC: Lines, left, ultrasonic sensor. При удар в левия ъгъл, по бронята, заработваше, до следващата дупка или отваряне/затваряне на багажника.

Преди 3-4 дни ми сваляха бронята за боя и реших, че нещо е станало там:
Какво направих днес:
Свалих датчика, пръснах го с контактен спрей, изсуших го.

Като отидох да го монитрам обратно направих следното:
1.Проследих жицата, до където влиза в купето. Горе-долу здрава е, освен на едно място точно към левият заден датчик, където облицовката беше скъсана.Самите жици вътре бяха ОК.Вързах мястото с изолирбанд.
2.Размених датчиците на ляв и вътрешен ляв и монтирах всичко обратно.

Прочетох колата и сега ми дава следната грешка:
9E35 PDC: Lines, middle left, ultrasonic sensor


Питането ми е следното, помни ли си ЕКУ-то на парктроника, кой точно датчик е бил на еди коя си позиция(подобно на дюзите) или за него всички са "просто" датчици и не прави разлика между тях.Тоест, ако сложа крайният ляв в дясно, за ЕКУ-то той просто става краен десен без намеса, инициализиране,кодиране и т.н.
Питането ми е следното, според резултатите от моите експерименти, дали датчика просто е приключил и мога смело да поръчвам друг или имам проблем по кабелите.

БлагодарЪ на прочелите и изразилите мнение!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Въпрос за ПДК датчици и 9E35 грешка

Мнение от awful » 07 Сеп 2017, 19:04

Познава сензорите чрез кабелите сензорите са еднакви всичките, щом си поместил сензора и ти е дало грешка на другото място където преди това не е имало значи сензора си е за смяна.
За всеки случаи смени този които е със грешка със краен десен, и виж дали ще даде грешка за десния, и ако е покаже ясно ти е :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпрос за ПДК датчици и 9E35 грешка

Мнение от Satanism » 07 Сеп 2017, 19:34

За съжаление, само тия 2та са леснодостъпни, без да се сваля бронята.Поръчах си от ебе-я...40 паунда, нов, в цвят.....дано е от него.Ако не, ще си тегля ножа.НЕ знам кой гений е измислил, точно на Е90, жиците да нямат куплунг към главния сноп....

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook