Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Nickelback » 09 Яну 2019, 11:42

Rainbow написа:Ти този коефициент нали не си представяш, че прави разлика от 100 коня при нормални 300 на колата да речем (в нормални условия)? Той трябва да е в някакви минимални според мен граници (не съм го смятал по тяхната формула колко би се различавал). А точно тази твоя ралиджийка без коефициент ако я мерим на едно и също дино, едното долу, другото на върха на Пайкс Пийк какво ще се получи? Едва ли колата изведнъж е станала 100-200 коня по-слаба, но с правилен коефициент, който да отчете разликата в налягането на въздуха може и да покаже еднакви коне (както те са дали +- 1 до 2 коня).

Изобщо не си го представям така. Просто този коефициент ще отрази адекватно разликата в атмосферното налягане единствено и само за атмосферната кола, използваща конвенционални (и/или архаични) техники на пълнене и охлаждане :!: :idea: И да - перформънсът на клетата атмосферната кола може да падне с огромен процент при 1500м надморска височина, сравнено с перформанса ѝ на 4500 метра! Абосолютно нормално явление с оглед на ниското density на въздуха горе. 100 от 300 коня може и да не е, но 50 - да - като стой, та гледай!
За разлика от турбо колата, където разликата ще е наистина минимална. Сещаш се защо. Това искам да кажа, че корекцията на база абсолютно атмосферно налягане не е адекватна за турбо кола :idea:
Замисли се... какъв е правилният коефициент за турбо колата и какъв е за атмосферката..? Очевидно не е един и същ и не може физик да го сметне, па камо ли диното да го приложи едно към гьотере, както се твърдеше назад...

Rainbow написа:Това с меренето и колкото покаже сега аз няма как да го отчета. Ако не стенд с изваден мотор, където знаеш какъв поток и какъв въздух подаваш - ОК, не ти трябват никакви коефициенти и глупости.

Ама ако си решил да си тунинговаш колата, правиш рън преди лятото на 1040hPa и 27 градуса, правиш тунинга и решаваш да видиш какво точно си направил, но си уцелил ден с дъжд, температурата е 15 градуса и налягането е 1000hPa, какъв е ефекта? Тук не ме интересува каква е колата - турбо, мурбо, атмосферка и т.н. :?:

При желание за смятане, може да видим какво ще покаже:
formula.jpg


И както казваха в Досиетата Х - истината е някъде там :yes: :wave:

Именно! Това казвам и аз - отивам и меря, там и сега, при тия условия, и получавам сурови числа и нищо друго не искам! Аз съм този, които искам да си правя корекциите, а не тъпия софтуер на тъпото дино, което си няма идея за моята кола, как тя се справя с жегите, колко ефективно и т.н. Нито пък искам Боби от HPP да ми умува и да ми се прави на врачка колко ще ми покаже на следващия рън, щото видиш ли, е страшен спец :mhihi: Искам просто да ТОЙ да има адекватно дино с адекватен вентилатор или някаква система, която да държи темп. на въздуха в някакви норми. Нищо друго не искам! Аз съм този, който знае какво е правил по колата си, този който знае какви корекционни фактори ще вземе в предвид и в каква степен, а не тъпото дино... или Боби!
Отишъл съм зимата - измерил съм при 0-ла градуса при хондаджийте, отишъл съм юли на 40 градуса (мой си е проблема) - измерил съм същата кола - еди каква си мощност. Оттам натътък имам идея как температурата влияе на тая кола, щото съм работил тия 6 месеца да имам адекватно охлаждане например. И съм доволен или недоволен. Не искам диното да ми прави корекции на мощността на база температура. Безпредметно е за мен!

Rainbow написа:P.S.2: Сега видях, че споменаваш за някой паднал с "по-бърза" кола. Това нали знаеш, че е супер субективно. Какви са му гумите, как е тръгнал, колко добре и бързо сменя скоростите, съединителя още ли е в топ състояние... Историята знае доста примерно на по-бавни коли, с добри пилоти, да дават по-добри времена от по-бързи коли. Особено ако са ръчки (сега някакви автомати с лаунч предполагам вече грешката е минимална). И да се има предвид, че и мен ми е смешно меренето на атрибути на дино, но е някаква отправна неутрална точка. И аз ако искам мога да си бодна мап на 20 пси за 1-2 ръна на диното да извадя едни 40-50 коня отгоре и после да си върна мапа на 17, за да не си убия турботата, ама има ли смисъл? :mhihi: А цялото това мерене, поне за България май го започнаха Маднеса и техните резултати във фейсбук (както и другите мапери де, те реално са тези, които си мерят работите ).

Именно! 100-200 е нелоша дисциплина за адекватно мерене, но и там гумите оказват влияние при по-яка кола... :ok: Както и да е мисля, че се разбрахме :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от streetracing12 » 28 Яну 2019, 21:51

Колеги какво ви е мнението за 330хд 231кс ръчка?

Тоя xdrive върви ли летящ добре или задното е по-добре?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от devent » 28 Яну 2019, 23:16

streetracing12 написа:Колеги какво ви е мнението за 330хд 231кс ръчка?

Тоя xdrive върви ли летящ добре или задното е по-добре?


колега, за мен ако не ходиш по разни планини зимата и т.н. този xdrive не си заслужава, но ти си знаеш, не ми се започват спорове за надеждност през зимата, всеки знае най-добре за себе си :yes:

иначе, на летящ задното ще върви повече, разбира се, все пак имаш загуби от 4х4-то и е нормално да пада. Но пък сега пуснаха xDelete и ако си вземеш xd ще можеш да си спираш/пускаш xdrive-a, така че ще остане само да тежи карантията, но иначе ще си е нормално задно.

Вичо има 330д ръчка, доволен е като го гледам :) но с автомат с xHP Flashtool ще сменя много по-бързо(дори той го е казвал).

В обобщение: всичко е въпрос на вкус казало кучето :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от vicho » 29 Яну 2019, 11:02

streetracing12 написа:Колеги какво ви е мнението за 330хд 231кс ръчка?

Тоя xdrive върви ли летящ добре или задното е по-добре?


при възможността за xDelete, повече задно не бих си взел... така да го кажа пък аз :idea:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от vld » 29 Яну 2019, 16:36

На един приятел 320хд ф30 ЛЦИ 190 кс. по каталог на диното извади 147кс. чакаме да пуснат xDelete за F сериите..., че белким живне малко тая кола.
Сложи и пауър бокс и с него извади 170кс. на колелата, ама пак си е супер тромава с тоя Х.
Осезаемо по бавна се усеща от същата кола само на задно...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от vicho » 29 Яну 2019, 17:28

vld написа:На един приятел 320хд ф30 ЛЦИ 190 кс. по каталог на диното извади 147кс. чакаме да пуснат xDelete за F сериите..., че белким живне малко тая кола.
Сложи и пауър бокс и с него извади 170кс. на колелата, ама пак си е супер тромава с тоя Х.
Осезаемо по бавна се усеща от същата кола само на задно...


нормално...

трябват си коне за 4х4 :yes:

например : https://www.youtube.com/watch?v=Kle_da0kyc4

:driving: :driving: :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Dextuar » 29 Яну 2019, 18:57

vicho написа:
vld написа:На един приятел 320хд ф30 ЛЦИ 190 кс. по каталог на диното извади 147кс. чакаме да пуснат xDelete за F сериите..., че белким живне малко тая кола.
Сложи и пауър бокс и с него извади 170кс. на колелата, ама пак си е супер тромава с тоя Х.
Осезаемо по бавна се усеща от същата кола само на задно...


нормално...

трябват си коне за 4х4 :yes:

например : https://www.youtube.com/watch?v=Kle_da0kyc4

:driving: :driving: :driving:
Чакай са, @b00st ще ти обясни как не разбираш и тва е един вид фейк :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от b00st » 29 Яну 2019, 19:18

dextuar написа:
vicho написа:
vld написа:На един приятел 320хд ф30 ЛЦИ 190 кс. по каталог на диното извади 147кс. чакаме да пуснат xDelete за F сериите..., че белким живне малко тая кола.
Сложи и пауър бокс и с него извади 170кс. на колелата, ама пак си е супер тромава с тоя Х.
Осезаемо по бавна се усеща от същата кола само на задно...


нормално...

трябват си коне за 4х4 :yes:

например : https://www.youtube.com/watch?v=Kle_da0kyc4

:driving: :driving: :driving:
Чакай са, @b00st ще ти обясни как не разбираш и тва е един вид фейк :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk
Естествено че видеото не е фейк. Въпроса е че тия 30 коня гейн на пътя ги няма просто и ясно. Тука колата седи на диностенд, който единствено мери задната ос и не симулира натоварването и съпротивлението на пътя, което ще е същото независимо дали раздатката дава движението отпред или отзад, тя пак трябва да бута същото количество карантия. Обеснявам ти го като на първолак образно понеже виждам, че със софтуера си добре, ама с физиката сте много скарсни - на това дино да хвърлиш и едни 500 кила на предния капак, то пак ще отчете същите коне. Ама пробвай как ще караш на пътя с тях.

P. S. И да триете и спирате коментарите в тубата няма да ви помогне. Хората не са прости.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от vicho » 30 Яну 2019, 10:45

b00st написа:Естествено че видеото не е фейк. Въпроса е че тия 30 коня гейн на пътя ги няма просто и ясно


демек 100-200 км/ч на драгито с xDelete и без xDelete ще са еднакви до стотинката...

НЕ ВЕРВАМ :no: ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от devent » 30 Яну 2019, 11:31

коланги, дайте да пишем в една тема за това xDelete, че и на мен ми е интересна темата, но така се разводняват нещата ;)

иначе, казах ви, най-лесно някой с драги и xDelete да направи тест 100-200 и ще си проличи всичко.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от In_Memoriam » 30 Яну 2019, 11:34

Неизбежно е да няма разлика при 100-200, но въпросът е дали няма да е пренебрежимо малка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от chris_barnes » 01 Мар 2019, 12:31

Графиката на моята кола от вчера. 325D M57 с доработки, стойностите са на колела, измерена и настроена от VRPerformance. 274 Whp & 646.7 nM

Capture.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от MUFA » 06 Мар 2019, 17:51

chris_barnes написа:Графиката на моята кола от вчера. 325D M57 с доработки, стойностите са на колела, измерена и настроена от VRPerformance. 274 Whp & 646.7 nM

Capture.JPG

Колега как е вървежа сега и преди мапа?
И аз имам такава и се чудя дали да е ъпдейтна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от vicho » 07 Мар 2019, 14:24

MUFA написа:Колега как е вървежа сега и преди мапа?
И аз имам такава и се чудя дали да е ъпдейтна.


добре тегли ... 120 коня и 300Nm разлика се усещат ... :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Е9х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от drago9205 » 07 Мар 2019, 14:27

Все едно си сложил допълнително едно 1.9TDI :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook