Смяна на акумулатор - Е90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW F31 LCI

Смяна на акумулатор - Е90

Мнение от bellerephon » 30 Авг 2017, 7:55

Здравейте,

Интересува ме дали трябва да се прави нещо специално при смяна на акумулатор. Чувал съм, че след смяната трябва да се мине на диагностика и да се каже на компютъра, че колата е с нов акумулатор, така ли е ? Ако не ходя на диагностика ще има ли проблем ? Също така какъв акумулатор бихте препоръчали за моята кола 2.0 D 163 к.с.

Благодаря предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Смяна на акумулатор - Е90

Мнение от Dextuar » 30 Авг 2017, 8:02

bellerephon написа:Здравейте,

Интересува ме дали трябва да се прави нещо специално при смяна на акумулатор. Чувал съм, че след смяната трябва да се мине на диагностика и да се каже на компютъра, че колата е с нов акумулатор, така ли е ? Ако не ходя на диагностика ще има ли проблем ? Също така какъв акумулатор бихте препоръчали за моята кола 2.0 D 163 к.с.

Благодаря предварително !


Колега, ползвай търсачката! Многократно е писано по този въпрос. Нали не мислиш, че си първия с такава кола, на когото му се е налага смяна на акумулатор?

И да, трябва да се кодира колата за новия акумулатор, ако е различен по тип и ампераж от стария и след това трябва да се регистрира смяната в DDE.

И да, не е хубаво да караш колата с новия акумулатор, без да направиш горните неща. Аз заложих на Varta 80AH обикновен и съм доволен.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW F31 LCI

Re: Смяна на акумулатор - Е90

Мнение от bellerephon » 30 Авг 2017, 8:18

Благодаря за бързия отговор !
Ще използвам търсачката занапред.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook