Странно недоловимо свирене

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320d
Мечтае да кара: Самолет

Странно недоловимо свирене

Мнение от qnik » 02 Авг 2017, 11:00

Здравейте,

Имам проблем с някакво свирене/виене като на ремък но не се знае от къде идва. Ходих по доста сервизи и какво ли не се направи...то не беше нова демферна шайба, нов обтягащ механизъм с нова паразитна ролка...после се провери и компресора и алтернатора и от тях не е. Нови са и ремъците разбира се .... та достигнахме до извода че може би е от новия малък ремък...може би не е точния размер или нз какво но друго не остана май. Някой ако има предположения или е имал този проблем ще се радвам да го сподели :bowdown: А реално проблема със свиренето като на ремък се появява само когато е студена колата и когато е пуснат климатика и дам "D" понеже е автоматик и като е на едно място като тръгна да давам газ спира свиренето и като позагрее колата дори и да е на място на "D" с включен климатик не го прави. Просто го прави само и единствено докато е студена, включен е климатика и дам "D" и седи на място с натисната спирачка разбира се. Моля за мнения и предположения! :banghead: Между другото имаше съмнения за новата демферна шайба че е от нея и я дадох като рекламация и ми я замениха пак за друга чисто нова и след като я смениха с втората чисто нова вече дразстично намаля това свирене но пак го има малко... :ranting:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от vld » 02 Авг 2017, 11:39

Просто ти е скапан пистовия ремък.
Купи си оригинален и няма да свири дори след 6-7 години ;)
Всъщност може и тоя на климатика да е скапан, ако са два.
Но няма логика там се опъва с ролка стационарно, докато големия е с обтяжна ролка, която казваш че е нова..., кофти ремъци, просто но факт.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320d
Мечтае да кара: Самолет

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от qnik » 02 Авг 2017, 12:20

vld написа:Просто ти е скапан пистовия ремък.
Купи си оригинален и няма да свири дори след 6-7 години ;)
Всъщност може и тоя на климатика да е скапан, ако са два.
Но няма логика там се опъва с ролка стационарно, докато големия е с обтяжна ролка, която казваш че е нова..., кофти ремъци, просто но факт.


Да така е но големия ремък си е ок явно а малкия обаче не е с обтяжна ролка а без нищо т.е. е свързан с демферната шайба и с хидравликата и затова уж били сложили самообтягащ се ремък но според мен или е по-голям или е скапан макар и нов!?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от vld » 02 Авг 2017, 13:56

Няма такъв филм самообтягащ :mhihi:
Леле ще умра от смях, как им ги раждат главите на тия :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от Satanism » 02 Авг 2017, 13:57

И при мен, след смяната на ремъка и ролките, при палене просвирва.Пробвали са с други части, всичко ново, същата работа.

Ремъкът, който са ми сложили е Континентал, не оригинален (забравих да уточня, че искам оригинал, после вече беше късно). Чудя се, дали може да е от него?

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320d
Мечтае да кара: Самолет

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от qnik » 02 Авг 2017, 14:13

Ясно значи си поръчвам един оригинален на бмв и да се приключва с този въпрос че ми писна :bang: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

vld написа:Няма такъв филм самообтягащ :mhihi:
Леле ще умра от смях, как им ги раждат главите на тия :mhihi: :mhihi: :mhihi:


ок а според теб свиренето от големия пистов ремък ли е който минава през компресора, алтернатора и т.н. или от малкия който е само на демферната шайба и хидравликата??? :roll:

Kroki: Когато пишеш 2 мнения едно след друго, комбинирай ги в едно!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320d
Мечтае да кара: Самолет

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от qnik » 02 Авг 2017, 15:01

Satanism написа:И при мен, след смяната на ремъка и ролките, при палене просвирва.Пробвали са с други части, всичко ново, същата работа.

Ремъкът, който са ми сложили е Континентал, не оригинален (забравих да уточня, че искам оригинал, после вече беше късно). Чудя се, дали може да е от него?



И моя новия сега е Континентал но свири...така че мисля че е от него просто явно трябва да си е оригинален за да го няма този проблем... но съвсем скоро мисля да разбера дали е така :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от Satanism » 02 Авг 2017, 15:30

Сподели после :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от vld » 02 Авг 2017, 15:38

Континентала и всички афтърмаркети са двупластови, а БМВ е трипластов, може би там се крие къртицата :idea:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 18.12.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320d
Мечтае да кара: Самолет

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от qnik » 02 Авг 2017, 15:48

къртицата :shock: :clap: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: еми ще видим дали е там или не :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от awful » 02 Авг 2017, 20:29

Satanism написа:И при мен, след смяната на ремъка и ролките, при палене просвирва.Пробвали са с други части, всичко ново, същата работа.

Ремъкът, който са ми сложили е Континентал, не оригинален (забравих да уточня, че искам оригинал, после вече беше късно). Чудя се, дали може да е от него?


Давам ти гаранция че при палене и ти пресвирне е от големия ремък само ОЕМ трябва тои е покрит със един мъх и от там няма просвирване аз съм го ял тоя но аз за 2 дена разбрах къде е проблема и ремъка които беше конти на 15к км замина във коша а е като нов, на този модел се иска следните части да са еом за да нямате разправия.

Демферна шаиба ОЕМ или Кортеко
Ремък малак и голяма задължително ОЕМ
Обтяжна ролка ИНА

Ако спазите тези неща 100% няма свирене и тем подобни простоти, тествал съм го и на други е90 .

И да вметна за малкия ремък тои е еластичен за това и няма обтяжна ролка, там натоварването не е като при големия ремък.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от Satanism » 03 Авг 2017, 5:56

Да, и аз подозирам сериозно, че е от него.Шайбата ми е кортеко, за обтяжната не знам, честно казано.А иначе, аз имам само 1 ремък :)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от b00st » 03 Авг 2017, 10:16

Ремъци и ролки само оригинални :yes:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Странно недоловимо свирене

Мнение от vld » 03 Авг 2017, 10:26

Satanism написа:Да, и аз подозирам сериозно, че е от него.Шайбата ми е кортеко, за обтяжната не знам, честно казано.А иначе, аз имам само 1 ремък :)

Да при теб компресора е на друго място и си с един ремък :yes:
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook