Липса на мощ и разход на масло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Липса на мощ и разход на масло

Мнение от bigant » 29 Авг 2017, 10:15

Здравей колеги имам нужда от съвет става въпрос за е90 325и 218кс 2005 наскоро сменях клапан на картерните газове и маркучите към него преди смяната харчеше по 1/2 килца масалце на 1000к.. ужас.. след згобяването се почна коледната елха абс , накладки абе всичко чак до енджън чека. Като се покаже този абс колата умира няма мощ все едно карам 1.6 смешна работа и километража отказва ходи на горе на доло като се включи това нещо. Също така се включва енджън чека Engine Fault май че беше тогава давам газ еми не набира едвам едвам и се тресе цялата чукат повдигачи пуши ужас в чудо се виждам дори като ги няма тези чекове пак няма тяга за 200 и косур коня и не реагира на гъзта веднага. Ако някой би желал да ми каже от къде да почна да дира проблема ще съм му много благодарен.
Забравих да спомена главата е правена от предния собственик, има ли вероятност някой ламбда сонда и катализатора да са дали фира и от там да идват проблемите не ми ще да хвърлям двг на кофата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от Gqbriel » 29 Авг 2017, 10:41

bigant написа:Здравей колеги имам нужда от съвет става въпрос за е90 325и 218кс 2005 наскоро сменях клапан на картерните газове и маркучите към него преди смяната харчеше по 1/2 килца масалце на 1000к.. ужас.. след згобяването се почна коледната елха абс , накладки абе всичко чак до енджън чека. Като се покаже този абс колата умира няма мощ все едно карам 1.6 смешна работа и километража отказва ходи на горе на доло като се включи това нещо. Също така се включва енджън чека Engine Fault май че беше тогава давам газ еми не набира едвам едвам и се тресе цялата чукат повдигачи пуши ужас в чудо се виждам дори като ги няма тези чекове пак няма тяга за 200 и косур коня и не реагира на гъзта веднага. Ако някой би желал да ми каже от къде да почна да дира проблема ще съм му много благодарен.
Забравих да спомена главата е правена от предния собственик, има ли вероятност някой ламбда сонда и катализатора да са дали фира и от там да идват проблемите не ми ще да хвърлям двг на кофата.

Самото сглобяване,няма отношение към накладки ,нито абс...почваш от диагностика,защото очевидно имаш проблем,или някой е сгафил генерално или колата си има проблем.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от b00st » 29 Авг 2017, 10:50

bigant написа:Здравей колеги имам нужда от съвет става въпрос за е90 325и 218кс 2005 наскоро сменях клапан на картерните газове и маркучите към него преди смяната харчеше по 1/2 килца масалце на 1000к.. ужас.. след згобяването се почна коледната елха абс , накладки абе всичко чак до енджън чека. Като се покаже този абс колата умира няма мощ все едно карам 1.6 смешна работа и километража отказва ходи на горе на доло като се включи това нещо. Също така се включва енджън чека Engine Fault май че беше тогава давам газ еми не набира едвам едвам и се тресе цялата чукат повдигачи пуши ужас в чудо се виждам дори като ги няма тези чекове пак няма тяга за 200 и косур коня и не реагира на гъзта веднага. Ако някой би желал да ми каже от къде да почна да дира проблема ще съм му много благодарен.
Забравих да спомена главата е правена от предния собственик, има ли вероятност някой ламбда сонда и катализатора да са дали фира и от там да идват проблемите не ми ще да хвърлям двг на кофата.

Колега, с тоя главоломен разход на масло, сериозно ли мислиш, че е от сепаратора само, половин литър на 1000км? Мотора ти е за отваряне и основен ремонт най-вероятно. От къде да почнеш? Мерене на компресия и диагностика, разбира се. А дано миналия собственик не е свалял главата, само за да я закърпи преди тебе...

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от bigant » 29 Авг 2017, 11:11

Не момчето беше точно каза ми всичко естесвено след покупката че са правили главата на стойност 3000лв защото е бутала масло но и след ремонта пак пахапвала и при мен също пушеното не е като преди само при смачкване на падала пропушва клапана който смених очевидно не е работил оригиналния е бил на 100% щом ми бяха пълни колекторните тръби мен ме довежда до мисълта че дава трешни данни на компа и бърка работата на мотора а и баща ми без да ме пита сложил 10на40 масло до колкото знам трябва 5на30 или 5на40/50

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от drago9205 » 29 Авг 2017, 11:50

Най-добре към всичко което ще правиш да източиш маслото и да го смениш с някое адекватно, че щом сте сложили 10w40 имам усещане, че може и да сте избрали и такова, което да не отговаря на БМВ спецификациите, в темата за бързи въпроси и отговори последните 2 страници точно масло се обсъжда. Прочети ги, може да ти е полезно.

А това с точното момче - нали се сещаш, че всеки може да ти каже, че е правил ремонт за 3 бона, а всъщност да не е :cry:

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от bigant » 29 Авг 2017, 12:09

Да принципно е така всеки би излъгал но то си личеше че не разбира питах го какво е правил по мотора за да знам от къде да почна да търся проблемите и той си ми каза какво са му казали в бмв да прави и там я е оставил да се прави иначе маслото е кастрол уж :д еми закачам я за диагностика и ще разберем от какво прави така отново, иначе благодаря за отзивите ще споделя какво са ми казали на на диагностиката. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от drago9205 » 29 Авг 2017, 12:38

Сподели и кой точно кастрол е това, че точно както ти казах в другата тема пак така един колега беше слагал кастрол, но не баш такова каквото трябва да слага :D

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от zaharia » 29 Авг 2017, 13:09

Само от едно масло дори и да е менте минералка не би трябва да се появят подобни грешки. Чел съм, че при смяна на маслоуловителя може да има проблем с уплътненията на всмукателния колектор ако не са сложени както трябва, да засмуква въздух и да води до неправилна работа на двигателя, а оттам да се появяват и различните грешки. Може и някой кабел или друга част да не е правилно свързана при монтажа. Ако нямаш достатъчно доверие на сервиза е редно да се отиде в доказан сервиз където да погледнат колата. Разбира се може да става въпрос и за нещо друго, което не е свързано със смяната на филтъра на картерните газове.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от b00st » 29 Авг 2017, 13:20

bigant написа:Да принципно е така всеки би излъгал но то си личеше че не разбира питах го какво е правил по мотора за да знам от къде да почна да търся проблемите и той си ми каза какво са му казали в бмв да прави и там я е оставил да се прави иначе маслото е кастрол уж :д еми закачам я за диагностика и ще разберем от какво прави така отново, иначе благодаря за отзивите ще споделя какво са ми казали на на диагностиката. :bchug:

Няма ли документи за ремонта, фактури и т.н....може да ти е казал много работи, ама до колко са се случили е отделен въпрос :)
Според мен трябва да посетиш някой сервиз.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от vld » 29 Авг 2017, 13:40

Леле половин литър на хиляда километра :shock:
Как да има мощност, то катализатора и ламбда сондидте са фира 100% при толкова голям разход на масло.
Мери и компресията и ако е зле мотора на масата, правиш го и това е, ще глътне бая пара ама какво да се прави това е положението :yes:
Изображение

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от zaharia » 29 Авг 2017, 13:56

bigant написа:Не момчето беше точно каза ми всичко естесвено след покупката че са правили главата на стойност 3000лв защото е бутала масло но и след ремонта пак пахапвала и при мен също пушеното не е като преди само при смачкване на падала пропушва клапана който смених очевидно не е работил оригиналния е бил на 100% щом ми бяха пълни колекторните тръби мен ме довежда до мисълта че дава трешни данни на компа и бърка работата на мотора а и баща ми без да ме пита сложил 10на40 масло до колкото знам трябва 5на30 или 5на40/50

Обикновено 10W40 са на минерална основа, по-добре смени маслото с нещо по-добро, когато се изяснят причините за грешките и се решат проблемите.
Ако не е проблем можете да напишете какво точно масло е сложено, да видим дали не е опасно за двигателя - това ако няма съответните допуски.
Последна промяна zaharia на 29 Авг 2017, 14:24, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 22.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E83 LCI 2.5si
Мечтае да кара: BMW F25
Детайли за колата: Black Sapphire

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от byte » 29 Авг 2017, 14:16

vld написа:Леле половин литър на хиляда километра :shock:
Как да има мощност, то катализатора и ламбда сондидте са фира 100% при толкова голям разход на масло.
Мери и компресията и ако е зле мотора на масата, правиш го и това е, ще глътне бая пара ама какво да се прави това е положението :yes:


Колега, този разход на масло не надвишава допустимата норма от 1л. / 1000 км. Източник http://mywikimotors.com/n52b25/
При тези двигатели разхода на масло зависи от температурния режим(4 режима на брой), при по-лежерно каране темпрературата се вдига с цел икономия на гориво и разхода на масло скача.
"Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes." - Edsger Dijkstra

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от vld » 29 Авг 2017, 15:49

byte написа:
vld написа:Леле половин литър на хиляда километра :shock:
Как да има мощност, то катализатора и ламбда сондидте са фира 100% при толкова голям разход на масло.
Мери и компресията и ако е зле мотора на масата, правиш го и това е, ще глътне бая пара ама какво да се прави това е положението :yes:


Колега, този разход на масло не надвишава допустимата норма от 1л. / 1000 км. Източник http://mywikimotors.com/n52b25/
При тези двигатели разхода на масло зависи от температурния режим(4 режима на брой), при по-лежерно каране темпрературата се вдига с цел икономия на гориво и разхода на масло скача.

Остави го ти това дето го пишат, това е за да си вържат гащите, а не всеки втори да им иска смяна на мотор при повреда на картерната вентилация.
Тоя мотор нов или в добро състояние се вписва в 1-1.5л/10 000км., рядко се срещат такива но ги има, така, че проблем има гаранция.
На ново масло половин литър на 1000км, означава като мине 5000км. да почне да хаби по 1л. на 1000км.
Или от смяна до смяна ако тя е на 10 000км, да долива 7-8 литра.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 11.02.2017
Пол: Мъж

Re: Липса на мощ и разход на масло

Мнение от bigant » 29 Авг 2017, 17:34

Ядове от всякъде събота ще ходи в сервиза за диагностика и да я огледа човека ако има сериозни проблеми които ще костват доста време и средства брадвата в мотора и на кофата и се взема нов. Иначе за маслото Castrol Edge уж.
н52б30 се намира за около 2к лв - ако тръгнеш по този път

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook