Помощ с вибрация

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Помощ с вибрация

Мнение от drago9205 » 05 Сеп 2018, 8:38

Тампони на дивгател и соростната проверил ли си? Маховикът как е?
Пак е предположение на сляпо, но щом вибрацията е функция на натоварването на двигателя е логично да е нещо по окачването на двигателя или демпферните елементи по предаването.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 5.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E90
Детайли за колата: Sedan, M57

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Todor Borisov » 05 Сеп 2018, 17:54

Колега,

Отиди до Добрич, щом си от Варна, на този адрес bul. "3-ti Mart" 102, 9300 Zapad, Dobrich, ако могат там да погледнете колата.
Ако вече не си бил там де:)

Успех, ще следя темата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от frenchi03 » 05 Сеп 2018, 20:22

Маховик :smoke: Ha 99% !!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Помощ с вибрация

Мнение от vixx » 05 Сеп 2018, 22:44

Май ставаме двама с този проблем.
Аз съм с автоматик. Прави го от 140 нагоре и в момента в който пусна газта спира. Обаче има моменти, в които не го прави и не мога да рабера какво може да е. Звука при мен е все едно като от вятъра когато леко свалиш един от прозорците при тая скорост, но доста по-тихо. Усещането за вибрацията е в предната половина на колата, усеща се в седалката и краката при педалите, но по никакъв начин не влияе на стабилност, ускорение и каквото и да било друго. Казал съм в сервиза, че искам да я изкарат на магистралата за да видят сами какво е, обаче това няма как да стане в идните 2 седмици поне.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.09.2018
Пол: Мъж

Re: Помощ с вибрация

Мнение от SavinBratanov » 10 Сеп 2018, 9:30

Здравейте, ставаме трима с този проблем...
И аз съм с автоматик 231 к.с. 3.0 дизел. Същото като при колегите, когато колата е под товар (сиреч дал си газ), колата започва да тресе, а с по-малка скорост пак го прави, но най-силно се усеща като изкачваш наклон и си дал газ, а когато я пуснеш вибрациите изчезват.
В един сервиз ми казаха, че може да е полуоска, която е 1 000 лв. защото е само оригинална, но е възможно и да са раздатки. Ако имате някой сервиз в София, в който се занимават само с BMW, моля дайте координати.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 24.04.2015
Пол: Мъж
Кара: Е91 163PS 160,8кс 2006
Мечтае да кара: Ф10

Re: Помощ с вибрация

Мнение от kvasilev76 » 10 Сеп 2018, 20:01

Имах абсолютно същия проблем,разбалансирана гума беше при мен+леко тръгнал крив носач

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 17 Сеп 2018, 10:15

Тампоните на двигателя ги сменях миналата година с оригинални на бмв. Тампоните на скоростната кутия майстора каза че са добре и не ги сменихме. Маховик и съединител нови сменени миналата година. Каретата на кардана и те са нови само висящия лагер не смених бил добре но скоро и него може да сменя. Имам виене отзаде в ляво мисля че е лагер но казват че и полуоска ако е можело да вие и знамли може и да тресе. Скоро ще разглобяваме да видим това виене. При мен тресенето го прави на магистрала карам с 140 на автопилот и когато двигателя е по малко натоварен тогава се получава това дразнещо тресене. Иначе наскоро почна и като при колегите от 150 нагоре като дам газ отпреде почва да тресе и като отнема газта изчезва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Драгослав » 17 Сеп 2018, 10:58

Колега виенето има ли го когато не подаваш газ? При определна скорост и натоварване ли е?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Помощ с вибрация

Мнение от awful » 18 Сеп 2018, 21:03

hus0 написа:Тампоните на двигателя ги сменях миналата година с оригинални на бмв. Тампоните на скоростната кутия майстора каза че са добре и не ги сменихме. Маховик и съединител нови сменени миналата година. Каретата на кардана и те са нови само висящия лагер не смених бил добре но скоро и него може да сменя. Имам виене отзаде в ляво мисля че е лагер но казват че и полуоска ако е можело да вие и знамли може и да тресе. Скоро ще разглобяваме да видим това виене. При мен тресенето го прави на магистрала карам с 140 на автопилот и когато двигателя е по малко натоварен тогава се получава това дразнещо тресене. Иначе наскоро почна и като при колегите от 150 нагоре като дам газ отпреде почва да тресе и като отнема газта изчезва.



Това да ти тресе волана при подаване на газта да знаеш че 90% са от тампоните на кривите носачи, а за тресене около 130 140 съм сигурен че има крива задна джанта и то леко крива и гимаджите си викат е то е малко не е проблем АМАМ Е, ядаох го това проблем до преди 3 месеца до как не влезнах във гумаджиницата да видя аз че джантата е леко крива та след изправяне няма и грам тресене . :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Помощ с вибрация

Мнение от apexs » 27 Окт 2018, 11:55

И при мен има една лека дразнеща вибрация, която ме тормози . Започва при 75 км/ч и мисля, че седи на едно ниво, тоест не се усилва или намаля. По скоро леко намаля при по висока скорост, но присъства. Има я при летни зимни гуми. Джантите са проверени за кривини и баланси. Вдигната на стенд и ускоряване до тая скорост пак я има . Окачване и тампони ми казват, че са ок. Единственото, което силно ме съмнява е висящи лагер на кардана понеже не се вижда и трябва да се разглоби доста за да се стигне до него. Нещо което тънкост при този модел отзад ? Тампони и т.н ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Помощ с вибрация

Мнение от kiky_7 » 27 Окт 2018, 18:11

Същото и при мен колега, окачване, джанти, гуми, баланс всичко перфектно предполагам, че или висящ лагер или някое от гумените карета са за смяна :).
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.12.2018
Пол: Мъж

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Vernibgs » 05 Яну 2019, 19:44

И аз имам подобен проблем... е91 325xi automat.При мен е след 60 70кмч се усеща едно .. по скоро лашкане биене на страни,цялата кола играе при подаване на газ и ускоряване е по поносимо пак го има но честотата на тресенето е по голяма ... при отнемане на газта се усеща най-много.... волан седалка всичко се тресе ...гуми джанти са ок ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Драгослав » 07 Яну 2019, 9:21

При ускорение , когато има люлане в предницата и вибрация може да се вътрешни карета на преди полуоски,които не щаракат за разлика от външните и е трудно да се разбере ,че са заминали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Infinity_bg » 18 Яну 2019, 16:58

Само да кажа, че при подобни вибрации се почва от най-лесното което са: всички карета (гумени и не гумени), плюс висящия лагер и всичко това се сменя в комплект. Ако смените само каретата, без висящия лагер не правите нищо, защото 99% той е в същото състояние като каретата. Ако след това вибрацията я има още и тя е придружена даже с бучене, което се усилва при ускорение много вероятен проблем е да имате износени лагери на диференциала. Лагерите на диференциала се сменят или направо може диференциала да бъде преправен на Шпер, тука един колега вече спомена за човека от Бургас, който ги прави тези диференциали, но цената на това удоволствие не е лек залък за някои хора. Аз в момента съм проблемни лагери на дифа и това се усеща винаги като вибрация, придружена с бучене при ускоряване. Слава богу за момента вибрацията не е такава, че колата да се тресе зверски и да имаш чувството, че нещо ще се разпадне, но не е приятно чувството и да чуваш винаги това бучене отзад...

Понякога като я карам и като давам газ си викам, бах мамаму, много мощна таз кола, все едно 500 коня, така да бучи чак отзад, не се удържа този диф, ще изровя асфалта! :twisted: :lol: :lol:
BMW 325i M3 look.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 21.12.2018
Пол: Мъж

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Vernibgs » 18 Яну 2019, 17:35

При мен въпросното клатене (вибрация ) се оказа от клеасало от седене каре на преден кардан ... свалиха го 3 дни седя в няква вана с разни разтвори,раздвижиха го... монтираха кардана и сега колата спи на пътя :)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook