Помощ с вибрация

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 31 Юли 2017, 20:25

Здравейте колеги моля ви за помощ с гадна вибрация в цялото купе при скорост над 110км в час. Вибрацията не се усеща постоянно и е винаги с различна сила на вибриране особено като сушъм с 140 на круис контрол по баир надолу и нагоре сякаш най много го прави. Днеска сменихме каретата като се надявахме да е от тях тъй като предното беле заминало а задното с напукано но резултата си остана същия. После вдигнахме колата на подемника и давахме газ над 110км в час почва да тресе цялата кола и се усилва с скороста има и виене и мислим че е от диференциала. Когато беше на подемника и давахмв газ задните гуми направо подскачаха ссалихме гумите и така пробвахме но пак подскача даже и само като е на дискове. Разкачихме и пилуоските и давахме газ така и от двете страни тогава нямаше никакви вибрации и виенето е доста трудно уловимо после ги закачихме една по една и нищо не се усещаше. Въпросът ми е колеги възможно ли е от диференциала да имам вибрации в купето. Майстора каза че може и да ремонтира диференциала да смени вътре разни части но баща ми и още един друг майстор казаха че диференциал не се ремонтирал понеже не могат да го настроят както трябва. Моля ви помогнете ми с вашето мнение колата е е91 325д 197кс и ми е много кофти защото не мога да карам над 110км в час
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Помощ с вибрация

Мнение от stas.dakov » 01 Авг 2017, 9:58

Един познат имаше проблем с крив диференциал и направо го смени целия. Незнам дали се поправят.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Помощ с вибрация

Мнение от vld » 02 Авг 2017, 15:42

hus0 написа:Здравейте колеги моля ви за помощ с гадна вибрация в цялото купе при скорост над 110км в час. Вибрацията не се усеща постоянно и е винаги с различна сила на вибриране особено като сушъм с 140 на круис контрол по баир надолу и нагоре сякаш най много го прави. Днеска сменихме каретата като се надявахме да е от тях тъй като предното беле заминало а задното с напукано но резултата си остана същия. После вдигнахме колата на подемника и давахме газ над 110км в час почва да тресе цялата кола и се усилва с скороста има и виене и мислим че е от диференциала. Когато беше на подемника и давахмв газ задните гуми направо подскачаха ссалихме гумите и така пробвахме но пак подскача даже и само като е на дискове. Разкачихме и пилуоските и давахме газ така и от двете страни тогава нямаше никакви вибрации и виенето е доста трудно уловимо после ги закачихме една по една и нищо не се усещаше. Въпросът ми е колеги възможно ли е от диференциала да имам вибрации в купето. Майстора каза че може и да ремонтира диференциала да смени вътре разни части но баща ми и още един друг майстор казаха че диференциал не се ремонтирал понеже не могат да го настроят както трябва. Моля ви помогнете ми с вашето мнение колата е е91 325д 197кс и ми е много кофти защото не мога да карам над 110км в час

Обади се на бургазлията да ти направи шпер от твоя диф.
Ако в него е проблема де, все си мисля, че ако има разбит лагер първо ще почне да хрупа/вие, после ще се разтресе, ама знам ли досега диф не ми се е развалял :roll:
Обикновенно тресене се получава от висящия лагер на кардана или от гуменото каре пак на кардана, но предполагам сте ги проверили тези неща?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 03 Авг 2017, 21:17

Свалихме кардана и сменихме двете карета бяха заминали. Висящия лагер видимо е добре. Това тресене зависи к ог натоварването на мотора усеща се най вече на круиз контрол и когато плавно си подава газта. Иначе този в Бургаз стабилен ли е?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 30 Юли 2018, 2:18

Колеги моля ви за помощ след ходене при различни майстори проблема си остава. Тресенето не винаги го има и зависи от натоварването на мотора. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 5.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90 325i
Мечтае да кара: M3 e46
Детайли за колата: BMW 325i леко пипната.

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Infinity_bg » 01 Авг 2018, 18:15

Това видимо добре за висящия лагер е меко казано несериозно. Сменете го и него, да не е 2 бона баси?!? Гуменото каре също задължително се сменя, ако продължава да тресе яко и главно назад, вероятно си за лагери на диференцяла, но може проблема да идва и от изтекли амортисьори, гумени втулки и прочие, всичко трябва да се огледа добре има ли напукани сменяй ги да ти е мирна главата.
BMW 325i M3 look.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 30.12.2016
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Ангел ангелов » 01 Авг 2018, 20:46

Коолега 100% залагам на гумите че е от тях

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Помощ с вибрация

Мнение от A9A » 02 Авг 2018, 8:27

Вътрешно(ни) каре(карета) на полуоските.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Помощ с вибрация

Мнение от kiky_7 » 17 Авг 2018, 0:06

Колега откри ли проблема ?
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Помощ с вибрация

Мнение от vvasilev1 » 17 Авг 2018, 6:38

Ръчка или автомат е колата?

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: Помощ с вибрация

Мнение от plamen_hh » 19 Авг 2018, 11:24

ако е автомат колата значи скоростната кутия ти е за ремонт виждал съм го това само че на мерцедес като му дадеш газ в определени обороти и отзад започва да тресе яко даже беше скъсал един тампон на задния мост


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Помощ с вибрация

Мнение от гумата » 20 Авг 2018, 6:50

Колега, ако все още не си намерил проблема , иди в сервиз на БМВ само за диагностика. Те ще установят. Плати им диагностиката и после сам реши дали в сервиза на по- висока цена или при твой човек на по- ниска цена да се отстрани проблема? Може да е кормилната ти рейка, може да е предницата на колата ти или ходовата част изцяло, може да са гумите. Може да се отървеш и само с баланс на ходовата част да минеш, но и това е вероятност. "Може" не е диагностика от майстор...
С гадаене по форуми не става и то от хора, които не са видяли на място колата ти.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Помощ с вибрация

Мнение от Shadowed » 21 Авг 2018, 15:24

Кой в Бургас прави шперове? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Помощ с вибрация

Мнение от kiky_7 » 23 Авг 2018, 7:49

гумата написа:Колега, ако все още не си намерил проблема , иди в сервиз на БМВ само за диагностика. Те ще установят. Плати им диагностиката и после сам реши дали в сервиза на по- висока цена или при твой човек на по- ниска цена да се отстрани проблема? Може да е кормилната ти рейка, може да е предницата на колата ти или ходовата част изцяло, може да са гумите. Може да се отървеш и само с баланс на ходовата част да минеш, но и това е вероятност. "Може" не е диагностика от майстор...
С гадаене по форуми не става и то от хора, които не са видяли на място колата ти.

Тъпото е, че и "МАЙСТОРИТЕ" гадаят.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Помощ с вибрация

Мнение от hus0 » 05 Сеп 2018, 8:29

Не съм открил проблема колеги. Колата не винаги тресе само при определено натоварване на двигателя. Сменях и гуми и баланси правих и реглажи правих сумати пари и нерви на вятъра ще я карам така и толкова. Колата е с ръчни скорости. Наскоро ми се случи и при над 150км в час при рязко подаване на гас под краката ми почва да тресе а при отнемане на гаста спира тресенето. Аз се отчаях вече понеже нямаме и стабилни майстори в варненския район.
Изображение

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook