Въпроси за автоматична скоростна кутия Е91 330i

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Въпроси за автоматична скоростна кутия Е91 330i

Мнение от stanislav.p » 17 Авг 2017, 7:47

Здравайте колеги, тъй като от скоро имам автомобила и до сега не съм имал автомат възникнаха някои въпроси дали работи правилно скоростната кутия.
1. Когато ускорявам много лекичко (едвам докосвам педала на газта ) при смяна на по горна предавка кутията леко задържа и вдига леко оборотите преди да смени предавката.
2. Когато карама на ръчен режим колата сменя мигновенно що бутна лоста и понякога се получава се едно пускам малко по рязко съединителя на обикновен автомобил.
Въпросът ми е дали тези неща са нормални или е време да посетя сервиз.
Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Въпроси за автоматична скоростна кутия Е91 330i

Мнение от nero_ » 17 Авг 2017, 9:17

На ръчен режим е малко по-груба смяната, защото кутията не търси комфорт, а максимално бърза смяна. Зависи колко грубо го прави, но като цяло е симптом за проблеми. Точка 1 също е индикатор за проблем. Започни с една смяна на масло и филтър и ресет на адаптациите.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 4.11.2016

Re: Въпроси за автоматична скоростна кутия Е91 330i

Мнение от stanislav.p » 17 Авг 2017, 10:05

Благодаря за отговора. Инетересното е че когато си е на автоматичен режим ако я карам с нормално подаване на газ си превключва нормално стига 2500 и сменя без повдигане на оборите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Въпроси за автоматична скоростна кутия Е91 330i

Мнение от c7aH4eB » 17 Авг 2017, 13:48

nero_ написа:На ръчен режим е малко по-груба смяната, защото кутията не търси комфорт, а максимално бърза смяна. Зависи колко грубо го прави, но като цяло е симптом за проблеми. Точка 1 също е индикатор за проблем. Започни с една смяна на масло и филтър и ресет на адаптациите.

Подкрепям, но може и първо само с чистене на адаптациите да пробваш какво ще е положението. Смяна на масло и консумативи аз лично бих сменил особено ако не знам последно кога и какво са правили, и в сервиза биха ти препоръчали така, но те предимно за да ти вземат парите :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.12.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd

Re: Въпроси за автоматична скоростна кутия Е91 330i

Мнение от Ангел ангелов » 08 Сеп 2017, 17:12

И при мен е същата ситуация с превключването дори и като сваля скорост пак е груба по някога ,незнам дали си нее и кутията така .карал съм е60 530д много по мазно и меко работи кутията

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook